Marilyn Monroe

Norma Jeane Mortenson

8,4
7 631 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marilyn Monroe

A miała ich hohoho. Najpewniejsze źródła mówią o 10, choć mogło być tego znacznie więcej. Traktowała aborcję jako środek antykoncepcyjny. Z resztą jej ginekolog potwierdził, że była regularną klientką klinik aborcyjnych.

No litości... zrozumiałam raz, wtedy antykoncepcja nie była jeszcze tak popularna, pigułka weszła w 60, ale sypianie z kim popadnie a potem usuwanie - brak słów.

użytkownik usunięty
Ulisseska

Wiem, że miała dużo aborcji, a potem był płacz, że nie może zajść w ciążę... żenujące. Zwłaszcza, że ona wierzyła w Boga. Powiedziała kiedyś, że jest ateistką, ale ona była zmienna i do końca życia powtarzała, że Bóg jej nie wybaczy tego i tamtego... Jakby była niewierząca, to rozumiem aborcje, bo dla ateistki dziecko przez pierwszy miesiąc jest zlepkiem kilku komórek, ale dla osoby wierzącej nie.

użytkownik usunięty

Skąd wytrzasnęliście że miała aborcje? Czytałam o niej w wielu źródłach i jakoś nigdy nie trafiłam, że miała aborcje, jedynie, że kilkakrotnie poroniła. Ona po prostu wielokrotnie udawała, że jest w ciąży, nawet tyła te kilka kilogramów żeby wyglądało że jest w ciąży, bo bardzo chciała mieć dziecko.

użytkownik usunięty

Marilyn miała wiele aborcji. Sama o tym napisała w listach. Poza tym są jej karty od ginekologów itd. To nie podlega w ogóle dyskusji.

MM miała aborcje i to więcej niż 10! Niektóre źródła podają że ok 14-20.

Katie_Cassidy_2

i co was to kur...obchodzi? nawet jeśli to prawda jak nie durna plotka.
pozatym Ulisseska twoje stwierdzenia są gów.. warte lepiej pomyśl o swojej antykoncepcji a nie oczerniasz umarłą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ulisseska

Podobno miała ich 19 do 29 roku życia.... W sumie ciekawe,czy to prawda...

Ulisseska

odezwał sie chodzący ideał.. weż się zastanow nad tym co piszesz i co ci to da lub wniesie do tego twojego cennego idealnego i nieskazitelnego życia.
cudownie że ją osobiście znałas skoro oceniasz. zazdroszczę.

użytkownik usunięty
kusicielka1

A Ty znasz? Nie znasz, więc mnie wybielaj. Akurat zdanie nt. Marilyn można budować na podstawie wypowiedzi osób, które naprawdę ją znały i to one twierdzą, że miała aborcje, sama zresztą też to zapisała w jakimś liście. Akurat to, że miała aborcje, brała narkotyki, leki i puszczała się, jest potwierdzone.

ok i co z tego? to powod by ją osądzać? mnie to powiem ci gów.. intersuje co robiła w swoim prywatnym życiu... dla mne była gwiazdą i bedzie w wielu filmach ktore ogladne poraz setny raz..
ale wy baby potraficie być upierdliwe jak brzęcząca cholerna wielka mucha..
nara

użytkownik usunięty
kusicielka1

A mnie interesuje. Czytałam jej biografię i mogę zbudować sobie zdanie na jej temat. Ocena na filmwebie nie ma z tym nic wspólnego, więc o co Ci chodzi? Gwiazdą była, tworzyła niezapomniane kreacje, ale aktorką wybitną nie była i na tej podstawie wystawiam jej ocenę.

Według ciebie nie była idealną aktorką, ok więc po co na tej stronie tylko ją oczerniasz. To jest strona o niej jako aktorce gwieździe Hollywood piosenkarce i kobiecie znanej z lekkich pięknych czarno-białych filmów. Pisz na stronie osób które uważasz za ,,wybitne". Tylko obrzucasz błotem ludzi którzy się zakochali w niej, jej grze aktorskiej i kreacjach. Na prawdę trzeba albo być bezmyślnym albo bez braku zrozumienia co do takich osób.

MrZuza

bo niektórzy cenią PRAWDĘ , a do tej nie da sie dotrzeć czytając tylko wypowiedzi ludzi "zakochali w niej, jej grze aktorskiej i kreacjach" bo obiektywne to one nie są .
To nie jest Wasza strona . To strona serwisu zajmującego się filmami i dlatego oceniamy ją tu obiektywnie jako aktorkę ! A jak nazwać jej wzbudzający pochwały stosunek do dzieci po tylu aborcjach jak nie aktorstwem ? :P

"Tylko obrzucasz błotem ludzi" nie zauważyłam żeby oceniała , opisywała gdziekolwiek "ludzi" , pisze tylko o MM a to jest tujak najbardziej na miejscu .

użytkownik usunięty
anti3ek

jaką "prawdę" ??? z portali plotkarskich??? Ona wcale nie miala tylu aborcji,a to co robila w zyciu prywatnym,to byla jej sprawa i wynik osobowosci borderline,a "wariatow" jak to sama napisalas w innym poscie,nie mozna oceniac tak,jak zdrowych ludzi,bo jest to niesprawiedliwe i nieobiektywnePoza tym ty jej tu nie oceniasz jako aktorki,tylko rozwodzisz sie nad jej moralnoscia ,co jest typowe dla nie powiem kogo,bo zaczniesz jeszcze glosniej szczekac

użytkownik usunięty

Nie sądź,a nie będziesz sadzona,moherze Cieszę się,ze nie mam takich płytkich kryteriów oceny ludzi,jak ty,jakim są wygląd i usłyszane o nich plotki :P

Nie ?Nigdy nie napisałeś że była "najpiękniejsza kobietą na świecie " czy czegoś równie górnolotnego i jakże wynikającego po pierwsze , z Twoich gustów , a po drugie ,z braku wiedzy o tym jakie kobiety kiedykolwiek stąpały po Ziemi ? :P

użytkownik usunięty
anti3ek

Nie,nie napisalem

kusicielka1

Jeśli jesteś jej fanką ,może warto by było trochę bardziej naśladować ja np. w stylu wypowiadania sie . Jest on co prawda , moim zdaniem , dość pretensjonalny , ale na pewno reprezentuje wyzszy poziom niz Twój ... ale to pewnie też "g... Cie obchodzi " :P

użytkownik usunięty
anti3ek

No wlasnie- twoim zdaniem Twoj styl wypowiedzi jest o wiele bardziej pretensjonalny i smieszny,na sile chcesz udowodnic swa elokwencje buhaha

kusicielka1

"ale wy baby potraficie być upierdliwe jak brzęcząca cholerna wielka mucha.." . Tak , na pewno tak przepełniona frustracjami i oczerniająca innych ("pomyśl o własnej antykoncepcji") osoba jak Ty , gdy tylko usłyszy/przeczyta coś co nie nie służy propagowaniu swojego poglądu na pewne sprawy/ osoby i dostrzeże ze ktoś konsekwenie broni swoich racji i jej nie ulega , własnie tak to postrzega . Ale ... jakie to ma dla nas znaczenie ?

użytkownik usunięty
anti3ek

To chyba tobie cos sie poyebaloJesli chcesz dyskutowac na tak wazne tematy jak aborcja ,to idz na kafeterie itp Tu dyskutuje sie o filmach i aktorach,a nie robi propagande pro life czy nagonki na niemoralne postepowanie gwiazd Musialbys po kolei wchodzic na profile wszystkich aktorek i aktorow,jacy tu sa,zeby ganic ich za niemoralne postepowanie i wytykac wady,bo na pewno kazda ma cos na sumieniu ,ale chyba nie jestes az tak "konsekwentna w swych pogladach",co??Upatrzylas sobie MM. Chyba nigdy nie bylas niczyja fanka,skoro tak dziwi cie to,ze fani MM bronia jej przez takimi atakami,bo po prostu akceptuja ja taka,jaka byla i obdarzeni sa wieksza empatia i wyrozumialoscia niz ty

tematem watku sa borcje , a ja ganie ludzi których podejscie do tematu znam kosekwentnie (niekoniecznie na filmweb).. wiec nie plec co Ci slina na jezyk przyniesie ,bo to SPAM .

"empatia i wyrozumialoscia " bądźcie sprawiedliwi w udzielaniu empatii , to nie bedzie problemu ... ale Ty udzielasz empati tylko temu co głośniej krzyczy (bo drugi nie ma okazji) , bardziej Ci pasuje/ podoba sie ( MM ) , temu co usprawiedliwia i TWOJĄ wygode (zwolennicy aborcji) .. to nie nosi miana empatii , to naginanie wartości do SWOICH potrzeb i kto myśli ( lub uczy sie na błedach ... ale tego czywiscie nie wiesz,bo nie tego szukałas w google zeby mi "dowalic" :P ) patrzac na zachowania/stany psychiczne/życie kobiet po aborcji rozumie ,ze to błedne kolo ... nienarodzone dziecko to tez dziecko dla matki i nawet aborcja tego nie zmieni ("Abortion doesn't make you UNPREGNANT, it makes you a mother of a DEAD BABY!") i one to wiedzą i dlatego świrują ( a znam troche takowych ) ... MM też jest dobrym przykładem , zakładając ze miała te aborcje :P

użytkownik usunięty

Nie sądź,a nie będziesz sądzona,moherze:P

kusicielka1

Czemu od razu ideał? Nikt tu się nie uważa, za ideał. Dla mnie też jest oburzające, jeśli to prawda. Nie jestem przeciwniczką aborcji, ale to o niej nie najlepiej świadczy. Może i była gwiazdą, ale nic dla świata nie zrobiła, kręciła ludźmi jak chciała i nie rozumiem tego podziwu kierowanego w jej stronę. Ok, możecie sobie wychwalać jej grę, wygląd, ale z głową dobrze nie miała.

użytkownik usunięty
Igraszka

Najbardziej krytykuja ci,ktorzy sami maja duzo na sumieniu...

użytkownik usunięty
Igraszka

ciekawe,co ty dobrego zrobisz dla swiata ,bo jak na razie to potrafisz krytykowac osobe ktorej nawet nie znalas i nie jestes w stanie zrozumiec

użytkownik usunięty
Igraszka

skoro nie jestes przeciwniczka aborcji,to nie masz prawa jej za to krytykowac Pewnie sama masz wiele na sumieniu,wiec sie tak nie oburzaj Smiesza mnie tacy ludzie jak ty,ktorzy wydaja osad o osobie,ktorej nawet nie znaja i maja o niej nikle pojecie,na podstawie przeczytanych plotek,ktore traktuja jak slowo swiete Nie rozumiem,jak mozna byc tak poyebanym i plytkim Ja nigdy nie oceniam aktorow ,czy innych gwiazd i ich zlego postepowania tak pochopnie ,tylko staram sie zrozumiec motywy lub podchodze do tego z dystansem,bo plotkarskie media ( ksiazki tez)robia wszystko,by kogos pokazac w krzywym swietleMalo jest rzetelnych zrodel wiedzy ,pozbawionych subiektywnych sugestii ,a opartych tylko na faktach

Jaka spinka : D Uroczy bąbelek z Ciebie.

użytkownik usunięty
kusicielka1

Nie sądź ,a nie będziesz sądzona,moherze:P A biografie zmarłych osób są mało wiarygodne,bo nie są autoryzowane i pisane po to,aby zarobić sobie na zmarłym

kusicielka1

dokładnie! kiedy czytam takie posty, to aż nie wierzę. jak można być tak ograniczonym. nie ważne jakie ma się poglądy - nie można przez ich pryzmat oceniać innych. co tej tępej dzidzie do tego ile i czy w ogóle mm miała aborcji. to prywatna sprawa kazdej kobiety. swoją drogą ciekawe czy po urodzeniu 6 dzieci jej legenda dalej świeciłaby tak jasno. nie żyła w czasach kiedy każdy miał dostęp do bezpiecznej i skutecznej zarazem antykoncepcji.

suicideblonde90

ty tylko Twój pogląd ! Jeśli porównamy aborcje do zwykłego morderstwa z premedytacją , jak często się robi , osoba dokonująca aborcji ponosi odpowiedzialność za czyjeś życie jak każdy inna osoba odbierająca komuś prawo do samostanowienia !
To nie rozmowa na to forum , ale zrozum ; jesli ktoś, jak ja , uważa ze nienarodzonemu przysługują wszelkie prawa człowieka , nigdy nie powie ze to prywatna sprawa kobiety , bo taką jest tatuaż czy podwiązanie jajników ,ale aborcja ociera sie o zycie kolejnej osoby . Może powiedzieć ; "to mnie nie dotyczy" , "nie mam prawdopodobnie żadnego wpływu naten konkretny przypadek " ale to nie to samo . Więc na przyszłość radze przed tego typu stwierdzeniem napisac " uważam ze " bo chyba juz wiesz ze na swicie jest sporo osób które myślą inaczej , nie powinnienes wiec dawac sobie prawa do wypowiadasnie sie w ich imieniu .

"co tej tępej dzidzie do tego" ..bez komentarza . W ogole zaczynam zalowac , ze Twój wpis potraktowałam powaznie .

anti3ek

więc następnym razem nie traktuj poważnie i nie odpisuj, bo nie ma szans na rozmowę - reprezentujemy skrajnie różne poglądy. :-) mam już za sobą burzliwe kłótnie z obrońcami życia i przeciwnikami antykoncepcji, więc żegnam się pięknie. :-) bez odbioru.

suicideblonde90

"czy po urodzeniu 6 dzieci jej legenda dalej świeciłaby tak jasno." no własnie , dobre pytanie . Sądze ,że zdecydowanie nie ,bo prawdopodobnie zmieniły by się jej trochę proporcję ciała ... jeszcze , nie daj Boże , wyglądałaby jak normalna kobieta :P Na pewno zaś nie była by tak atrakcyjna dla męskiej częsci publicznosci ,dla swojego towarzystwa składającego sie głownie z karierowiczow, jak i dla całego show-biznes'u . Co do dyspozycyjności ; myślę że posiadała takie środki , które zapewniły by wychowanie dzieciom przy jej minimalnym wkładzie lub nawet jego braku ... ale przeciez nie o to chodziło .

anti3ek

wyglądała jak normalna kobieta. nosiła rozmiary powyżej 40. zresztą ciekawi mnie Twoja definicja normalności. ja mam znajome z rozmarem tak 34, jak i 46. i każda z nich to 'normalna' babka. niezależnie od tego, czy ma dzieci, czy jeszcze ich nie ma, czy w ogóle nie chce mieć. nie unoś już się tak w tych swoich wszystkich wypowiedziach, odrobina luzu Ci nie zaszkodzi.

kusicielka1

to nie jest sprawa prywatna ciemnoto umysłowa, to jest morderstwo

użytkownik usunięty

Karty można podrobić:P

użytkownik usunięty

Widocznie miała na myśli te rzekome aborcje,które rzekomo miała ,bo była do nich przymuszana :P

użytkownik usunięty

Nie sądź,a nie będziesz sądzona,moherze:P

wiara tu nie ma nic do rzeczy, to jest człowiek.
jaki " zlepek kilku komórek"?? tam już są formowane narządy wewnętrzne

migawka

dobrze gada :)

użytkownik usunięty
anti3ek

http://www.sfora.pl/Zobacz-makabryczne-zdjecia-martwych-plodow-Tak-protestowali- g47213-50443 Masz,poczytaj sobie,co normalni ,realistycznie myslacy ludzie uwazaja o takich oszolomach o odrealnionym mysleniu jak ty,czyli fanatycznych obronczyniach zycia poczetego i o smej aborcji Ty bronisz plodow,ale zyjacych ludzi juz ci nie zal hipokrytko (sama tak twierdzisz)

:D jaki spam ... " normalni ,realistycznie myslacy ludzie " jak Ty ? to podziekuję . Ich też wielokrotnie słuchałam i są dla mnie tylko marionetkami , wszystkie ich "argumenty" obali każdy kto nie myśli super-egoistycznie ( nie jest manipulowany przez społeczeństwo ) wiec ... nie :p a bzdury które podsyłasz .. w necie jest tez wiele wywodów pro-life'rów, tyko ..co z tego ? :P

użytkownik usunięty
anti3ek

http://www.sfora.pl/Zobacz-makabryczne-zdjecia-martwych-plodow-Tak-protestowali- g47213-50443 Masz,poczytaj sobie,co zwykli ,realistycznie myslacy ludzie uwazaja o takich oszolomach o odrealnionym mysleniu jak ty,czyli fanatycznych obronczyniach zycia poczetego i o samej aborcji Tak samo uwazaja kobiety z portalu Dobra mama,ktore same rodzilyTy bronisz plodow,ale zyjacych ludzi juz ci nie zal hipokrytko (sama tak twierdzisz) Jestes w mniejszosci hehehe Wypowiedzi takie jak twoja sa przez wiekszosc minusowane hehehehe Widze,ze wyzywanie sie na MM daje ci satysfakcje,bo znalazlas tu podobnych sobie oszolomow Wszedzie indziej sie z ciebie smieja hahaha

:D jaki spam ... " normalni ,realistycznie myslacy ludzie " jak Ty ? to podziekuję . Ich też wielokrotnie słuchałam i są dla mnie tylko marionetkami , wszystkie ich "argumenty" obali każdy kto nie myśli super-egoistycznie ( nie jest manipulowany przez społeczeństwo ) wiec ... nie :p a bzdury które podsyłasz .. w necie jest tez wiele wywodów pro-life'rów, tyko ..co z tego ? :P
"Wszedzie indziej sie z ciebie smieja" ... a kogo to obchodzi ? mi to powiewa bo swoje poiglady mielilam juz wystarczająca ilość razy by przy nich wytrwać , dlaczego miałabym się kierować opinią tzw "plebsu" kierowanymi frustracjami ( także koniecznością przetrawienia faktu dokonania aborcji ) , niewiedza/przypuszczeniami/nowinkami ( "CHYBA ma za mało komórek by odczuwać ból" ) , sloganami ("to nie człowiek!") bedacymi nieodłaczna czescią polityki , a wiec i dbania o swój interes tak ,żeby hołota sie nie zorientowała , ludźmi zakłamanymi ( "nie , żadnych wyrzutów sumienia , nic ; to jak wyrwania zęba) lub poważnie ograniczonymi emocjonalnie ... nie widzę żadnego powodu . I ludzie których cenię ( znajdziesz ich tłumy na innych "obiektywnych" stronkach , a reszta ... juz wie ze walka z glupota jest bezcelowa , wiec nie dyskutuje o tym w sieci W OGÓLE) też nie .
"wiekszosc minusowane" ; jeszcze sie nie zorientowalas ze to kwestia strony na ktora wchodzisz ? to ... smutne . Bo nie wiem czego sie spodziewasz pod zdj. zmasakrowanych płodów jak nie wylewu frustracji ludzi którzy nie mogą uporać się ze swoim sumieniem , a wiec tych których to najbardziej porusza bo np. sami zgotowali bliźniemu taki los . Pomyśl zanim coś napiszesz ( lub podeślesz ) ... bo w końcu i ja zrezygnuje z rzucania grochem o ścianę ...

Ulisseska

0.o -.- Brak słów aborcja ona ? Wyślij linka . Albo źle rozumiem temat .
Ona cholernie pragnęła mieć dziecko .

Kileeer

To jest fakt, skoro się nią interesujesz, to powinnaś o tym wiedzieć. A dziecko chciała mieć potem, pewnie by zatrzymać przy sobie kolejnego faceta.

użytkownik usunięty
Igraszka

Nie, to miało raczej podłoże freudowskie. Marilyn naprawdę lubiła dzieci. A po pewnym czasie miała dość każdego faceta, więc to raczej nie możliwe, żeby chciała zatrzymywać w ten sposób.

Dziecko chciała mieć, ale potem, niestety było już na to za późno.

użytkownik usunięty
Ulisseska

i to prawdopodobnie przez te aborcje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones