Wyjątkowe lekcje w kinie

  • Inne
Jak powstaje dubbing? Jak tworzy się efekty specjalne? Czym jest język filmu? A także jak bezpiecznie korzystać z Internetu? - Czyli "Lekcja w kinie" oraz "Lekcja o mediach".

baner.jpg


Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: "Lekcja w kinie" oraz "Lekcja o mediach", organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne zajęcia na różnych etapach kształcenia, prowadzone przez zawodowych aktorów i połączone z projekcjami filmowymi.

Sam pomysł powstania Lekcji narodził się ponad dwanaście lat temu z pasji do kina i wielkiej chęci przekazania tej pasji innym. Twórca programów edukacyjnych – Marek Kaczkowski, który wiele lat temu prowadził kino w Wołominie – za cel postawił sobie upowszechnianie wiedzy o kinie w przystępny sposób, aby młodzi odbiorcy stali się bardziej świadomymi widzami tego, co dzieje się na ekranie. Tak właśnie powstały "Lekcje w kinie" oraz późniejsze "Lekcje o mediach".

Od września startuje dwunasta już edycja Lekcji, podczas których uczniowie w ponad 150 miejscowościach będą mogli poznać tajniki sztuki filmowej na "Lekcji w kinie" oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu na "Lekcji o mediach". Portal FILMWEB.pl objął Patronatem Medialnym cykl.

Lekcje, w których biorą udział tysiące uczniów z całej Polski, wpisują się w podstawę programową na danym poziomie edukacji, prowadzone są zawsze przez zawodowego aktora w sposób interaktywny oraz dostosowany do wybranej grupy wiekowej.

Podczas dwunastego sezonu Lekcji przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 poznają tajemnice dubbingu, a także wezmą udział w ćwiczeniu na dykcję i zabawie w dubbingowanie krótkiej scenki.

Uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych oraz gimnazjów poznają różne rodzaje efektów specjalnych, dowiedzą się kto był ich prekursorem. Zobaczą także, na czym polegał pierwszy trik filmowy.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji "Jak mówić obrazem – czyli o języku filmu" nauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

"Lekcje o mediach" dla wszystkich grup wiekowych będą poświęcone tematyce Internetu: zagrożeniom, które czyhają na młodzież w Sieci, sposobom weryfikacji autentyczności informacji pojawiających się w Internecie oraz ciekawostkom, które można w nim znaleźć.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina zaprasza nauczycieli ze szkół z całej Polski do kontaktu w sprawie uczestnictwa w wyjątkowych Lekcjach, nad którymi Patronat honorowy objęli: Ośrodek Rozwoju Edukacji, SNaP Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów, Polski Instytut Sztuki Filmowej; Patronat merytoryczny: Instytut Badań Edukacyjnych; Patronat medialny: Miesięcznik Dyrektor Szkoły, portal FILMWEB, portal KulturaOnline.pl, portal MiastoDzieci.pl.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl
Informacja sponsorowana