Christopher Rodriguez Marquette 

Christopher George Marquette

6,7
1 571 ocen gry aktorskiej
Christopher Rodriguez Marquette
Christopher Marquette urodził się 3 października 1984 roku w Stuart w stanie Floryda. Karierę zaczynał jako model, a został nim już w wieku czterech lat, kiedy zamieszkał w Dallas w Teksasie. Zadebiutował na ekranie w wieku 8 lat. Zaczynał rolą syna Miry Sorvino w "Gorzkiej nicości" (WB). Zagrał główną rolę w "Kodzie porozumienia" (WB) z Gregory Hines (w roli Tiny Tim), czyli legendarną gwiazdą Broadwayu. Inne jego role to te w filmach: "Tylko przyjaciele" (New Line Cinema), "Dziewczyna z sąsiedztwa" (New Regency/ 20th Century) czy "Freddy kontra Jason (New Line Cinema).
Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu przygodowym "Joan z Arkadii" (2003-2005), gdzie grał Adama, czyli obiekt miłosnego zainteresowania głównej bohaterki, Joan (Amber Tamblyn). Za tę rolę Chris otrzymał nagrodę publiczności People's Choice Award i nominację do Emmy. Inne jego role na małym ekranie to, np. te w "Showtime's Huff" i "Strong Medicine" (Lifetime). Gościnnie wystąpił w hicie stacji NBC "Ostry dyżur", serialu "Siódme niebo" (stacji WB), "Potyczki Amy" (CBS) czy "Dotyk anioła" (CBS).
Jego kariera nabiera tempa. W 2005 roku promował swój nowy film "American Gun" (IFC), który był pokazywany na słynnym Toronto Film Festival. Chris wystąpił u boku takich gwiazd Justina Timberlake`a, Sharon Stone, Bruce`a Willis`a. Zagrał także z Emile Hirsch w filmie Nicka Cassavetesa "Alpha Dog" (New Line Cinema), który swoją premierę miał w 2006 roku na Sundance Film Festival. Historia została zainspirowana prawdziwą historią życia Jesse`ego James `a wykreowaną przez Hollywood. Christopher zagrał Keitha Strattena. Chris skończył także zdjęcia do dwóch niezależnych produkcji "Graduation" i "The Invisible" (Spyglass Entertainment). Christopher zagrał też tytułową rolę w filmie "Calvin Marshall".
Christopher jest najstarszym z trzech braci, którzy również próbują swoich sił jako aktorzy. Sean Marquette, najmłodszy z nich, mówi, że to Christopher był dla niego inspiracją. Sean zagrał w komedii "Dziś 13, jutro 30" (Sony Pictures) i w "Still Standing" (CBS). Bracia pomagają sobie nawzajem w zdobywaniu ról. Średni z braci, Eric, wystąpił w popularnych serialach, takich jak: "Gotowe na wszystko" (ABC); "CSI" (CBS) czy "Zwariowany świat Malcolma" (FOX).
Inspiracją dla Chrisa są inni aktorzy, których uważnie obserwuje. Najbardziej ceni Edwarda Nortona, Petera Sarsgaarda, Philipa Seymoura Hoffmana, Daniela Day-Lewisa.
Chris pomaga także potrzebującym i wykorzystuje swoją popularność w słusznych sprawach. Działa w fundacjach: Sunshine Foundation, Cancer Society (wspiera walkę z rakiem), Special Olympics i Pediatrics AIDS (wspiera walkę z AIDS). Christopher mieszka ze swoją rodziną w Los Angeles.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 października 1984

miejsce urodzenia: Stuart, Floryda, USA

wzrost: 170 cm

Ma dwóch młodszych braci - Erica Marquette i Seana Marquette.
Wystąpił w reklamach dla Burger Kinga i
Fruit By The Foot (2000) oraz w Oreo Cookie Barz (2002).
Ma polskie pochodzenie po dziadkach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych