Melvil Poupaud 

7,3
1 516 ocen gry aktorskiej
Melvil Poupaud
Melvil Poupaud zadebiutował w kinie dzięki swojej matce, attachée de presse, co pozwoliło mu poznać reżysera Raoula Ruiz.
Miał zaledwie 10 lat, kiedy ów reżyser zaproponował mu rolę w filmie ,,La Ville des pirates" w 1983 roku. Następnie zagrał w produkcjach : ,,L' Eveillé du pont de l'Alma" oraz ,,L' Ile au trésor". W 1989 roku pojawił się w obrazie ,,La Fille de 15 ans", który przyniósł mu nominację do Cesara w kategorii najlepiej zapowiadającego się aktora.
Po roli w filmie ,,L' Amant" w reżyserii
Jean-Jacquesa Annaud, pojawił się w filmie
,,Les Gens normaux n'ont rien d'exceptionnel" autorstwa Laurence'a Ferreiry Barbosa. Rola przynosła mu drugą nominację do Cesara w tej samej, co poprzednio kategorii.
W 1994 roku wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy ,,Boulevard Mac Donald". W następnym roku mogliśmy go oglądać w ,,Le Plus Bel Age" autorstwa Didier Haudepin i w ,,Le Journal du séducteur " Danièle Dubroux. Także w tym samym roku pojawił się w obrazie ,,Conte d'ete" w reżyserii Erica Rohmer. Następnie ponownie spotkał się z Ruizem. Wspólpraca zaowocowała 3 filmami: dramatem psychologicznym ,,Trois vies et une seule mort" pochodzącym z 1995 roku, filmem ,,Genealogies d'un crime"
w 1996 oraz adaptacją dzieła Marcela Prousta ,,Czas odnaleziony" z 1998 roku.
Melvin zawsze wydawał się być także dobrym kolegą młodych twórców, co udowadnił występując w filmach takich jak : ,,Le Ciel est à nous" i ,,Les Kidnappeurs" Grahama Guit, czy ,,Reines d'un jour" w reżyserii Marion Vernoux. W 2003 roku wystąpił w amerykańsko-francuskiej produkcji z Kate Hudson i Naomi Watts w rolach głównych, czyli ,,Rozwód po francusku" oraz w ,,Les sentiments" autorstwa Noémie Lvovsky. Melvil jest także kompozytorem i wokalistą. Z bratem Yarolem tworzył grupę MUD. A w 2002 roku wydał swoją solową płytę pt. ,,Un simple appareil".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 stycznia 1973

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 183 cm

Ma brata Yarola.
W latach 1995 - 1998 był gitarzystą rockowego zespołu MUD.
W 2002 roku ukazał się jego pierwszy solowy album pt. "Simple appareil".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych