Julia Fiona Roberts

Julia Roberts I

biografie

(2)
 • Julia Roberts zalicza się obecnie do najpopularniejszych i najlepiej zarabiających aktorek Hollywood, jednak w młodości nie planowała kariery artystycznej, ale medyczną. Pragnęła zostać lekarzem weterynarii. Zdanie zmieniła dopiero w wieku 17 lat. Wyjechała wtedy do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła pracę jako modelka i zapisała się do szkoły aktorskiej.

  Po raz pierwszy przed kamerami stanęła w 1986 roku u boku swojego brata Erica w dramacie "Blood Red". Niestety w wyniku różnych perturbacji film trafił na ekrany dopiero 2 lata później i debiut Julii Roberts pozostał niezauważony. W 1988 roku aktorka stworzyła doskonałą kreację w obrazie "Mystic Pizza", za którą zebrała bardzo dobre recenzje. Dwa lata później w 1990 roku otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Stalowych magnoliach". W tym samym roku Julia Roberts wystąpiła w obrazie, który uczynił z niej znaną na całym świecie gwiazdę: "Pretty Woman". Oprócz popularności przyniósł on aktorce kolejną nominację do Oscara. Od tamtej pory kariera Julii Roberts potoczyła się jak po maśle.

  Kolejne role może nie zawsze były chwalone przez krytyków, ale filmy z jej udziałem były pewnymi przebojami i zyskiwały dla niej coraz większą sympatię widzów. Dowodem na to jest dramat z 2001 roku "Erin Brockovich", w którym Julia wcieliła się w nagrodzoną Oscarem pierwszoplanową tytułową rolę.

 • Jest marzeniem mężczyzn, kobiety zazdroszczą jej uśmiechu i figury. Jest chyba najbardziej kontrowersyjną Pretty Woman na ziemi, jedni twierdzą, że jest brzydka i wygląda jak kaczka, dla innych to ideał piękna. Fakt faktem, jest jedną z najpopularniejszych aktorek jakie kiedykolwiek miało Hollywood.
  Julia Roberts urodziła się w Georgii, lecz dorastała w małym miasteczku - Smyrna w USA. Jej ojciec był sprzedawcą, jednak oboje: on i matka Julii zawsze kochali aktorstwo. Nigdy nie byli profesjonalistami, lecz mimo to uwielbiali grać w filmach i na deskach teatru. Jej starsze rodzeństwo: siostra Lisa i brat Eric oboje są aktorami. Może z powodu tej rodzinnej pasji, Julia jest dzisiaj aktorką ?

  Miała tragiczne dzieciństwo. Jej rodzice rozwiedli się kiedy była w wieku 4 lat. kiedy miała 10 lat, jej ojciec zmarł na raka.W szkole dzieci śmiały się z jej szerokich ust i okularów na nosie.Planowała zostać weterynarzem. Po ukończeniu edukacji, zarabiała jako sprzedawczyni butów.
  Dzięki swemu bratu zagrała w kilku reklamach i produkcjach telewizyjnych, jednak prawdziwa sławę przyniosła jej rola "Pretty Woman". Dziś ma na koncie mnóstwo filmów i wiele prestiżowych nagród między innymi Oscara. Pojawiła się u boku aktorów takich jak: Richard Gere (dwa razy), Hugh Grant czy Mel Gibson.

opinie i nagrody