Stephen KingI

Stephen Edwin King

8,4
6 043 oceny materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stephen King

S. King ma na koncie sporo krótszych utworów, ja czytałam jak na razie "Longoliery", "Dzieci Kukurydzy" i "Gzyms"
Przyznać trzeba, że takiemu pisarzowi jak King wystarczy te 30 stron, żeby wzbudzić w czytelniku lęk i całkowicie go wciągnać. Które z opowiadaniań Kinga polecacie?

veritaserum

Mnie wciągnęło bez reszty "Wszystko jest względne", polecam.
Ale świetne były także "Cztery Pory Roku", zwłaszcza "Skazani na Shawshank" (nie wiem, czy dobrze napisałam^^) oraz "Ciało".
Zgadzam się, King potrafi zawrzeć wszystko w krótkim opowiadaniu, które często pozostaje w Twoich myślach na dłużej niż długa opowieść.

veritaserum

czytałem pare opowiadań bardzo podobały mi się "czarny lud (bogyman (czy jakoś tak))" , "Dzieci kukurydzy" i "Skazani na Shawshank" polecam wszystkim fanom króla i nie tylko

sly1111

Polecam:
kobieta na sali
czasami wracają
jestem bramą
pole walki
gzyms

S. King to niepowtarzalny pisarz który kilkoma kartkami potrafi u czytelnika wywołać wiele emocji a jego powieści nie na zelżą do przewidywalnych. Mogłam bym tak zachwycać i zachwycać Kinga ale przecież sami dobrze wiecie jaki on jest genialny. Polecam tez jego książki a nie tylko powieści:)

kwiat

Człowiek Który kochał kwiaty, baaaardzo klimatyczne, ponadto dzieci kukurydzy, tratwa i gzyms.

Gołąbki były klimatyczne:P

Praktycznie każde jego opowiadanie ma coś niezłego w sobie. Polecam zapoznawać się kolejno z każdym.

veritaserum

Mnie troszkę rozczarował opis tych langolierów,myślałam że to będą jakieś straszne potwory a tu klops ;/ Jednak generalnie opowiadanie bardzo mi się podobało,a King kolejny raz dowiódł,że jest mistrzem budowania napięcia:)

veritaserum

Moje ulubione to: tratwa, czasami wracają, zdolny uczeń, jaunting, jestem bramą, szara materia, kosiarz trawy, ostatni szczebel w drabinie, prosektorium numer cztery, drogowy wirus zmierza na północ, 1408. Jestem przekonana, że każdy znajdzie swoje własne i jedyne opowiadanie Kinga dla siebie:D

medea1988

Jak dla mnie najlepsze opowiadania króla to: "Mgła", "Crouch End", "Dola Jeruzalem", "N."( najlepsze opowiadanie z najnowszego zbioru Kinga), "Urodzie się w domu", "Cadillac Dolana", "Policjant biblioteczny", "Mają tu kapelę jak wszyscy diabli", "Tratwa", "Czarny lud"(pełne gacie), "Ludzie godziny dziesiątej", "Szara materia" i cała masa innych.

klajsterbelej

"Jeszcze w tym roku powinny zacząć się prace nad ekranizacją opowiadania Stephena Kinga Ludzie godziny dziesiątej ze zbioru 'Marzenia i koszmary'. Reżyserem będzie Tom Holland, fanom Kinga znany z filmów 'Przeklęty' i 'Pożeracze czasu', które zarówno wyreżyserował jak i napisał scenariusz.

Holland powiedział: Poprzez 'Ludzi godziny dziesiątej' Stephen starał się poradzić sobie z nałogie palenia. Wiem o tym, bo rozmawialiśmy o tym podczas obiadu. Wciąż palił 3 - 4 czerwone Pall Malle bez filtra dziennie, ja ograniczałem się do kilku Benson & Hedges Lights. Napisał to opowiadanie bo wściekał się na zakazy palenia w miejscach publicznych. Film będzie współczesną wersją tego tekstu, pełną paranoidalnego napięcia.

Producentami zostali E.J. Meyers i Nathaniel Kramer, premiera filmu zapowiedziana jest na rok 2013."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones