Billy Campbell VII

William Oliver Campbell

7,0
2 174 oceny gry aktorskiej
Billy Campbell VII
W wieku 21 lat przeniósł się z Chicago i rozpoczął naukę w Amerykańskiej Akademii Sztuki. Jego przygoda z aktorstwem zaczęła się, gdy przyjaciel zagrał go na lekcję gry. Wkrótce więc porzucił sztukę i zaczął studiować aktorstwo. W 1984 r przeprowadził się do Los Angeles i rozpoczął prace w serialach telewizyjnych, wystąpił m.in. w "Dynastii" (1984-1985) jako Luke Fuller, kochanek Stevena Carringtona, "Crime Story" (1986-1988) w roli detektywa Joey'a Indeli. Jednak prawdziwym wyzwaniem była dla niego scena na Broadway'u w Nowym Jorku, gdzie wystąpił w dramacie Szekspira "Hamlet". Z uznaniem krytyki spotkała się jego rola Petruchia w komedii szekspirowskiej "Poskomienie złośnicy". Doceniony także na małym ekranie, za rolę Ricka Sammlera w serialu TV "Once and Again" (1999-2002) otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu i TV Guide Award oraz odebrał People's Choice Award. Natomiast rola Dr. Jona Philipa Fieldinga w miniserialu TV "Further Tales of the City" (2001) przyniosła mu nominację do Złotej Satelity.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lipca 1959

miejsce urodzenia: Charlottesville, Wirginia, USA

wzrost: 192 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobył Kryształowa Statuetka, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Anne, 2 dzieci
Ma sześcioro przyrodniego rodzeństwa, m.in. dwóch braci - Johna Campbella i młodszego Davida Campbella.
Na początku 2005 roku wziął 13 miesięcy wolnego od grania i dołączył do załogi The Pincot Castle, niosącej pomoc charytatywną dla szkół na wyspach całego południowego Pacyfiku. Producenci serialu "4400" pomogli mu w tych planach, dokonując zamachu na postać granego przez Campbella Jordana Colliera.
W 1981 roku zaręczył się z aktorką Virginią Madsen. Do małżeństwa nie doszło, bo Virginia wybrała na męża Danny'ego Hustona, którego poślubiła 8 lat później.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dziwne,że nie zrobił większej kariery.

Dobry

użytkownik usunięty

To jest naprawdę dobry aktor,b.dobra rola w
The Rocketeer,szkoda że kariera potoczyły się tak,a nie inaczej,potencjał miał i ma

Dobra rola .

ostatnio pojawił sie w melrose place w roli chłopaka amandy :)

Ma dosc niska ocene, widzialem go tylko w "the 4400" i moim zdaniem rewelacyjnie zagral Jordana Colliera, bez niego ten serial byl by po prostu pusty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones