Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 338 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Quentin Tarantino jako jeden z nielicznych, niestety, reżyserów w genialny sposób posługuje się muzyką.

Zaciekłe dyskusje dotyczące piosenek, które toczą się w jego filmach (np. o "Like a virgin" Madonny we "Wściekłych psach") czy po prostu genialne (GENIALNE) tańce bohaterów (kultowy twist w "Pulp Fiction" czy bardzo fajny "lap dance" w "Grindhousie". Warto też dodać, że muzyka w filmach Tarantino odgrywa swoją rolę, często dopowiada historię. Zwróćcie uwagę, że np. w "Grindhousie" kiedy dziewczyny zaraz zderzą się z Kaskaderem Mikiem śpiewają "Hold tight!" (Trzymaj się mocno).

No to jak? Wybieramy najlepsze kawałki?????

użytkownik usunięty

Aha! Zapomniałabym wpisać swoje ulubione.
-The Coasters "Down in mexico" (GRINDHOUSE)
-Chuck Berry "You never call then" (PF)
-Chingon Malaguena "Salerosa" (KILL BILL 2)
-Surf Rider (PF)

Słucham od czasu do czasu sountracków z Pulp Fiction, Grindhouse i Od zmierzchu do świtu.

Do twoich Down in Mexico, You never call then, Surf rider (które też uwielbiam) dodam jeszcze Tito & Tarantula- After Dark. Piosenka, przy której Salma Hayek daje pokaz w 'Od zmierzchu do świtu'.

I jeszcze "Girl, You'll Be A Woman Soon" w Pulp Fiction. Jak dla mnie numero uno ^^.

użytkownik usunięty
Raq92

A co z kultowymi motywami z soundtracków do Kill Billi???

a mi najbardziej podoba sie piosenka z Jackie Brown.Jej tytuł to "Strawbery Letter"niestety nie pamiętam nazwy wykonawcy.Jest ona w scenie gdy bohater grany przez Samuela l.Jacksona zabiera na "przejażdżke"(nie wiem czy dobrze napisałem to słwo;sory)Chrisa Rocka.Trudno ją niestety w tym filmie dobrze wysłuchać bo jest tylko kawałek i jeszcze niewyrażnie słychać.Trafiłem na nią kiedy ściągałem soundtrack z tego filmu.

Dante_27

Wszystkie są kapitalne, ciężko wybrać najlepsze, no ale u mnie wygląda to chyba tak:
"Wściekłe psy" - HOOKED ON A FEELING
"Pulp Fiction" - MISIRLOU
"Jackie Brown" - ACROSS 110TH STREET
"Kill Bill vol.1" - TWISTED NERVE :D
"Kill Bill vol.2" - ABOUT HER
"Death Proof" - CHICK HABIT

Palpatine

O tak! "Twisted Nerve" czyli melodia, którą gwiżdże Elle Driver idąc zabić Beatrix :D
Zresztą cała muzyka z Kill Billa jest... oczywista. Nawet nie będąc w stanie wyśledzić subtelniejszych zapożyczeń czy cytatów z historii kina, muzyka dawała mi obraz tego, jak pracuje Tarantino.
No a w PF soundtrack jest odjechany jak tańce Vincenta z Mią :D

Wściekłe Psy:
- George Baker - Little Green Bag
- Stealers Wheel - Stuck In The Middle With You
- Blue Swede - Hooked on a Feeling

Pulp Fiction:
- Chuck Berry - You Can Never Tell
- Urge Overkill - Girl Youll Be A Woman Soon

Kill Bill:
- Santa Esmeralda - Don't Let Me Be Missunderstood
- Nancy Sinatra - Bang Bang (My Baby Shot Me Down)
- The 5,6,7,8's - Woo Hoo

i tak dalej...

*You never can tell, sory, poprawiam ;p

użytkownik usunięty
kocurr

Poprawki zawsze mile widziane ;) Nie wiem jak mogłam to tak zapisać, bo jakoś bezsensownie w mojej wersji brzmiało;P

Mam na mp3-ce soundtracki ze wszystkich jego filmów... Dizeki niemu zacząłem mieć dobry gust muzyczny.

Bloody_Hell

a moze chcesz sie podzieli? z mila checia przechwyce kawałek dobrej muzyki :)

Urge Overkill - Girl Youll Be A Woman Soon (Pulp Fiction)
Nancy Sinatra - Bang, Bang (Kill Bill vol. 1)
Meiko Kaji - The Flower of Carnage (Kill Bill vol. 1)
Stealers Wheel - Stuck In The Middle With You (Reservoir Dogs)
The Coasters - Down In Mexico (Death Proof)

moje ulubione, nie wszystkie oczywiście ;p

girl, you'll be a woman soon. cała ta scena jest genialna

dzuli

Mam wszystkie soundtracki z filmów Tarantino i najbardziej mi się podoba muzyczka z Sin City - Miasto Grzechu i Od Zmierzchu do Świtu

cyborg.vandamme

Ja uwielbiam ' Son of a Preacher Man ' Dusty Springfiled (Pupl Fiction), 'Girl, you`ll be woman soon' - bardzo fajny kawałek :) Nancy Sinatra - 'Bang Bang' - nucę pod prysznicem ^^
Ubóstwiam soundtracki z filmów pana Tarantino, naprawdę, wspaniale operuje muzyką, respect :) Za dużo, żeby wymieniać wszystkie ulubione kawałki. Ostatnio jednak wpadłam na takie oto cudeńko - Del Shannon - 'Runaway' ( http://kasiulla35.wrzuta.pl/audio/8ws801d1tkD/del_shannon_-_runaway_single_versi on ) Mam usilne wrażenie, że ten kawałek wystąpił w którymś z filmów pana Tarantino, ale nie mogę sobię przypomnieć w jakim... a może w ogóle uległam jakiemuś omamowi ? ^^ Kojarzy ktoś coś ? :)

cyborg.vandamme

Ale Sin City to nie film Tarantino ;)
On tylko reżyserował epizod

PanBlond

Dla mnie wystarczy.

cyborg.vandamme

Dla mnie numer jeden to "Bang, bang" z Kill Bill'a. Wogóle ten film ma niewiarygodna po prostu ścieżkę dzwiękową, dla mnie mistrzostwo. "Twisted nerve" miałam swego czasu jako dzwonek. Później "Girl you'll be a women soon" z "Pulp fiction". Podoba mi sie jeszcze piosenka z "4 pokoje" która leci na samym poczatku, i na końcu chyba też. Nie wiem czy akurat był za to odpowiedzialny Quentin, ale piosenka też dobra. I oczywiście "Stuck In The Middle With You" z "Wściekłych psów" Geniusz! Geniusz!! Zarówno piosenka jak i cała "Ear scene"

Nie ogladałam wielu filmów tego reżysera, ale mimo to zakochałam się w soundtracku z Kill Bill'a. No i kultowy "Twisted nerve" ;)

Fudi_

Girl You'll Be A Woman Soon, Across The 110th Street oraz Down In Mexico, o taktaktak ;)

i jeszcze bardzo lubię Waiting For The Miracle Leonarda Cohena z "Urodzonych Morderców" chociaż Quentin tego nie reżyserował.

hot-kiss

Ok, po kolei

Reservoir dogs
Stealers wheel - Stuck in the middle with you
George Baker - Little Green Bag

Pulp Fiction
Dick Dale & His-Del Tones - Misirlou
Chuck Berry - You never can tell

Jackie Brown
Bobby Womack - Across 110th street

Kill Bill volume 1
- Nancy Sinatra - Bang Bang (My Baby Shot Me Down)
- The 5,6,7,8's - Woo Hoo

Kill Bill volume 2
- Chingon Malaguena - Salerosa

Bękarty wojny
- Ennio Morricone (całość) :)

PanBlond

the Blasters - Dark Night (Od zmierzchu do świtu)

Down In Mexico - miliony serduszek!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones