Leon Niemczyk

Leon Stanisław Niemczyk

8,0
35 990 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leon Niemczyk

W ile ról filmowych wcielił się Leon Niemczyk?? Bo widzę, że różnie podają a opierać się na takich źródłach jak wikipedia jest dość ryzykowne. Liczyć te wszystkie, które są na FW też mi się średnio chce:) uwierzę na słowo wiarygodnej osobie:)

Choodzian

cIĘŻKO WYLICZYĆ... Bardzo trudne pytanie zadałeś... wręcz niemożliwe jest na nie dokładnie odpowiedzieć...

zALEŻY CO MASZ NA MYŚLI MÓWIĄC rólE filmowe.
- Czy wliczać w to seriale?,
- teatr TV?,
- krótko metrażowe?,
- w wielu produkcjach Niemczyk dubbingował a się nie pojawiał, np w "Czterej pancerni i pies" - głos gestapowca z odc.13
- zagrał kilka ról w jednej produkcji np. w "świacie wg Kiepskich" zagrał trzy role, w "lokatorach" dwie, w "stawce większej niż życie" dwie,
- niektóre filmy jeszcze nie wyszły z produkcji np " KŻYRZACY 2 {ORTOGRAFIA ZGODNA Z INTENCJAMI AUTORÓW FILMU}"
- nie które role są powtażane np. wersja filmowa "Przedwiośnia" i serialowa, albo "Kuchni polskiej" czy "Janki"
- niektóre żródła podają, że Niemczyk grał w zagranicznych tasiemczach, ale nic nie podają o jego rolach. Teraz czy wierzyć tym informacją?

Według moich wyliczeń zagrał w 403 rolach
- w tym 64 role w polskim serialu(i telenoweli) (11 się powtarza wersja filmowa i serialowa), (wiele ról twało przez kilka lat jak np "W labiryncie, czy "Złotopolscy")
- w tym 71 role w filmach zagranicznych (jest tu 14 tzw takich niepewnych, nikt nic nie wie, ani kogo grał, ani reżysera, ani nazwy kraju...)
- w tym 13 ediuty szkolne (ćwiczenia operatorskie)
- w tym 5 krótko metrażowych
- w tym 42 w teatrze tv
- zagrał też w filmach dokumentalnych, ćwiczebnych itp, ale nic o nich nie wiem więc ich nie doliczam

Imponujące ilość, tym bardziej póżno zaczoł kariere, pierwszą role zagrał będąc już po 30-stce.
Nie wykluczone, że ma więcej ról, grał w 9 krajach w różnych językach...

Polecam strone film polski




Lukasz7890

P.s.
Zagrał w po kilka ról
- "Stawka większa niż życie - 2 role
- "Lokatorzy" 2 role
- "Świat według Kiepskich" - 3 role (zakładając, że ten lekarz, (doktor) pojawiajacy się w różnych odc. to ta sama postać)
- filmy o panu Kleksie - 3 role
- "Odwiedziny prezydenta" - 2 role

Lukasz7890

mówiąc role filmowe chodziło mi o filmy pełnometrażowe (w filmach polskich głównie). Troche nie jasno się wyraziłem. Wiem, że nie sposób zliczyć wszystkie dlatego nawet nie próbowałem:) a plus seriale, krótkometrażowe i teatr TV to wychodzi nieprawdopodobna liczba. O wielu z tych, które wypisałeś nawet nie wiedziałem. Napracowałeś się troche:) To najdłuższa filmografia jaką dotąd widziałem. A najlepsze jest to, że w wielu filmach grał tylko role epizodyczne a ja z tych filmów najbardziej pamiętam właśnie jego. Pozdro

Choodzian

Ja wiele razy liczyłem jego role ponieważ kolekcjonuje filmy z jego udziałem.

Filmografia Niemczyka jest naprawde rekordowa, większość filmów kojaży mi się głównie z epizodem Niemczyka.
Podobno nigdy nikomu nie odmówił zagrania jakiejkolwiek roli, czasami jechał na drugi koniec kraju czy za granice żeby zagrać mały epizodzik czy wystąpić jako statysta.
Chyba nikt nie jest w stanie obejżeć wszystkich jego ról... dla mnie ten człowiek jest nieśmiertelny...

Pozdro.

Lukasz7890

ja również się zgadzam, że to wielka postać, bez wątpienia. Do tego sześciokrotnie żonaty:) miał branie:) wogóle całe to pokolenie naszych dziadków (to znaczy ludzi, którzy przeżyli wojne) było (i jest nadal zresztą) jakieś silniejsze, inteligentnijsze, zdolniejsze, porządniejsze, bardziej utalentowane i tak dalej... Nie chcę tu generalizować i wrzucać wszystkich do jednego wora ale jak patrzę na aktorów tak zwanego starego pokolenia a dzisiejszych to nie oszukujmy się, różnica jest i to ogromna. Chociażby w podejściu do pracy. Kto dzisiaj byłby w stanie zagrać chociażby 1/3 ról co Niemczyk? I to na takim poziomie, bez myślenia o pieniądzach albo o tym czy pomoże to zrobić karierę czy nie. Nie mówiąc już o takich historiach, które wspomniałeś - jechać na drugi koniec kraju czy za granice żeby zagrać mały epizodzik czy wystąpić jako statysta.

Choodzian

Masz racje tamto pokolenie było o wiele silniejsze... Może kiedyś więcej wymagali od aktora, większy nakład finansowy był na produkcje...
Teraz wystarczy zagrać rólke w telenoweli żeby zostać "gwiazdą"..

Nigdy nie zapomne jak kilka dni po śmierci Niemczyka zobaczyłem go w "Ranczu" na wózku inwalickim, nie mógł już chodzić, ledwo co oddychał ale ciągnął role Japycza. Potwierdziło to moje przekonanie, że on wykonywał swój zawód z powołania.

Pozdro.

Ps. :)404 role, doszedł nowy film z jego udziałem "Zapach kawy", nie wliczałem go wcześniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones