Colin James Farrell

Colin Farrell I

biografie

(2)
 • Jak każdy mały chłopiec, marzył kiedyś o karierze futbolisty. Potem jednak zakochał się w starych,czarno-białych filmach i został aktorem. Zagrał w kilku mniejszych produkcjach, by odnieść sukces w " Wojnie Harta". Film przyniósł mu światowy rozgłos i propozycję pracy od samego Stevena Spielberga. Z planu filmu "Raport mniejszości" Col urwał się na kilka dni na słoneczne Hawaje i ożenił z ukochaną Amelią Warner.

 • Irlandczyk Colin Farrell urodził się w Dublinie w 1976 r. w rodzinie o sportowych korzeniach. Jego ojciec Eamon i wujek Jim grali niegdyś w irlandzkiej drużynie piłki nożnej.
  Colin jest bardzo związany z rodziną, często pozuje do zdjęć z matką Ritą, Colin mówi o sobie, że jest "synkiem mamusi". Ma dwie siostry: Catherine i Claudine, która jest jego osobistą asystentką, pojawia się też z nią na premierach filmowych.
  W dzieciństwie Colin chciał pójść w ślady ojca i zostać piłkarzem. Zaczął się jednak kształcić w kierunku aktorstwa w Gaiety Drama School w rodzinnym Dublinie. Rzucił ją jednak po otrzymaniu propozycji zagrania Danny'ego Byrne'a w serii BBC pt. "Ballykissangel".
  Talent Colina obserwować można w wielu produkcjach reżysera Joela Schumachera. To właśnie dzięki niemu sylwetka Farrella stała się znana szerszej publiczności.Furtką do sławy okazał się film "Tigerland" (2000) w reżyserii Schumachera.
  W lipcu 2001 r. Colin Farrell związał się węzłem małżeńskim z młodziutką aktorką Ameią Warner, z którą rozstał się jednak w listopadzie tego samego roku. Od tej pory nazwisko Colina łączy się z wieloma kobietami showbiznesu. Dlatego przylgnęło do niego określenie jednego z większych łajdaków Hollywood.
  Colin Farrell to niegrzeczny chłopiec z wielkim potencjałem aktorskim.

opinie i nagrody
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię