Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 340 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

Może być jak dla mnie słoniem , ale za rolę w WP otrzymuje ode mnie oskara i dożywotnie miejsce wśród niezapomnianych ról . Koniec i kropka. Czy i tu musicie wyklnąć go za to ,że przyznał się że jest gejem? I CO Z TEGO????? No pytam ? Zmieni to w jakiś sposób czyjekolwiek życie ? Zarazicie się ? Wybaczcie ale ręce opadają na polską mentalność.
Ja nie postrzegam go przez pryzmat jego seksualności - może kochać facetów i nic nam do tego - grunt , że będzie dla mnie zawsze niezapomnianym Gandalfem :P I kropka.

ALDIR

W 100 % zgadzam się z powyższą wypowiedzią. To skandal że Polacy są tak ograniczeni, każdy ma prawo do bycia sobą ! Zawsze mi się łezka w oku kręci jak widzę jak spada z mostu w kazad-dum (Gandalf oczywiście).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BubelCk

Ciebie pewnie boli ... i nie tylko to , głowa również - od pseudo myślenia . Wiesz co to rozum i serce ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Hagan

Tylko ta "Ruska swinia" pomogla wielu setka tysiecy ludzi w przeciwienstwie
do ciebie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Hagan

Pomijając kwestię gejostwa (również ich nie lubię, nie rozumiem jak to działa i skąd się bierze), to uważam, że oceniając aktora, i oceniając rzetelnie i profesjonalnie a nie gówniarsko jak małe dzieci (typu rozmowa dzieci w piaskownicy: "hahaha ale jesteś gupi, nie stać cię na klocki lego) powinniśmy się kierować tym co widzimy na ekranie.
Oglądając Władcę Pierścieni widzimy Gandalfa a nie, za przeproszeniem KURWA, Iana McKellena. To nie gej McKellen biega po scenie z brodą i czarodziejską laską, tylko Gandalf z krwi i kości, ze swoją osobowością i zestawem unikatowych cech. I to on do ciebie przemawia, lub też nie. I nikt inny.

A to, że w ogóle się odzywasz w temacie w taki sposób jest dowodem twojego ograniczenia. Dałeś się nasiąknąć kulturze w której się wychowałeś stereotypami i umownymi wyznacznikami prawości. Nieważne w jakiej urodziłbyś się epoce, bo i tak w każdej lazłbyś jak warchlak za stadem i na rozkaz rzucałbyś kamieniem albo w czarnych albo w żółtych (to tylko umowny przykład, nie zarzucaj mi później, że oskarżam się o rasizm). Najsmutniejsze jest to, że prawdopodobnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś.

Z kościołami to już nie przesadzaj, bo 'thereforyou' bardzo zaledwie ogólnikowo opisał już (kilka postów niżej) "zasługi" kościoła którego tak bronisz.
Ten argument brzmi co najmniej mało wyszukanie.

Zastanawia mnie jeszcze tylko, czy jeśli jakiś twój wujek, brat czy najlepszy kumpel okazał się być gejem, to czy dalej byś go tak szufladkował? BYĆ MOŻE w odpowiedzeniu sobie na to pytanie pomoże ci poniższy cycat:
"Śmierć milionów ludzi to statystyka. Śmierć jednego to tragedia."

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Hagan

Jak to mówią, znamy się na tyle na ile nas sprawdzono. A ty pisząc takie bzdury jesteś albo zajebistym gburem albo na serio nie znalazłeś się jeszcze w takiej sytuacji.

dyszol

zgadzam się w 100 %, też nie jestem za homoseksualizmem ale nic nie da się zrobić... nie obchodzi mnie nawet to że jest gejem bo i będę go lubić - za gandalfa i za magneto w X-Menie ;)

dyszol

+ 1

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
gex221

Kto groził stosem za homoseksualizm? - Kościół katolicki.
Czym jeszcze wsławiła się owa instytucja? - Paleniem kobiet na stosie za oskarżenie o czary, paleniem na stosie ludzi oskarżonych o herezję (czyli wszystkich, którzy prezentowali niewygodne dla kościoła przekonania) - wśród ofiar znaleźli się tacy "zwyrodnialcy" jak Giordano Bruno, Joanna d'Arc, Jan Hus... Cudownym wzorom hołdujesz!
Miłość jest najpiękniejszym uczuciem jakim można obdarować drugą osobę - czy ważnym jest jakiej jest płci? Czemu miłość między 2 osobami tej samej płci rodzi tyle nienawiści wśród otoczenia (szczególnie mężczyzn - oczywiście abstrahując od fizycznego wyrazu miłości między dwoma kobietami - bo to panowie akurat "szanują" :P) ? Homoseksualizm ro nie choroba, to nie patologia - Ci ludzie tacy się urodzili. Ja osobiście podziwiam ich odwagę i siłę psychiczną - ile cierpień musi ich kosztować oswojenie się ze swoją seksualnością w środowisku, które ich potępia :(
gex221 - musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem skoro nie rozróżniasz patologii i przestępstw (pedofilii, zoofilii, nekrofilii) do miłości.

thereforyou

Inkwizycja często bywa mylona z indywidualnymi procesami jakie prowadzili monarchowie róźnych europejskich krajów.
Nie działaj jak Rambo (najpierw zrobię potem pomyślę) tylko poczytaj o temacie coś obiektywnego (nie Urbana, Michalkiewicza czy Michnika) a następnie napisz. Chyba, że piszesz, żeby zmarnować trochę prądu.

kellen

Ani słowem nie wspomniałam o inkwizycji - naucz się czytać ze zrozumieniem (jak już mamy udzielać sobie rad). Trzeci sobór laterański w XII wieku wprowadził karę śmierci za kontakty homoseksualne - Kościół katolicki USTALIŁ ZASADY, którymi zobowiązani byli chrześcijańscy władcy - choć kościół nie stronił również od organizowania pokazowych egzekucji. Znajdź mi kozę która zgadza się na seks z człowiekiem, znajdź mi trupa który jest chętny na współżycie, znajdź mi drzewo, które lubuje się w kontaktach seksualnych z człowiekiem, uwiedź Tuska, skoro żywi do Ciebie uczucie ( pedofilię pominę, gdyż wprowadzona w życie jest zbrodnią, gwałtem i z wiadomych, uzasadnionych przyczyn wzbudza potępienie wśród większości społeczeństw ) - a przyznam Ci rację. Mowa o miłości między dwoma świadomymi, dorosłymi osobami, z którą łączy się pragnienie kontaktów fizycznych, a te wbrew woli którejś ze stron są przestępstwem . Biblia + wikipedia to zapewne to obiektywne źródła o których wspominałeś ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
akoziol3

Ja tam wszystkich ludzi traktuje równo,bez względu na to czy baba,czy chłop,czy aktor czy facet ze wsi,ale to co podałeś ni jak się ma do homoseksualizmu.Dopóki dwóch facetów nikogo nie krzywdzi to niech się bzykają ile chcą Xd Ale porównując zoofilie(która mooim zdaniem jest troszke chora i obrzydliwa,choć nikogo nie oceniam) do homoseksualizmu,który moim zdaniem nie jest chorobą! no to ejjj,coś nie tak.Gdzie niby jest napisane że homoseksualiści są chorzy i że homoseksualizm to jakieś zboczenie;/
Biedna koza TT , TT

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
akoziol3

Jeśli ty masz o tym takie zdanie to nic mi do tego.Możesz se nienawidzić homoseksualistów,ale pomyśl,że ty też możesz być homoseksualistą,ale jeszcze o tym nie wiesz ;>
Homoseksualizm to nie jest żadne zboczenie i jak byś chciał wiedzieć to występuje też w przyrodzie,więc z punktu widzenia natury jest rzeczą normalną,ale dla niektórych ludzi może to być nie lada problem.Jeśli ktoś okaże się homoseksualistą to szybko znajdą się osoby które będą się z niego naśmiewać czy wytykać palcami.To są ludzie twojego pokroju.
Ps. A jak tam Miyuki-chan twoje rozmowy z tou? Zdrowo się uśmiałem czytając tą waszą dyskusje na ''Pasji" he he.

Co prawda do dyskusji to się ma jak piernik do wiatraka,ale jeśli chcesz wiedzieć to możesz wejść w mój temat i sobie poczytać,jeśli chce ci się czytać czyjeś wywody;/ To chyba świadczy że nie masz lepszych rzeczy do roboty..z całym szacunkiem;))

kellen

Akurat wbrew pozorom Rambo najpierw myślał, a potem działał. Dłuuuugo myślał i obserwował, jak mu tańczą po głowie, a potem rozwiązywał sprawę prosto i skutecznie.
To jest właśnie jedno wielkie nieporozumienie z filmami Stallone'a - że on tylko od kałacha jest.
Obejrzałam z nim 52 filmy, w tym całość 'Rambo', więc możecie mi wierzyć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kellen

Podatków można nie zwiększać, emerytury dawać od 40ki ale potem niech nikt nie ma pretensji, że ma emeryturę 300zł albo, że autobusów coraz mniej etc etc

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Hagan

Jeśli już tak naiwnie sprowadzamy wszystko do boga, to po kiego grzyba stworzył on homoseksualistów? Na swój obraz i podobieństwo? Daj spokój. Poza tym skoro darzysz boga takim szacunkiem to dlaczego jesteś tak niekonsekwentny w wypełnianiu jego woli? Podobno miałeś miłować bliźniego swego. KAŻDEGO podobno.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kellen

A najlepsze jest to, że niemal każdy post tutaj ocieka gniewem, brakiem szacunku, pogardą. I to nie dotyczy tylko homofobów.
Sam uważam homoseksualistów za ludzi nie gorszych, niż heteroseksualiści. Choć manifesty, płacze, eksponowanie swojej orientacji na siłę, jednym słowem przewrażliwienie jest dla mnie żałosne. I za tym nie przepadam.

Moją uwagę też to zwróciło. Bo czy to nie rozbrajające, kiedy w nienawistnym poście ktoś odsyła do Hymnu o miłości?

Też mam za smutne i żałosne, że niektórzy ludzie mają życie tak smutne i żałosne, że muszą to wykrzykiwać na ulicach. No ale jak się przeczyta choćby ten wątek, to staje się jasne, dlaczego no takie jest.

dyszol

Dobre pytanie. Jeśli cały seks był w jabłku od Ewy, jak niektórzy uczą, to Pan Bóg stworzył jabłko, ergo hetero i homo razem.

Hagan

No to marnie pośredniczy, skoro Ci nie przekazał, że z pianą na ustach do Nieba nie wpuszczają.

użytkownik usunięty
Hagan

,,Pedalstwo, pedo- i zoofilia są sprzeczne nie tyle z nauką Kościoła, ta organizacja jest tylko skromnym pośrednikiem między nami i BOGIEM."

Skromnym - haha, dobre sobie.

thereforyou

Jeżeli chodzi o Joanne d'Arc to nie została skazana i spalona przez Inkwizycję, tylko przez angielski "sąd" w procesie, który miał podłoże tylko i wyłącznie polityczne - Dziewica Orleańska wsparła koronację na króla Francji Karola VII, przez co stała się wrogiem księcia Bendforda (panującego ówcześnie w Anglii). Chciał on na tronie francuskim swojego bratanka Henryka VI. Na dodatek całość procesu została sfinansowana przez rząd angielski, który także naruszył prawo kościelne nakazujące przyznać Joannie radcę prawnego, przez co musiała bronić się sama (a jak wiemy i tak jej nie wysłuchano).

ALDIR

z reguły nie wyzywam ludzi, ale co za banda KRETYNÓW z dużej części dupków, którzy się tu wypacają! Co wam do jasnej cholery do tego kto z kim śpi? A to że ty, Haganie, wolisz przelatywać laski od facetów, to może oznaczać, że dla gejów też jesteś nienormalny. I JAK MOŻNA PORÓWNAĆ GEJA DO PEDOFILA LUB NEKROFILA! I to jest własnie patologia, to co sie dzieje w waszych pustych zakompleksionych główkach!

A Ian MacKellen, Elton John i wiele innych wspaniałych osób (ludzi nie dzielę na homo lub hetero - to po prostu LUDZIE)to niesamowici genialni artyści, którym do pięt nie dorastamy! Szacunku dla innych ludzi!

Wybaczcie moje uniesienie, ale ręce po prostu opadają...

googaify

Całkowicie popieram koleżankę "googaify". Koleś może robić co chce i z kim chce. Ja osobiście nie przepadam za gejami, ale nie miałem okazji jakoś zobaczyć filmu, w którym Sir McKellen całuje się z facetem. Jako Gandalf czy ktokolwiek kogo grał nie wyglądał na geja i nie zachowywał się jak gej, więc wrzućta na luz :)
A, że ma wielki talent jak już powiedziała koleżanka, to tym bardziej powinno się to zaakceptować choćby i z takiej racji, że nie jesteście jego kolegami i nie musicie bać się czy można do Niego odwrócić się plecami :)

Bless

Lurtz

Ja dopiero się dowiedziałam,ze koleś jest gejem,ale co mnie to obchodzi XF
Mogłby być nawet i zoofilem i gówno mi do tego.
Zauważyliście ,że dużo homofobów tłumaczy swoją niechęć do homoseksualizmu ,ideą Kościoła i BoGa?Troche to dziwne,bo skoro to wierzący to powinni być najbardziej tolerancyjni,bo działają w imię Boga ,którego miłość jest nieskończona i nie zna granic(więc,Gejów i Lesbijki też kocha,nee??)
A tak w ogóle to przecież w przyrodzie często zdarza się tzw.homoseksualizm wśród zwierząt.Wy homofooby zamiast pisać głupoty lepiej poczytajcie sobie bo nawet takich rzeczy nie wiecie ignoranci XD

użytkownik usunięty
Miyuki-chan

Zgadzam się z Miyuki-chan nic dodać nic ująć.

Nienawidzę Geyów z całego serca, ale ten facet zasłużył sobie na szacunek

Gotrek09

Urodził się i laski go nie kręcą. Znasz na to jakiś lek? Co byś zrobił na jego miejscu?

Lurtz

Ma takie filmy też (Bogowie i potwory), ale potrafi doskonale oddzielić sprawy prywatne od ról. I jak jest rola hetero, to jest solidna rola hetero. Z klasycznym całowaniem dziewczyn, bez marudzenia.

TangoAndWaltz

Na planie jest przede wszystkim aktorem.

TangoAndWaltz

http://www.filmweb.pl/person/Ian+McKellen-6149/discussion/Inteligentny+go%C5%9Bc -1026079
Link z ShortList zawiera nieco info na interesujący nas temat.

ALDIR

O cholera, Gandalf gejem? Ja jestem osobiście homofobem, możecie pisać, że jestem zacofany czy coś - trudno, mnie ta informacja rusza. A Miyuki-chan człowiek ma wolną wolę i jest nieomylny, to, że Chrześcijanie których znasz/słyszałaś o nich/etc. są homofobami to jest to ich sprawa, a sprawa ich wiara to tym bardziej ich sprawa.

kubafilmoogladacz

Nie Gandalf, tylko aktor go grający. Urodził się i laski go nie kręcą. Znasz na to jakiś lek? Co byś zrobił na jego miejscu?

szwarer

skoro to aktor to on tylko udaje geja

ALDIR

Popieram

ALDIR

On powiedział otwarcie, że jest gejem w 1988 r...

Kikuchiyo

I jednym z najlepszych aktorów z UK. A jego orientacja jest bez znaczenia. Nie hetero też się zasłużyli dla światowej kultury, nie zapomnijmy o Freddiem Mercurym na przykład.

Kikuchiyo

jest z nim w wywiad times new roman jeszcze sprzed drugiej wojny światowej i to tam już wtedy przyznał że jest homo

znerwicowany

To musiał być bystry brzdąc z niego. Nic dziwnego, że wyrósł na świetnego aktora.

ALDIR

FUUUUU JAKI GEEYYYY XD

ALDIR

Skoro jest gejem to jest co ma zrobic ale na jego miejscu bym sie publicznie nie przyznawał bo jest osoba publiczna i niektorzy ludzie tego nie rozumieja i go obrazaja smieja sie z niego ale to nie jego wina ja nie jestem gejem i się cieszę z czego się robi gejostwo niewiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones