Jennifer Lynn Connelly

Jennifer Connelly

biografie

(2)
  • Connelly debiutowała w filmie mając zaledwie 11 lat. Zagrała wówczas rolę w epickim obrazie Sergio Leone "Dawno temu w Ameryce". Od tamtego czasu, wykonując szeroką gamę różnorodnych ról, miała możliwość zaprezentowania w pełni swoich zdolności dramatycznych.

    W 2000 roku widzowie mogli podziwiać jej kreacje w trzech przejmujących, skłaniających do refleksji dramatach. Jednym z nich był kontrowersyjny obraz Darrena Aronofsky’ego "Requiem dla snu", w którym aktorka zagrała rolę młodej narkomanki. Kreacja ta przyniosła jej nominację do nagrody Independent Spirit Award. Kolejnym przedsięwzięciem Connelly była rola kochanki Jacksona Pollocka w prabiograficznym filmie w reżyserii Eda Harrisa - "Pollock". Trzeci ze wspomnianych obrazów zeszłego roku to "Przebudzenie miłości" Keitha Gordona z udziałem Billy’ego Crudupa.

  • Jennifer Connelly urodziła się 12 grudnia 1970 roku. Ojciec Jennifer to Gerard, przedsiębiorca odzieżowy, a matka to handlarka antyków, Eileen. Mała Jennifer dzieciństwo spędzała w Nowym Jorku i jego okolicach. Swoją karierę rozpoczęła jako modelka, jednak niedługo potem zaczęłą pojawiać się na małym ekranie: w teledyskach, reklamówkach oraz w programie "Tales of the Unexpected". Już jej pierwszy występ, w filmie "Dawno temu w Ameryce", choć krótki, był zauważony i doceniony przez krytyków. Potem Jennifer zagościła w filmach: "Siedem minut w niebie", "Labirynt", "Phenomena", "The Valley", aż doszło do występu w "Requiem dla snu" oraz "Pięknym umyśle", za co dostała trzy prestiżowe nagrody aktorskie.

opinie i nagrody