Jerzy NowakI

7,7
10 036 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Nowak

Jego kreację w Ziemi obiecanej i Liście Schindlera to istny majstersztyk. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie... [*]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
goodfiles26

Chyba najlepszą odpowiedzią będzie cytat ze Stanisława Lema "Dopóki nie wszedłem do Internetu nie miałem pojęcia że na świecie jest tylu idiotów"...
W którym miejscu mojej wypowiedzi obraziłem żydów że nazywasz mnie antysemitą. Powiem więcej za rzucanie fałszywych oskarżeń mogę podać ciebie gnoju do sądu. Myślisz że ciebie nie znajdę, że jestes anonimowy? Daj mi pięć minut a się przekonasz. Akurat masz pecha, bo ja jestem miłośnikiem narodu i kultury żydowskiej. Pisząc posta oddałem cześć aktorowi Jerzemu Nowakowi który był najprawdziwszym polakiem a nie Żydom których grał. Myli ci się baranie fikcja z rzeczywistością. Ale to typowy objaw schizofreni paranoidalnej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
goodfiles26

Ale z Ciebie pajac. W domu wszyscy tacy? hehehehe

darba

To prawda, potrafił grać! Stara szkoła!

darba

Miał taki wygląd, że pasował do takich ról. Ale poczucie humoru też miał, pamiętam go z Kiepskich, jak grał mumię - a przecież wtedy miał już około 80-ki!

Dukatilis

On był aktywny zawodowo praktycznie do końca

iwona_filmer

Oby dożyć takich lat w takiej formie...

darba

w gruncie rzeczy to czym sie rozni rola zyda od "niezyda"? ilu masz znajomych zydow o ktorych nie wiesz, ze sa zydami czy tez nawet sami o tym nie wiedza:), jedyne co mozna smialo stwierdzic to to, ze ucharakteryzowali go pod stereotyp zyda, podobnie jak np penna w zyciu carlita, wygladal niby jak zyd, tak jak sp

darba

Bo był z pochodzenia Żydem i dlatego tak dobrze role Żydów grał. A jego imię i nazwisko nie jest prawdziwe. 99% z nich albo ich przodkowie (dziadek lub ojciec) zmienili na polskie. Po prostu kamuflaż.

swiesio

Nie kamuflaż, tylko polonizacja/asymilacja. Pod koniec XIX wieku i na początku XX mnóstwo Żydów porzucało swoją religię i ulegało polonizacji/asymilacji np. Tuwim.

Myszkin_filmweb

Zgadzam się w kilku procentach odnośnie asymilacji i polonizacji. Radzę poczytać w internecie, a jest tego baaardzo dużo, to i zmieni się podejście do tematu. Wielu z nich zmieniło w przeszłości nazwiska na polskie, aby ukryć swoje prawdziwe pochodzenie. Spolonizowali się? To czemu tak nienawidzą Polaków? Nie mówię, że wszyscy. Te ich pogardliwe wypowiedzi o Polakach itd. Szkoda gadać.

swiesio

Nie wchodzę w dyskusję z antysemickimi interlokutorami, którzy wiedzę czerpią z prawicowych, intelektualnie uposledzonych stron. Zeromski też źle pisał o Polakach, Żyd? Gombrowicz.... Żyd? A ja radzę poczytać co to jest patriotyzm krytyczny.

Myszkin_filmweb

Przecież nie napisałem, że nienawidzę Żydów. Taki sam naród jak inny. Tylko oni w swoim mniemaniu uważają się za lepszych i za naród wybrany. Piszę krytycznie, ale prawdę, to zaraz jestem antysemitą. Prawdziwie pisuarowskie podejście do tematu.

swiesio

A Polacy nie uważają się za naród wybrany? A ta cała martyrologia podnoszona do rangi boskości, odwieczny kult cierpienia, Polska Chrystusem Narodów etc? Mania wielkości i nieomylnośc to typowe cechy Polaków. Jak inaczej wytłumaczyć, że w najnowszym rankingu czytelnictwa zwycięża.... uwaga Sienkiewicz. On nie był nastawiony krytycznie, tylko głaskał swoich czytelników i mówił jacy to Polacy są wspaniali. Co do Żydów to akurat oni mają podstawy, żeby uważać się za naród wybrany. Najwięksi pisarze, intelektualiści, filozofowie to Żydzi. Rasa żółta jest podobno inteligeniejsza od białej, a biała od czarnej. Tak już jest.

Myszkin_filmweb

Polacy nie uważają się za naród wybrany. Mało tego. Mają kompleks mniejszej wartości w stosunku do niektórych narodów. A Żydzi - pycha i bezpodstawne żądania. Teraz domagają się od rządu Polski nienależnych odszkodowań za mienie. Nie będę dłużej prowadził dyskusji z zarozumiałym przedstawicielem "wybranego narodu". Zresztą to jest forum dotyczące sztuki filmowej, a nie polityki.

swiesio

Polacy uważają się za naród wybrany Chyba spałeś na lekcjach polskiego. P.S. nie jestem Żydem, ja po prostu myślę.

Myszkin_filmweb

Nie jesteś Żydem? To skąd to uwielbienie, miłość do "narodu wybranego"? Chyba brak odwagi, aby się przyznać do swojego pochodzenia. Jeżeli jednak, mimo wszystko, piszesz prawdę, wypadałoby mieć w sobie trochę patriotyzmu. A jak nie, to radzę przejść na judaizm i wtedy nastąpi pełne uwielbienie i oddanie "narodowi wybranemu". Narody wybrane, oczywiście w swoim mniemaniu, to: Żydzi, Jankesi, Brytyjczycy. Po prostu pępek świata!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones