Zapisy do Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej przedłużone

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/Zapisy+do+Nowych+Horyzont%C3%B3w+Edukacji+Filmowej+przed%C5%82u%C5%BCone-65744
W ciągu miesiąca do projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zapisanych zostało ponad 32 tysiące uczniów w całej Polsce. Zgłoszenia jednak wciąż napływają, a nauczyciele proszą o więcej czasu na zastanowienie i konsultację z rodzicami. W związku z tym termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 8 października 2010 roku.

Informacjami o wolnych miejscach w wybranych cyklach dysponują lokalni koordynatorzy projektu. Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem uczestnictwa jest dostępny na stronie programu: http://www.nhef.pl w zakładce Edukacja filmowa. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać faksem na numer podany w zgłoszeniu lub dostarczyć do kina realizującego program w danym mieście.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski projekt edukacji audiowizualnej realizowany w 22 miastach przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizatora Międzynarodowego Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. -Poprzez program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy, żeby młodzi mieli możliwość poznawania filmów, których twórcy poważnie traktują ich wrażliwość i inteligencję. Chcemy też wygenerować potrzebę poszukiwania takich filmów w kinach. Młodzi są na to gotowi – potrzebują tylko, żeby ktoś im takie filmy pokazał i bezpretensjonalnie o nich opowiedział – wyjaśnia Maciej Jakubczyk z Działu Edukacji Stowarzyszenia.

Projekt polega na comiesięcznych spotkaniach z filmem, w czasie których prezentowane są zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyka polskiego oraz światowego kina. Dodatkowo dla uczniów organizowane są konkursy, prelekcje i dyskusje. Nauczyciele otrzymują zaś materiały dydaktyczne, które mogą później wykorzystać do poprowadzenia lekcji powiązanej z obejrzanym filmem. Program adresowany jest do uczniów wszystkich poziomów szkół, dlatego w ofercie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej można znaleźć cztery części dostosowane pod względem trudności i tematu do wieku uczestników: szkoła podstawowa (klasy 1-3 i klasy 4-6), gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Repertuar jest bardzo zróżnicowany – od filmów animowanych, poprzez fabularne, po dokumenty. Na uczniów czekają zarówno produkcje polskie, jak i dzieła kina europejskiego czy amerykańskiego, a nawet filmy japońskie, australijskie i nowozelandzkie. Atrakcyjny, niebanalny program przemawia sam za siebie. Ale to nie wszystko. Wierzymy, że kameralna atmosfera kina studyjnego będzie potrafiła oczarować również młode pokolenia widzów – mówi Anna Litewka, koordynatorka programu w poznańskim Kinie Muza.

Projekt w dużej mierze opiera się na wsparciu finansowym instytucji publicznych, stąd ceny biletów są znacznie niższe niż na repertuarowe seanse. Małe miasta często są na uboczu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Za daleko na codzienne wyprawy, za drogo na duże wycieczki. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pomagają to zmienić, umożliwiając kontakt z wielkim kinem młodym ludziom w całej Polsce – mówi Patrycja Kłos, koordynatorka programu w Kwidzynie.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zyskały przychylność i wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także twórców filmowych – m.in. Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego. Patronami medialnymi akcji są: Cogito, Victor Gimnazjalista, Victor Junior oraz Kumpel. Program wspierają również serwisy: filmweb.pl, cinema.pl, eduinfo.pl, filmus.pl, filmpolski.pl, filmpro.com.pl, interklasa.pl, perspektywy.pl, portaloswiatowy.pl oraz profesor.pl.

Więcej o projektach edukacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty: www.nhef.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones