Jerzy Rosołowski

Jerzy Andrzej Rosołowski

8,2
100 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Rosołowski

Może warto zrobić jakąś listę tego co czytał pan Jerzy Rosołowski? To był równie dobry lektor jak Tomasz Knapik, Marek Gajewski czy Lucjan Szołajski.
Na początek może zacznę.

Filmy:
Delta Fox (1979) - VHS ITI Home Video
Marnie (1964) - Polsat
Koszmar z ulicy Wiązów (1984) - TVN
Przerwa w podróży (2001) - TVN
Żądło (1973) - Polonia 1

Dokumenty:
Fangor - notatki z wystawy (1991) - produkcja TVP

Anime:
Generał Daimos (Polonia 1)
Kapitan Hawk - (Polonia 1)
Sally czarodziejka (Polonia 1)

Dopiszcie inne tytuły wam znane.

Axel

Ja oglądałem kilka filmów z ww lektorem:

Twister (1996) - DVD
Krzyk na pustkowiu (1991) - VHS
Powrót człowieka zwanego Koniem (1976) - VHS (dodam, że w roli głównej Richard Harris)
Obóz Cucamonga, czyli jak spędziłem lato (1990) - VHS (w jednej z głównych ról młoda Jennifer Aniston)
Szata (1953) - TV Puls
Uwięzieni w kosmosie (1969) - VHS

Axel

W 1977 r. Nagrywał komentarz do kilku częściowego filmu o budowie Hotelu Forum. Miałem okazję przez dwa dni przyglądać się Jego pracy. Był perfekcyjny i bezbłędny. W przerwach opowiadał anegdoty i ciekawe zdarzenia z licznych prac nad filmami.

JarekG90

Jumanji (1995) - wersja przeczytana dla HBO w 1997 roku.

Axel

Ja kojarzę tylko dwie komedie na VHS:
- "Czacha dymi" (1992);
- "Flinstonowie" (1994).

urodzonywmarcu89

Czacha dymi czy można gdzieś znaleźć takową :) wersję - bo ta późniejsza z tv 1000 gorsza :(

djtapczan

Obawiam się, że już nie. Wersja z panem Rosołowskim była bowiem rozpowszechniana jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych (pod marką ówczesnej spółki ITI Home Video). "Flinstonowie" czytane przez niego również były emitowane dawno temu.
Poza tym ten lektor mógł znaleźć się z czasem "na cenzurowanym", z powodu pewnej współpracy z władzami komunistycznymi podczas stanu wojennego (był jednym z lektorów osławionego telewizyjnego dziennika).

urodzonywmarcu89

"Flintstonowie" z 1994 roku z lektorem Jerzym Rosołowskim lecieli ostatnio na TV4. Była to wersja przygotowana przez ITI Home Video z tłumaczeniem Elżbiety Gałązki-Salamon. Emisja 1 listopada o 10:35, powtórka 4 listopada o 8:55. Sam się zdziwiłem, gdy to usłyszałem!

Axel

Lektor wydanego na VHS filmu "Ciemna strona księżyca" (1990) – Studio Opracowań Filmów MUVI.

Axel

Jeszcze mi się przypomniał film "Przeklęty kamień" (1991) - Polsat oraz na kasecie VHS "Godziny grozy" (na filmwebie pt: "Dalecy krewni") z 1993 roku.

Axel

przede wszystkim PKF

Axel

piątek trzynastego - friday the 13th 1980

Axel

- Coś (The Thing - 1982) w tłumaczeniu Magdy Balcerek (TVP)
- No i co doktorku? (What's Up, Doc? - 1972) w tłumaczeniu Grzegorza Janiaka (TCM)
- Noc Iguany (The Night of the Iguana, - 1964) w tłumaczeniu Anetty Radolińskiej (TCM)

kdst24

Ja bym jeszcze dodał serial "Sherlock Holmes i doktor Watson". Serial kryminalny produkcji angielsko-polskiej i pan Rosołowski jako lektor. Widziałem ten film na kilku kanałach i na każdym była wersja z jego głosem, nigdy z innym. I dobrze. Bo jakby inny lektor czytał ten serial, to nie miałby on tego czaru, który ma obecnie. Nawiasem mówiąc nagrałem serial, jak leciał rok temu na TVP HISTORIA i czasem go oglądam. Głos pana Rosołowskiego ma swój czar :)

kronikarz56

Chyba się mylisz kolego, to był głos Tadeusza Sznuka. Tak, tak, tego od 1 z 10.
Też do niedawna myślałem, że był tylko prowadzącym ten teleturniej.
Nic bardziej mylnego, prowadził także festiwale w Opolu.
Super klasa człowiek, a jego lektorowanie nadaje wspaniały klimat.
Choć za dużo to chyba się on nie naczytał. Kiedyś w starej wypożyczalni
znalazłem jeden film z nim jako lektorem. "Układ" z 1969 roku z Kirkiem
Douglasem i Faye Dunaway w rolach głównych.
I oczywiście ten serial polsko-brytyjski o Sherlocku Holmes'ie z lat 1980-82.
Można wybaczyć tę pomyłkę, bo przynajmniej dla mnie mają podobne głosy,
takie klimatyczne.

debesciak1978

Możliwe, że się pomyliłem, ostatecznie pomyłka ludzka rzecz :) Ale jestem pewien, że pan Rosołowski był również narratorem w bajce Disneya "Przygody Kubusia Puchatka" i tutaj mamy nawiązanie do pana Tadeusza Sznuka. Jestem pewien, iż on z kolei był narratorem w innej bajce o Puchatku. Tej najnowszej pod tytułem "Kubuś i przyjaciele". Nie zdziwiłbym się, jeśli był również narratorem jeszcze w innej bajce. Chyba w bajce "Maleństwo i przyjaciele" on też jest, choć mogę się mylić. Naprawdę zdziwiłem się, kiedy usłyszałem głos pana prowadzącego "Jednego z dziesięciu" jako narratora xD.

Ale jeśli chodzi o pana Rosołowskiego dla mnie zawsze on będzie lektorem "Generała Daimosa", doskonałego serialu anime z mego dzieciństwa oraz serialu "Sherlock Holmes i doktor Watson". Zawsze będzie mi się z nimi kojarzył :)

Axel

Jeszcze czytał takie filmy jak..
- Flintstonowie DVD.
- Telemaniak VHS.
- Adwokat VHS.
- Twister VHS.

Axel

Ten lektorzysta w św. p. to tak jakby Tomasz orlicz...
Gdyby jeszcze zył to by przeczytał Trudne Sprawy do tej pory...

Axel

Klasa 1999 (1990) VHS

marian83

Lampa 1987 VHS, wybitnie to przeczytał i nawet przekoloryzował z mięsem ;)

Axel

"Wybrzeże szkieletów" (1987) VHS - Gaby International

bennyhillshow

Poszukiwacze zaginionej arki (1981) VHS

Axel

Był pierwszym lektorem w "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm" (1997) - VHS wydany przez ITI Home Video, wersja polska: ITI Film Studio, tekst: Elżbieta Gałązka-Salamon. Później to samo nagranie leciało w Canal+ w 1998 roku. Szkoda, że TVN puszcza nowszą wersję z Maciejem Gudowskim. Istnieje jeszcze wersja z Andrzejem Leszczyńskim (Dubbfilm dla TiM Studio) i tym samym tłumaczeniem.

Axel

"Nieugięty Luke" - TVN Fabuła.

M_COL

On czyta ogólnie ten film dla wszystkich stacji należących do grupy TVN, czyli TVN, TVN7 i TVN Fabuła.

Axel

Emitowany w czwartki roku 1992r. kryminalny serial "Zawód policjant"

cromag4

"Ładuj broń" - tylko nie wiem czemu przedstawił się jako Jan Rosołowski.

Axel

"Eliminator" 95' VHS

Axel

Coś - TVP1
Nieśmiertelny- Polsat
Koszmar z Ulicy Wiązów - TVN
Nieugięty Luke - TVN
Wygrać ze śmiercią - Polsat
Zdążyć przed północą - VHS
Nieuchwytny cel - VHS
Tunel - VHS
Specjalista - Polsat
Telemaniak - VHS
Pretty Woman - VHS
Bohater ostatniej akcji - VHS
Freejack - VHS
Piętno Minnesoty - Canal+
Nic nie widzę nic nie słyszę - AXN
Kod milczenia - VHS
Armia ciemności - VHS
Żółtodziób - VHS
Poszukiwacze zaginionej Arki - VHS
Inwazja na USA - VHS
Nieoczekiwany atak - VHS
Twister - DVD
Jumanji - HBO
Omen -?
Działa Navarony - Polsat
Robocop - VHS
Mad Max pod Kopułą Gromu - TVP1

Axel

Kubuś Puchatek z 1977r. był narratorem. -PULS2.

Axel

Na zabójczej ziemi - TVN

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones