Kevin Norwood Bacon

Kevin Bacon I

biografie

(1)
  • Kevin Bacon pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wieku 17. lat opuścił swoje rodzinne miasto Filadelfię i udał się do Nowego Jorku, gdzie wstąpił do Square Theater School. Na dużym ekranie zadebiutował niewielką rolą w filmie "Zwierzyniec" w roku 1978. Trzy lata później po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w sztuce "Slab Boys". Partnerowali mu wtedy: Sean Penn i Val Kilmer, którzy w owym czasie byli jeszcze nikomu nieznani. Punktem zwrotnym w karierze Bacona była rola Timothy'ego Fenwicka w filmie "Diner" w roku 1982, która przyniosła mu bardzo dobre recenzje. Kolejna rola w obrazie "Footloose" uczyniła z niego gwiazdę. Kevin jest aktorem o bardzo dużych możliwościach. Do każdej roli przygotowuje się bardzo długo i starannie w efekcie czego postacie przez niego grane są bardzo przekonywujące.
    W roku 1994 Kevin wraz ze swym bratem Michaelem założył zespół muzyczny pod nazwą "The Bacon Brothers". Przedsięwzięcie to okazało się bardzo udane i w dniu dzisiejszym bracia mogą poszczycić się sporą rzeszą fanów w całych Stanach Zjednoczonych.
    W roku 1996 Kevin Bacon zadebiutował jako reżyser filmem "Losin Chase", w którym główną rolę zagrała jego żona Kyra Sedgwick.


opinie i nagrody
multimedia