Steve McQueenIII

Steve Rodney McQueen

7,9
1 371 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steve McQueen
Nawrocki

Nie ma co płakać:)
A możesz uzasadnić dlaczego najsłabszy?

musimisie

Najbardziej konwencjonalny, najmniej klimatyczny, momentami z ekranu wręcz bije bezczelny oscar bait.

Nawrocki

Wydaje mi się, żę konwencjonalny jest tylko z pozoru:) Oczywiście jest zrobiony z rozmachem na skale kina hollywodzkiego, oscara musi dostać, ale nie jest to kino stricte hollywodzkie. Pojawiają się ujęcia, sceny które nie pojawiają się w hollywodzie i one właśnie nadają klimat. Mam namyśli wydłużone ujęcia, które są bardzo w klimacie wideo artów Steeva McQueena. Poza tym historia jest tak mocna, że większa klimatyczność, mogła by zagłuszyć treść. W każdym razie udało mu się zrobić bezpretensjonalne dojrzałe kino z hollywodzkim rozmachem ale nie wyzbyte artystycznego i autorskiego stylu. Jeszcze apropos "najmniej klimatyczny", Winding Refn (którego bardzo cenie) w swoim nowym filmie "Tylko Bóg wybacza" skupił się chyba tylko na klimacie, bo film wyszedł mu trochę miałki i zabawny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
musimisie

Dzięki, że to napisałeś.

Nawrocki

Rzadko mówisz z sensem, ale tym razem Ci się udało:P

Nawrocki

Podzielam to zdanie. Należały mu się w przynajmniej 4 statuetki za "Shame"
1. Najlepsza rola pierwszoplanowa męska
2. Najlepszy film
3. Najlepsza reżyseria
4. Najlepsza ścieżka dźwiękowa

Dodałabym jeszcze przynajmniej nominację dla Carey Mulligan. Normalnie uważam ją za płatki śniadaniowe z zaschniętym mlekiem, ale w tym filmie była świetna. Za samą scenę "New York, New York" jej się należało.

Binula

A ja dodałabym jeszcze zdjęcia, montaż obrazu i dźwięku, scenariusz...wszystko poza efektami specjalnymi i kostiumami ;)

Binula

Najlepsza ścieżka dźwiękowa to zdecydowanie nie

Nawrocki

W stu procentach się zgadzam. Chciałbym jednak się dowiedzieć jacy są według Ciebie inni reżyserowie, którzy zostali docenieni za coś "słabszego" czego dokonali w swojej karierze?

Heronius

Scorsese

Nawrocki

Ale ty chyba tak nie dziala,oprócz talentu ważne jest szczęście. W poprzednich latach nie otrzymał nagrody ponieważ wg akademii konkurencja była jeszcze lepsza,co wcale nie znaczy, że jego film byl gorszy, po prostu ktoś inny bardziej trafił w gusta jury, natomiast w swoim roczniku wg akademii byl numerem 1. Wszystko zalezy od tego z kim się mierzymy, oprócz dobrego produktu i szczęścia ważna jest też odpowiednia promocja, im więcej członków akademii twój film zobaczy tym większa szansa,że odda głos na twoją propozycję.Poza tym film jest widowiskowy, porusza temat na czasie, wzrusza i może pochwalić się gwiazdami w obsadzie.

lila_2603

Shame jest arcydziełem, i nie wiem co niby miałoby być lepszego, a tym bardziej w tym roku. Owszem, Drive było genialne, ale 0,03 razy gorsze od Shame :) Z tego roku mocne były też filmy rozrywkowe czysto, np. X-Meni w Pierwszej klasie czy drugi Holmes :)

Nawrocki

Może nie najsłabszy ale ogolnie słabiutki. Dostał tyle nagrod Coby rok był politycznie poprawny

maciekb80

McQueen ma genialny warsztat filmowy, i nawet jak zrobi coś pod publiczkę to i tak nie wyjdzie to tragicznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones