Rebel Wilson 

Melanie Elizabeth Bownds

7,8
17 554 oceny gry aktorskiej
Rebel Wilson
Aktorka urodziła się 2 marca 1980 roku w Sydney (Australia). Jej rodzice nazwali ją Rebel na cześć dziewczynki, która śpiewała na ich ślubie. Podczas nauki w szkole używała swojego drugiego imienia - Elizabeth, aby uniknąć dokuczeń ze strony kolegów. Wychowywała się wraz z trójką młodszego rodzeństwa - Liberty, Ryot i Annachi.

Swoją edukację na studiach rozpoczęła od kierunku matematycznego. W wywiadzie dla gazety "The Sydney Morning Herald" powiedziała: "Zawsze byłam prymusem w szkole i miałam głowę do liczb". Później Rebel studiowała prawo na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii. Uczelnię ukończyła w 2009 roku.

Brała udział w akcji charytatywnej Rotary International, gdzie pełniła funkcje młodego ambasadora Australii. Podczas organizacji na okres jednego roku przeniosła się do Republiki Południowej Afryki, gdzie zachorowała na malarię. Podczas choroby miała halucynacje, w których widziała siebie odbierającą Oscara, wtedy zdecydowała się rozpocząć karierę aktorki.

Uczęszczała do Australian Theatre for Young People. W 2003 roku przeniosła się do Nowego Jorku, po wygraniu ATYP - stypendium ufundowanego przez Nicole Kidman.

Swoją karierę rozpoczęła na deskach teatru Sydney Theatre Company, a wkrótce potem pojawiła się w Melbourne Comedy Festival. Na ekranie zadebiutowała jako Taula w komedii - "Fat Pizza". Jej postać pojawiła się także w "Pizza" oraz "World Record Pizza". Następnie występowała głównie w gościnnie w serialach, takich jak: "The Wedge", "Monster House", "Bogan Pride", czy "Sposób użycia". 

Jej kariera nabrała rozpędu w 2011 roku, kiedy otrzymała rolę Brynn w komedii Paula Feiga - "Druhny". Tego samego roku pojawiła się w filmie "Kochanie, poznaj moich kumpli". Największą sławę zyskała wcielając się w grubą Amy w ekranizacji kultowej powieści Mickeya Rapkina - "Pitch Perfect". Za tę rolę otrzymała: nagrodę Złoty Popcorn, w kategorii  "przełomowa rola" oraz Teen Choice, w kategorii "ulubiona aktorka komediowa".

Następnie zagrała w komedii z gwiazdorską obsadą - "Jak urodzić i nie zwariować", a wkrótce potem partnerowały jej Kirsten Dunst, Isla Fisher i Lizzy Caplan w filmie "Wieczór panieński". W 2013 roku wystąpiła w filmie akcji - "Sztanga i cash".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 marca 1980

miejsce urodzenia: Sydney, Australia

wzrost: 163 cm

Złota Malina
Zdobyła Złota Malina, 2 inne nagrody oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma dwójkę młodszego rodzeństwa, brata Ryota i siostrę Liberty.
W 2009 roku ukończyła prawo na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney (Australia).
W 2015 wystąpiła w kampanii reklamowej dostawcy telewizji i internetu - BT TV oraz BT Infinity.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

normalnie bez kitu.

Ale w każdym filmie gra tak samo,arogancką pewną siebie grubaskę. Nuda !

Ma więcej ciałka, ale potrafi fajnie zagrać daną postać:).
Obejrzałam z nią 3 filmy: Kochanie poznaj moich kumpli, druhny i jak urodzić i nie zwariować. Uważam, że dobrze zagrała swoje postacie:). Nie tylko chude i piękne aktorki powinny być doceniane

mam rację, co? :D ciekawe czy niedługo schudnie jak Jonah :D

przyzwoicie gra. Oby jej kariera sie rozwijała, bo naprawdę super laska jest.