Ryszard Nawrocki

8,2
3 615 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ryszard Nawrocki

Specjalnie śledziłem na różnych stacjach telewizyjnych, czy wspomną go. Oczywiście musieli wspomnieć jakiś księży czy Żentarę ( który znany był głównie z Fali zbrodni i tego że popełnił samobójstwo), a o legendzie polskiego dubbingu zapomniano.

W sumie co się dziwić o jego śmierci też dowiedziałem się przypadkiem, gdy z nudów zajrzałem na listę znanych osób zmarłych w 2011 na wikipedii.

Szkoda mi go i nas, że już go nie usłyszymy w premierach. Mogę powiedzieć z całą rozciągłością, że jego role budowały moje dzieciństwo, choć jego głos był dośc podobny we wszystkichrolach, to "jego" postaci można uznać za kultowe.

Cześć jego pamięci

feeniks

dokladnie, sam przyznam, ze nie wiedzialem o jego smierci, a 1 listopada tez ogladalem na tvp2 bodajze o tym kto zmarl w tym roku..
niezapomniany krolik z dziecinstwa

feeniks

Również dowiedziałam się przypadkiem z wikipedii, nigdzie nie wspomnieli o jego smierci!
Wspaniały Królik, Asterix, Rogers, Iago i wiele, wiele innych niezapomnianych postaci z bajek mojego dzieciństwa.
Wielka szkoda.

feeniks

A ja dopiero dzisiaj, jeszcze lepiej. Dzisiejsze media zeszły na psy. Mogli wspomnieć choć jednym słówkiem, słynny Królik z Kubusia Puchatka, przecież głos tej postaci jest tak samo znany jak sama postać. Bardzo to przykre i smutne.

feeniks

W rzeczy samej charakterystyczny i niezapomniany. Niepowtarzalny dubbing zwłaszcza w latach 90'.

feeniks

Ja podobne. Szkoda mi bardzo pana Ryszarda. Świetny aktor głosowy. W 2013 wszedłem sobie na Wikipedię, patrzę i pisze tam że umarł... a jakoś w 2011 nikt nic nie mówił o jego śmierci...

feeniks

Może ty znasz Edwarda Żentarę tylko z głupiego serialu, ale tak jak on zagrał w Siekierezadzie to dla mnie nie musiałby już nic więcej robić. Wielki talent i tradycyjnie już nie wykorzystany. A nie wykorzystany dlatego, że ciężko było się przebić przez taką masę znakomitych aktorów w tamtych czasach...

chwilozof

Nie odbieram panu Żentarze jego dorobku, w końcu wielu aktorów nie jest znanych, mimo że dużo grają. Chodziło mi o to, że był wymieniany w zestawieniach zmarłych przez to jak zginął, a nie jakim był aktorem. Poza tym też nie wiem czy nie wspomnieli o nim tylko w Polsacie, bo "Fala Zbrodni" to ich serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones