Judy Garland

Frances Ethel Gumm

8,5
1 650 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Judy Garland

Kiedyś telewizja puszczała filmy (niejednokrotnie poprzedzone wstępem Stanisława Janickiego) z Judy Garland albo Genem Kelly w piątki lub soboty
wieczór i była to wtedy filmowa uczta, powiew innego świata, coś naprawdę wyjątkowego. Czasy się zmieniły i teraz mamy hit na sobotę, który wszyscy już
widzieli po 5 razy :)

Larionov

Niestety te czasy już minęły:( A teraz zalewa nas badziew, cóż... Lucjan Kydryński chyba w piątek przedstawiał różne amerykańskie musicale, które poprzedzone były jego genialnymi komentarzami, brakuje czegoś takiego w naszej telewizji... Szmira, goni szmirę, szkoda gadać:(

anialek36

święta prawda szmira goni głupotę

anialek36

Jest jeszcze TVP Kultura, tam jest cała masa świetnych filmów- nowych i starych- amerykańskich, azjatyckich i europejskich, poprzedzonych tzw, wstępem do filmu, gdzie mamy rozmowę na ich temat.

anialek36

pamiętam!!!!
Jako nastolatka czekałam na te wieczory z wypiekami na twarzy :) Uwielbiałam musicale, tą optymistyczną magię która im towarzyszyła... Mój młodszy brat katował kasety wideo, gdzie miał nagraną m.in. Deszczową piosenkę. Ale to były fajne czasy.
Kiedyś, w niedzielę chyba, naTVP2 leciała seria filmów na podstawie opowiadań Edgara Allana Poe z Vincentem Price w roli głównej. Szczerze mówiąc do dziś mam wrazenie, że miały swój specyficzny, mroczny klimat, któremu dzisiejsze horrory nie dorównują...

Larionov

Te filmy były wtedy czymś „magicznym” bo dla przeciętnego widza mieszkającego w szarej komunistycznej Polsce to była odskocznia. Żyło się ciężko, w telewizji nie leciało dosłownie nic wiec stary hollywoodzki film puszczony raz w tygodniu to był prawdziwy rarytas. Fakt ze dzisiaj kino nie sprawia już takiej radości ale chyba jednak lepsze to niż stan wojenny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones