Harvey Weinstein

[{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/81138/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":3688,"rate":7.168112798264642,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/81138/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/81138/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3,"rate":4.333333333333333,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/81138/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":2,"rate":3,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/81138/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/81138/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}}]
7,2
3 688 ocen pracy producenta
powrót do forum osoby Harvey Weinstein
 • Komu zaszkodził?
  PS. Autorem artykułu z "New Yorkera", który rozpętał całą burzę jest Ronan Farrow, syn Mii ii Franka Sinatry.

 • sweet_anger https://www.youtube.com/watch?v=YPpoKquOG5Q

 • AutorAutor Meryl Streep to wyjątkowo obrzydliwa baba.
  http://film.org.pl/krotkie-spiecie/czy-meryl-streep-wiedzial...

 • sweet_anger Bez niego kino nie byłoby tym, czym jest. Nigdy nie schlebiał gawiedzi. Wręcz przeciwnie, był orędownikiem sztuki.
  To w żaden sposób nie tłumaczy jego życia prywatnego, za krzywdy, których dokonał, powinien odpowiedzieć. Ale nie wolno mieszać porządków, jego życia prywatnego z zawodowym.
  Bo producentem był wybitnym:

  1. "PULP FICTION" Quentina Tarantino ,
  2. "DYM" Wayne'a Wanga ,
  3. "Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym" Gary'ego Fledera ,
  4. "EMMA" Douglasa McGratha ,
  5. "Piękne dziewczyny" Teda Demme ,
  6. "KRZYK" Wesa Cravena ,
  7. "Angielski Pacjent" Anthony'ego Minghelli ,
  8. "ROBINSON CRUZOE" George'a Millera ,
  9. "Miłość i śmierć w Wenecji" Iana Softleya ,
  10. "COP LAND" Jamesa Mangolda ,
  11. "Buntownik z wyboru" Gusa Van Santa ,
  12. "O MAŁY GŁOS" Marka Hermana ,
  13. "Dziadek i ja" M. Nighta Shyamalana ,
  14. "ZAKOCHANY SZEKSPIR" Johna Maddena
  15. "Malena" Giuseppe Tornatore ,
  16. "INNI" Alejandro Ammenabara ,
  17. "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" Petera Jacksona ,
  18. "IRIS" Richarda Eyre'a ,
  19. CHICAGO" Roba Marshalla ,
  20. "Gangi Nowego Jorku" Martina Scorsese ,
  21. "PAN I WŁADCA: Na krańcu świata" Petera Weira ,
  22. "Piętno" Roberta Bentona ,
  23. "KILL BILL" Quentina Tarantino ,
  24. "Marzyciel" Marka Forstera ,
  25. "AVIATOR" Martina Scorsese ,
  26. "Sin City - Miasto Grzechu" Roberta Rodrigueza ,
  27. "GRINDHOUSE" Tarantino i Rodrigueza ,
  28. "John Rambo" Sylvestra Stallone ,
  29. "LEKTOR" Stephena Daldry ,
  30. "Zack i Miri kręcą porno" Kevina Smitha ,
  31. "FIGHTER" Davida O. Russella ,
  32. "Jak zostać królem" Toma Hoopera ,
  33. "Mój Tydzień z Marylin" Simona Curtisa ,
  34. "SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE" Johna Wellsa ,
  35. "Wielkie oczy" Tima Burtona ,
  36. "SIN CITY: Damulka warta Grzechu" Roberta Rodrigueza ,
  37. "Carol" Todda Haynesa ,
  38. "NIENAWISTNA ÓSEMKA" Quentina Tarantino ,
  39. "McImperium" Johna Lee Hancocka...

  Jak go nie kochać?
  Niech Hollywood odpowie:
  https://www.youtube.com/watch?v=YPpoKquOG5Q

 • sweet_anger Bo kobjety poszkodowane nie mieli na tyle odwagi, aby powiedziec prawde, no i pewnie jeszcze bali sie o posade xd

 • sweet_anger Ale jakie krzywdy? Propozycja seksu w zamian za role może jest moralnie niewłaściwa, ale na pewno nie jest molestowaniem, a tym bardziej krzywdą dla tych kobiet. Jest to zwykła transakcja wiązana. Tylko durne prawo w USA zakłada, że jak jesteś szefem i masz romans ze swoim pracownikiem, to z definicji jesteś odpowiedzialny za molestowanie. Czysty kretynizm.

  Przy okazji - sąd znowu odrzucił pozew przeciwko Weinsteinowi w sprawie molestowania. Jeszcze trochę, a Weinstein w ogóle nie zostanie skazany, a te c*py od #metoo skompromitują się totalnie. https://www.rp.pl/metoo/190119999-Weinstein-nie-odpowie-za-m...

 • Konrad992 No cóż, ja osobiście gardzę tym Knurem jako "facetem" - bo jak żałosnym trzeba być, żeby stosować szantaż w stylu "seks za rolę, abo sayonara kariero" w stosunku do tych kobiet... Jednak śmieszy mnie także ta wszechobecna hipokryzja w środowisku, gdzie dopiero niedawno znane aktoreczki zaczęły grać podszkodowane (np. Gwyneth, Uma) kiedy wcześniej czerpały niezłe profity jako protegowane Harveya ... Coś ewidentnie jest tu nie tak.
  Z drugiej strony nigdy nie zapomnę ujmująco szczerego wywiadu Weinsteina o Krzysztofie Kieślowskim - to on rozpowszechnił jego filmy, m.in. "Podwójne życie Weroniki" na rynek amerykański, a oprócz tego promował jego ogólną twórczość, uważając go za jednego z najbardziej wybitnych reżyserów, z jakim miał do czynienia.
  Czyli nie był do końca aż takim potworem.

 • Konrad992 Nie no, ja też rozłożyłem nogi, żeby dostać się na doktorat. Tak samo moja matka jak i ojciec.

  Idź się puknij w łeb. Młotkiem i gwoździem.

 • Mlodzik91 Cienko widzę ten twój przewód, skoro walisz "categorical fallacy". Na twoim miejscu nie pozbywałabym się młotka i gwoździ(jeśli oczywiście prawda jest, że robisz doktorat). Mogą się przydać na nowym stanowisku pracy.

 • Konrad992 Kobiety które go oskarżają że załatwił im role za lóżko powinny oddać teraz Oskary i swoje honoraria. Byłoby to sprawiedliwe i uczciwie.

 • sweet_anger Dlatego bo miał być producentem filmu Woody Allena.

 • sweet_anger Przecież Ronan to syn Farrow i .. Woody Alena. Czy bierzesz plotki za oficjalną prawdę? Bo być może Farrow chce upokorzyć Alena, dlatego zmyśla, iż tatusiem Ronana był przeszło siedemdziesięcioletni facet.

 • Shadow_dawnego_ggggggg Przecież Ronan to jest kopia młodego Sinatry xD

 • sweet_anger powinni zrobić badania DNA

 • sweet_anger A o wazektomii Sinatry to słyszaleś? Ale podobieństwo Sinatry (a raczej nieopodobieństwo do Allena) rzeczywistości jest.

 • Shadow_dawnego_ggggggg Wazektomia Sinatry nigdy nie została oficjalnie potwierdzona, wspomniała o niej jedynie Nancy Sinatra, gdy pojawiły się pogłoski o tym, że Ronan może być synem Franka. Pewności nie ma, ale moim zdaniem podobieństwo Ronana do Franka jest uderzające. Jedynie testy DNA by tu rozwiały wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam!

 • sweet_anger Tak, ale młody nie chce się nim poddać. Widac boi się, że gdyby okazało się, że Konigsberg nie jest jego ojcem, to trzeba byłoby mu zwracac pieniądze które przekazywał mu w ramch alimentów.

 • Shadow_dawnego_ggggggg Nigdzie nie czytałam, żeby ktoś domagał się od Farrowa testów DNA. Zarzuć jakimś źródłem.