Robert Harmon I

7,2
220 ocen pracy reżysera
Robert Harmon I
Robert Harmon to amerykański reżyser filmowy oraz telewizyjny. Najbardziej znany z nakręcenia thrillera "Autostopowicz", w którym główną rolę zagrał Rutger Hauer.
Harmon uczęszczał do szkoły filmowej na Uniwersytecie w Bostonie. Przez kilka lat pracował jako fotograf na planach filmowych (np. "Zamroczenie" czy "Piekielna noc"), co miało wpływ na wybranie kariery reżyserskiej. Pracował również jako operator kamery. Jako reżyser zadebiutował krótkim thrillerem "China Lake". Największą popularność przyniósł mu film grozy "Autostopowicz". Kolejnymi produkcjami był wzruszający dramat "Opiekun" oraz film akcji "Uciec, ale dokąd?". Kręcił również telewizyjne filmy biograficzne (m.in. "Gotti"). W 2002 r. filmem "Oni" powrócił na łono horroru. W późniejszych latach stworzył kryminalny cykl telewizyjny o policjancie Jessiem Stone'ie.
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wpisujcie swoje Topy.

film "The Hitcher".

Najpierw kręci genialnego "Autostopowicza", a potem beznadziejne "Uciec, ale dokąd".

To jakie umiejętności pokazał w (prawie)debiutanckim "Autostopowiczu" to mistrzostwo świata. Szkoda,ze jak wielu innych nieprzeciętnie uzdolnionych twórców skończył w telewizji. Polecam jeszcze "Uciec,ale dokąd"-naprawdę dobre kino.

niewiem o co tu chodzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones