Tôma Ikuta

biografie

(2)
 • Toma jest japońskim telentem i aktorem, członkiem Johnny's Jr. pod kierownictwem Johnny & Associates.

  Jego rodzina składa się z ojca, matki Hiromi, młodszego brata Ryuusei i psa JAM. Ojciec chciał go nazwać Ikuta Tamegorou, ale matka zmieniła to na Toma, bo było to łatwiej wymówić. Rodzina i przyjaciele nazywali go Toma, Touma lub Toma-chan. Mlodsi juniorzy w agencji nazywali go Toma-san, a to przekształciło się w Tomasu. To imię stało się jego znakiem towarowym kiedy prowadził kącik Meitantei Tomasu w programie Shonen Club.

 • Występował w telewizyjnych programach dziecięcych "Tensai Terebi Kun", później w wieku 12 lat zaproponowano mu wejście do Johnny's Entertainment i występowania pod Johnny's Jr.
  Wkrótce po przystąpienia do Johnny's Jr. znalazł się w jednej grupie z niektórymi członkami dzisiejszej grupy Arashi. Razem utworzyli grupę o nazwie M.A.I.N (od nazwisk: Matsumoto, Aiba, Ikuta, and Ninomiya).
  Po M.A.I.N Toma został przydzielony do grupy o nazwie B.I.G. (Bad Image Generation) gdzie występował wraz z innymi popularnymi członkami Johnny's Jr. W grupie znalazł się również z Tomohisa Yamashita (NEWS) równie znanym jako YamaPi, z którym nadal są bardzo dobrymi przyjaciółmi. Wkrótce B.I.G został zredukowany tylko do Tomy i YamaPiego.
  W 2002 po odejściu Takckey&Tsubasa z Johnny's Jr. utworzono grupę Four Tops, która miała zastąpić ich jako liderów. Grupa składała się z 4 członków: Ikuty, YamaPiego, Jun Hasegawy i Shunsuke Kazamy. Ich zadaniami było prowadzenie programu Shounen Club i przewodzenie Johnny's Jr.
  W kwietniu 2003 powstała grupa NEWS z YamaPim jako liderem. Ta grupa zadebiutowała z 9 innymi członkami Johnny's Jr. więc Four Tops sie rozpadło a pozostali członkowie zostali nazwani przez fanów 3Tops. Niedługo potem zaczęli pracować solo.
  W kwietniu 2006, Toma został członkiem nieoficjalnej grupy No Border, w której znajdują sie rownież YamaPi, Jun Matsumoto, Shingo Murakami (Kanjani8), Atsuhiro Satou (były Hikaru Genji), Koichi Domoto (Kinki Kids), Tatsuya Yamaguchi (TOKIO) i Hideaki Takizawa (Tackey & Tsubasa). Grupa została utworzona kiedy 8 członków różnych grup JE spotkało się na kolacji i zdecydowało się nazwać "No Border". Są znani z tego, że są równi pomijając zasadę "sempai-kouhai", która jest normalnie przyjęta w JE. Każdy członek No Border ma kolor: biały, czarny, czerwony, różowy, fioletowy, złoty, niebieski i szary. Aczkolwiek nie wiadomo, który kolor należy do którego członka.
  Ikuta brał udział w wielu musicalach. Jednym z jego największych przełomów była główna rola w Cat in the Red Boots. W październiku 2008 wystąpi w musicalu Grease, który będzie pokazywany w Tokio i Osace.
  Toma ma swój własny pamiętnik komórkowy o nazwie Tomagoto (Słowa Tomy). Serie Tomagoto były tymczasowe pod nazwami Tomagoto, Tomagoto Hyper i Tomagoto NEO aż do 15 grudnia 2007 kiedy to stał sie stałym pamiętnikiem.
  Toma ma również kącik w magazynie Wink Up zatytułowany "Ikuta Toma no Ikita Kotoba". W tym kąciku pisze jednostronicowe eseje, w których opisuje swoje codzienne doświadczenia i zamieszcze zdjęcia zrobione swoim własnym aparatem.

opinie i nagrody
multimedia
 • galeria
 • wideo