James CameronI

James Francis Cameron

8,5
7 878 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby James Cameron

Powinien skończyć karierę w '91, a tak zarzyna swoją legendę kalając mój umysł dziadostwem najgorszego sortu.

użytkownik usunięty
chris3z8

Pomysły ciągle ma. Po 1991 zrealizował wszakże dwa najbardziej kasowe filmy w historii kina, tak więc tam gdzie miarą sukcesu jest konto bankowe Cameron to absolutny gigant. Niemniej mam takie samo zdanie jak Ty. Wszystko po "T2" to już tylko cień dawnej jakości (zwłaszcza w złym guście "Titanic" i "Avatar").

Po Terminatorze 2 nie ma nic, co by wzniosło jego legendę na wyżyny. Był na samym szczycie, razem z Arnim, zanim ten poszedł w politykę... Ich czas bezpowrotnie przeminął, nie tylko w życiu wszystko przemija, ale w sztuce również, czego dowodem są takie filmy, jak ,,Amadeusz'' lub ,,Osiem i pół''.

chris3z8

Nie do końca się zgadzam. "Prawdziwe kłamstwa" i "Titanic" to znakomite filmy, choć oczywiście obu "Terminatorów" nic już nie przeskoczy. Niestety po nich rzeczywiście stało się coś bardzo niepokojącego. Cameron po prostu przestał kręcić filmy i zajął się swoimi pasjami. Wymyślił "Avatary". Film zarobił masę pieniędzy, ale artystycznie była to o wiele niższa półka niż to co było wcześniej. I teraz ponoć ma tylko w głowie kontynuację "Avatara". Szkoda, ale tych jego największych dzieł nic mu nie zabierze. Dla mnie w latach 1984 - 1997 nie było lepszego reżysera.

chris3z8

Niestety, muszę się zgodzić. Zaczął z pasją, wizją i klimatem (Terminator 1 i 2, Obcy 2), ale potem jakby pomysł stracił i zaczął realizować kasowe widowiska, byle braki warsztatowe uzupełnić budżetem... Racja, do '91 jeden z najlepszych reżyserów, podobnie jak Carpenter każde ich dawne dzieło chłonę ze smakiem a późniejsze idą do zapomnienia.

Bruce_Lee

To w zasadzie smutne, że wolał tworzyć słabsze filmy, by zarobić więcej na ,,kobietach'', które z hukiem przybiegały do kin na ,,Titanica'', bo przecież romans i wielka katastrofa w tle. Wizualnie wygląda dobrze, ale Cameron przyzwyczaił nas do innego kina... bardziej męskiego i odartego z przyziemności.

chris3z8

Titanic nie dla kobiet był durniu

chris3z8

Nie przesadzaj, Titanic też był świetny. Jeno Avatar jest słaby

chris3z8

True Lies to przecież bardzo dobry film. Żaden Mission Impossible nie umywa się do Prawdziwych kłamstw. Zarazem ostatni dobry film Arnolda.

chris3z8

Poza tym Cameron to nie Kubrick niestety. To wyjątkowo utalentowany twórca kina czysto rozrywkowego i niewiele poza tym. Żaden jego film nie daje jakoś szczególnie do myślenia choć Obcy 2 ( najlepszy jego film ) i za 200 lat będzie budził podziw realizacją i konsekwentnym scenariuszem.

grzegorz_cholewa

Eee... ,,Obcego 2'' uważam za jedno z najgorszych odsłon w uniwersum ksenomorfa - przecież komandosi to totalni kretyni. Poza tym robienie z horrorów kina akcji jest dla mnie pomyłką. Kubrickowi nie dorastał poziomem zaangażowania, ale nie wszyscy wiedzą, że był to despota na planie filmowym - słynne problemy z Nicholsonem, który znienawidził reżysera po tym, jak kazał aktorowi powtarzać sceny niemal do wyczerpania psychicznego w ,,Lśnieniu'' (z tym filmem to w ogóle same niesnaski i dziwactwa pozafilmowe, jak złote maliny czy oburzający się Stephen King). Cameron tworzył rozrywkę, jakiej się nie praktykuje - czyli dużo klasycznych efektów specjalnych, bez cudacznej cyfryzacji i ubogiego green screenu, potem to porzucił i efekty były zdecydowanie poniżej oczekiwań, choć robiły wrażenie.

chris3z8

Obcy 2 to majstersztyk... I wtedy i dziś i... Horror a nie kino akcji.

chris3z8

Wydawało mi sie, iż gdzieś czytalem, ze bierze udzial w robieniu Terminatora Dark Fate. Ale w jego filmografii nie widzę nic.

chris3z8

Dla mnie gość się skończył po Prawdziwych Kłamstwach w 94

chris3z8

Niestety gość nie ma honoru i szybko umywał ręce i zwalał winę na wszystkich zaraz po premierze najnowszego filmu. Nie sądzę aby kolejne avatary były warte zniszczenia takiej marki jak Terminator.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones