Jennifer Beals 

Jennifer Sue Beals

7,1
4 637 ocen gry aktorskiej
Jennifer Beals
Jennifer Sue Beals urodziła się 19 grudnia 1963 roku w Chicago (Illinois, USA). Na dużym ekranie zadebiutowała w 1980 w produkcji "Moja ochrona". Zabłysnęła trzy lata później główną rolą tancerki Alex Owens w obrazie Adriana Lyne'a "Flashdance", zdobywając nominację do Złotego Globu. Później zebrała niepochlebne recenzje, grając u boku Stinga w horrorze "Oblubienica Frankensteina" (nominacja do Złotej Maliny). Gdy w 1986 roku poślubiła filmowca, Alexandre'a Rockwella (rozwiedli się dziesięć lat później; dziennikarze odkryli wówczas, że Rockwell jest chory), oskarżono ją o robienie kariery dzięki koneksjom męża (zagrała w wyreżyserowanych przez niego "Sons", "In the Soup", "Czterech pokojach"). W kolejnych latach występowała głównie w produkcjach klasy B, takich jak "Decydująca runda" czy "Powrót ojca chrzestnego". W 1996 Beals zdobyła Satelitę za rolę w dramacie "The Twilight of the Golds". Później zagrała m.in. w "Armii Boga II", "Podzielonym domu" (nominacja do Satelity) i "Ławie przysięgłych". W 2004 roku aktorka otrzymała rolę w serialu "Słowo na L" (nakręcono sześć sezonów), który przyniósł jej kolejną nominację do Satelity. Wkrótce wystąpiła w horrorze "Grudge - Klątwa 2", "Nocy tygrysów" czy "Księdze ocalenia". W 2011 Jennifer trafiła do obsady produkcji "The Chicago Code", jednak emisję zakończono po jednym sezonie. W ostatnich latach aktorka zagrała m.in. w thrillerze "Tajemnice Manhattanu", serialu Luca Bessona "Uprowadzona" i melodramacie "After", nakręconym na podstawie bestsellerowej powieści Anny Todd.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 grudnia 1963

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Satelita
Zdobyła Złoty Satelita, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Alexandre Rockwell (20.02.1986 - 1996, rozwód); 2. Ken Dixon (od 14.06.1998), córka Ella (ur. 18.10.2005)
Odrzuciła propozycję zagrania samej siebie w serialu "Wiecie, jak jest...".
Była kandydatką do roli Dany Scully w serialu "Z Archiwum X". Propozycję obsadzenia Jennifer Beals zasugerował jej szkolny kolega David Duchovny, jednak ostatecznie angaż otrzymała Gillian Anderson.
W 1987 roku ukończyła literaturę amerykańską na Yale University.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

fajnie i przyjemnie się ją ogląda

Bo nie jest to pierwsza aktor/ka któremu zostaje przypisane chyba najgorsze zdjecie z mozliwych :(

Choć jest już po pięćdziesiątce, to wciąż zachwyca urodą, absolutnie nie dał bym jej tyle lat, bo wygląda o przynajmniej 10 lat młodziej. :) Liczę że ujrzymy ją w niejednej dobrej produkcji.

W epizodzie którym zagrała po prostu się zakochałem(a raczej w niej) zagrała tam świetni i te jej piękne duże oczy, tylko czekałem aż ją pokażą, była cudna, a w innych filmach to nie wiem bo tylko tam ją widziałem.

Ken Dixon nie jest czarny! Skąd w ogóle taki pomysł, to rudy kanadyjczyk!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones