Evangeline Lilly

Nicole Evangeline Lilly

7,7
24 190 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Evangeline Lilly

Evangeline ma zagrać elfkę Tauriel w ekranizacji 'Hobbita', postać z poza książki stworzoną na potrzebę filmu. Początkowo krążyły pogłoski, że taka postać będzie miała na imię Itaril, zaś w rolę wcieli się Saoirse Ronan, ale tym razem to chyba pewne:
http://www.facebook.com/notes/peter-jackson/the-hobbit-casting-update/1015028651 5141558

Co sądzicie? :)

Ameriel

Zamiast sądzić poczekam na rezultat. Aktorka jest śliczna i nadaje się na elfkę. A jeśli chodzi o to że nie było jej w książce to żaden problem. We Władcy też pojawiło się sporo postaci wymyślonych przez filmowców i wcale nie wyszło to na złe.

Lord_Farquaad

Kogo filmowcy wymyślili w trylogii? Nie przypominam sobie żadnej takiej postaci, raczej właśnie cięcia(Arwena zamiast Glorfindela).

Lord_Farquaad

też nie przypominam sobie fikcyjnej postaci

sakos5

Pisząc wcześniejszą wypowiedź myślałem o Haldirze, dowódcy oddziału elfów, którzy przybyli wesprzeć Helmowy Jar. Po głębszym zbadaniu sprawy faktycznie na kartach powieści pojawiła się się postać o tym imieniu.

Lord_Farquaad

Haldir był we Władcy Pierścieni... ale w Helmowym Jarze się nie pojawił i nie zginął (oczywiście chodzi mi o książkę)

pauzer1

filmy petera jacksona z uniwersum sródziemia sa genialne ale jako adaptacje książki to nie powinny dostawać oskarów (np. "drużyna pierścienia") bo dużo jest zmienione a i zwykłych błędów w filmie nie brakuje , dużo zmienione dużo dodane , i usunięte,
co do dodawania (oczywiście zgodnie z książkami Tolkiena) to jestem za aby jeszcze bardziej rozbudowywać wspaniały świat Sródziemia :) , tylko żeby to sie nie kłóciło z z tym wszystkim co stworzył Tolkien !

budzdom93

Czyli co, Forrest Gump, Skazani na Shawshank, Ojciec Chrzestny, Lot nad kukułczym gniazdem (że te najpopularniejsze filmy wymienię), też nie powinny otrzymać nagród, bo są adaptacjami książek?:-)

kendo777

nie powinien otrzymać za "Najlepszy Film Adaptowany",
gryzą mnie te różnice w książce i filmie

budzdom93

Przeczytaj sobie definicję "adaptacji filmowej". Odsyłam na przykład tutaj:
http://www.kolkofilmowezsp1.republika.pl/adaptacja_a_ekranizacja.htm

Lord_Farquaad

przykładem może być postać Lurtza- w książce od początku to Ugluk jest przywódcą Uruk- hai Scouts...

użytkownik usunięty
Ameriel

Na potrzeby filmu- czyli będzie ckliwy wątek miłosny. Spodziewałam się, że odwalą coś takiego...

Nie ma z kim tam wprowadzać tego wątku. Chyba, że z Gandalfem.

reese

Może z Legolasem?

Georgiana_1

czemu nie? 3/4 jego kumpli sobie dziewczyny znalazło a on tak sam siedzi ;)

Georgiana_1

Gdzie tam, lepiej żeby Legolas nie miał żadnej wybranki serca. <ok>

systemofadown

Też myślę, że tak by było lepiej i mam nadzieję, że żadnych wątków miłosnych nie będzie.

Georgiana_1

będzie najprawdopodobniej z Kilim (gdzieś czytałem, że będzie watek miłośny Kiliego z elfką [stąd nieco elfi wygląd Kiliego])

Marq_94

Też słyszałam coś takiego. Oby zrezygnowali z tego pomysłu. No przecież ona by była od niego dwie głowy wyższa! Śmiesznie by to wyglądało.

Georgiana_1

niestety wiele rzeczy w tym filmie jest kurjozalnie śmiesznych... negatywnie śmiesznych ...

Marq_94

Wogule ona nie pasuje do śródziemia a wątek miłosny może będzie z tym co smoka zabił w książce

ELIKA_

niby czemu nie pasuje ? o.O
wreszcie jakaś naprawdę ładna elfka
żałuję, że nie grała Arweny w WP

Marq_94

ja jednak uważam , że Liv idealnie wcieliła się i pasowała do Arweny. A co do Tauriel to nie podoba mi się , że dodali tą postać a wybranie tej aktorki to moim zdaniem zły pomysł bo ona ma taki hmmm jak to określić.... wulgarny wyraz twarzy ona sama nie jest zła, ale ona na elfa?? Mnie to zasmuciło a jeszcze bardziej , że ma mieć wątek miłosny z kimś... mam nadzieje ,że w filmie się do niej przekonam :)

ELIKA_

wygląda 100 razy lepiej jako elfka niż Liv, aktorką też jest lepszą... jak dotąd najładniejsza kobieca rola biorąc pod uwagę wszystkie filmy PJ'a
Liv zagrała jakby miała 20 lat i zadużyła się w bohaterze... Arwena to kilkuset letnia elfka o dużym doświadczeniu życiowym, zauroczona Aragornem od młodości, który pałał do niej gorącym uczuciem... to on powinien grać tego mniej doświadczonego, młodszego... tymczasm było na odwrót... ponadto Liv gra z jednym wyrazem twarzy... z całym szacunkiem ale marna z niej aktroka a sławę zyskała tylko dzięki ojcu wokaliście
dodanie postaci Tauriel- nareszcie sensowny dodatek przyciągający do kina więcej ludzi... czemu Tolkien zapomniał praktycznie o kobietach ? o.O
wulgarność- no nie wiem... raczej seksapil elfki wojowniczki z mrocznej puszczy, na codzień zabijającej pająki, orki czy gobliny... jakoś ciężko mi wyobrazić sobie w tej roli np. Arwene- księżniczkę

Marq_94

każdy ma swoje zdanie i ja szanuje twoje i cieszy mnie to , że ty szanujesz moje ;) dawno nie miałam tak kulturalnej wymiany zdań :) A co dodania nowej postaci pomysł spoko, ale żeby mi z nią nie przesadzili( czyli scena jak się całuje z no sami jeszcze nie wiemy... robienie , że jest taka spuper wyzwolona kobieta co z łukiem i nożami biega po lesie.... i wiesz o co mi chodzi ) no i mam nadzieje, że ona nie uratuje ich od pająków ( bo to jest moment kulminacyjny w życiu Bilba) . :)

Marq_94

Lepszą aktorką? No nie wiem...bo słynie z serialu LOST? :)

Marq_94

Moim zdaniem Liv świetnie wypadła jako Arwena. Może nie jest wybitną aktorką, ale ma w sobie to coś dzięki czemu idealnie pasuje do Arweny - ciężko to opisać, na to składają się wszystkie czynniki - uroda, ton głosu, mimika twarzy... Najbardziej mi się podoba to, że zachowała elficką mądrość i wdzięk (np. kiedy przekonuje Erlonda, aby ponownie przekuł miecz Isildura), ale w kontaktach z Aragornem pozostała zakochaną, rozmarzoną kobietą, która wszystko stawia na jedną szalę. Taka 20-latka.
Co do Tauriel to filmu jeszcze nie widziałam, ale obejrzałam zwiastun - jej uroda kompletnie mi nie pasuje do elfki, jej rude włosy są piękne, ale to nie jest odpowiedni kolor dla elfki. Przy Legolasie, Arwenie i Galadrieli wygląda słabo. Jednak podoba mi się, że zrobili wojowniczkę, a nie romantyczną księżniczkę. Dlatego po seansie dokończę swoją myśl o niej - być może ona tak się swoją urodą wyróżnia, ponieważ nie jest dostojną elfką tylko energiczną łuczniczką. Coś w tym musi być, skoro ma się zakochać w Kilim - krasnoludzie, przedstawicielu rasy nielubianej przez elfów.

ELIKA_

Mi ten pomysł również się nie podoba. Ceniłam WP za to,iż do roli elfów nie wybierali aktorek o banalnej urodzie...chodzi mi tu o piękno w banalnej postaci czyli takie piękno jakie jest modne w tych czasach - wystające kości policzkowe,napompowane usta itp. Elfy kojarzą mi się z łagodnymi rysami twarzy i tak prezentowała się Liv i Cate...były idealne i niech nikt nie mówi,że zagrały źle,gdyż były fenomenalne. Jeśli ktoś mówi,że Liv jest znana tylko dzięki jej ojcu to jest strasznie złośliwy i jednocześnie staje się hipokrytą,bo to samo można powiedzieć o Evangeline Lilly - ona zaś sławę zdobyła tylko dzięki serialowi Zagubieni. Gdy zobaczyłam fragment w zwiastunie gdy wypowiada swoją kwestię,od razu skojarzyła mi się jej gra w tym serialu więc i ja mogę stwierdzić,że marna z niej aktorka...ale dla niektórych liczy się tylko uroda a nie ona jest najważniejsza.

panienka_2

:) im bliżej do premiery tym bardziej się boję co oni z nią wymyślą.... Ahh Cate jako królowa elfów.... zawsze niesamowite przeżycie... zawsze jak oglądam Drużynę Pierścienia...to ona jest tam dla mnie boginią

Marq_94

mam nadzieję że nie będzie żadnych wątków miłosnych z Kilim

Georgiana_1

Jutro ide na to do kina. Ma byc ponoc watek milosny miedzy Tauriel a Kilim, jednak slyszalam tez ze Legolas bedzie w niej zakochany. Nie bede wam zbytnio wypisywac, lepiej zebysmy sie sami przekonali.

reese

To by było takie romantyczne

Na Comic Con pani Philippa Boyens, producentka filmowa powiedziała, że postać elfki Tauriel została stworzona ponieważ w Hobbicie nie ma żadnych kobiecych ról. Także wydaje mi się, że Twoja hipoteza na temat wątku miłosnego jest błędna.

"Tauriel została stworzona przez Petera Jacksona jego żonę oraz wspólnika Franka Whalsa by poszerzyć świat elfów z Mrocznej Puszczy oraz wprowadzić żeńską postać do zdominowanej przez mężczyzn obsady. " (http://pl.lotr.wikia.com/) Kobiety w wątkach filmowych/książkowych wyobraź sobie nie są wprowadzane tylko po to aby był jakiś wątek miłosny. Kobiety również mogą być silnymi, ciekawymi postaciami wprowadzającymi do fabuły więcej niż cycki i seks.
W czasach Tolkiena nie było miejsca dla postaci heroicznych kobiet, dlatego w swojej interpretacji książki Jackson dodał coś również dla żeńskiej części publiczności.

użytkownik usunięty
Ameriel

Ma podobny typ urody do Liv Tyler.Śliczna jest :)

Ameriel

Na potrzeby filmu a w książce nie pojawia się Lurtz :) przywódca Uruk-hai to wymysł Petera Jacksona .

pomidorek126

To prawda, i między innymi tylko dlatego jestem w miarę spokojny, że tego nie schrzanią.

Ameriel

czy przypadkiem Tauriel nie pojawiła się w jednej z legend elfów opowiadanych w drużynie pierścienia, czytałem ostatnio i wydaje mi się że w Lorien było coś takiego

Ameriel

Ledwo mi przeszło i znowu będę się w niej podkochiwał... :-P
A do roli elfki nadaje się idealnie :)

Miczelov

no ma elficką facjatę

użytkownik usunięty
Ameriel

Piękna, elficki typ urody.

użytkownik usunięty
Ameriel

Idealna! choć lepiej było by gdyby miała ze 20 lat. No ale nie ma ideałów.

Ameriel

http://24.media.tumblr.com/ff452509ceac876f4e61cedee4098279/tumblr_mk6zggJkt61qd vb2do1_500.jpg
nawet ładna z niej elfka :P

Ameriel

Nie sądzisz czasem że ona jest za niska jak na kogoś kto ma zagrać elfa Ma tylko 165 cm. wzrostu gdy Hugo Weaving grający Elronda ma 188cm. wzrostu a Orlando Bloom ma 179 cm. No chyba że ją jakoś wydłużą strojem albo za pomocą techniki cyfrowej :)

Sonea1994

Evangeline była modelką, a tu http://www.filmweb.pl/person/Evangeline+Lilly-225562/photos#picture-17 obok Romaina Durisa, ktory ma 180 jest z nim prawie rowna, wiec te 165 cm to raczej jakies przekłamanie.

Ameriel

bardzo się cieszę, że znowu ją zobacze. Świetna była w Zagubionych. Idealnie pasuje do Środziemia, a w trailerze do hobbita wyszła znakomicie. Mam nadzieje, ze film bedzie rownie dobry co trailer ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones