Elsa Florence Zylberstejn

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/3683/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":739,"rate":7.599458728010825,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/3683/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
739 ocen gry aktorskiej
Elsa Zylberstein
Elsa Zylberstein urodziła się 16 października 1969 roku w Paryżu. Jej ojcem był pochodzący z Polski Żyd, fizyk Albert Zylberstein. Od dzieciństwa pasjonowała się tańcem klasycznym, którego uczyła się przez wiele lat. Miała także duże zdolności lingwistyczne, co skłoniło ją do rozpoczęcia studiów uniwersyteckich z języka angielskiego. Jednak jej największą pasją okazało się aktorstwo. Ukończyła prestiżową szkołę dramatyczną Cours Florent.
W filmie zadebiutowała w 1989 roku u René Fereta w "Baptem". Trzy lata później zagrała znaczącą rolę w biograficznym dramacie Maurice'a Pialata, "Van Gogh", za którą dostała nominację do Cezara w kategorii "Najbardziej obiecująca aktorka". W 1993 roku za rolę Frédérique w "Beau fixe" otrzymała nagrodę Romy Schneider dla „Najlepiej rokującej aktorki”.
Pierwszą główną rolę zagrała u boku Romane Bohringer w filmie "Mina Tannenbaum" Martine Dugowsona. Za przejmującą rolę Ethel Benegui została nominowana do Cezara. W tym samym roku wystąpiła w kostiumowym obrazie "Farinelli: ostatni kastrat".
Od tamtej pory Elsa Zylberstein wystąpiła w ponad 50 filmach, wykreowała wiele skomplikowanych postaci dramatycznych oraz stworzyła zabawne role w komediach. W 2009 roku została laureatką Cezara za drugoplanową rolę Léi w "Kocham cię od tak dawna".
We wczesnej młodości Elsa wyznawała judaizm. Z czasem jednak coraz bardziej zaczęła się identyfikować z buddyzmem. Jest także zagorzałą zwolenniczką francuskiej Partii Socjalistycznej. W wyborach prezydenckich popiera kandydatów właśnie tej partii.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 października 1968

miejsce urodzenia: Jouy-en-Josas, Francja

Cezar
Zdobyła Cezar, 1 inna nagroda i 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Cezar Najlepsza aktorka drugoplanowa za film Kocham cię od tak dawna w roku 2009
W 2001 roku była ambasadorką Dobrej woli UNICEF.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych