Olivia Thirlby

biografie

(1)
  • Olivia Thirlby urodziła się 6 października 1986 roku w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. Jej matka była krawcową, a ojciec twórcą reklam. Wychowała się w East Village na Manhattanie. Brała udział w wakacyjnych kursach aktorskich: French Woods Festival of the Performing Arts i Usdan Center for the Creative and Performing Arts. Brała również lekcje aktorstwa w American Globe Theatre oraz krótko w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie.
    Będąc jeszcze w szkole średniej, otrzymała propozycję zagrania roli Samanthy Marris w filmie "Sekret". Od tamtej pory jej kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na swoim koncie ma także gościnne występy w serialach "Uprowadzeni" i "Znudzony na śmierć". Najlepiej znana z roli Leah w komedii "Juno". Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Broadcast Film Critics Association Awards.
    Zrobiło się wokół niej głośno, po tym jak wystąpiła w dramacie "Wackness". W przeciągu kilku lat zagrała u boku takich sław jak Lena Headey, Bradley Cooper, Famke Janssen czy Ellen Page.

opinie i nagrody
multimedia