Tim MillerX

Timothy Miller

7,2
953 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Miller

Jakim cudem facet, który wyreżyserował tylko 2 animowane krótkometrażówki i to kilkanaście lat temu nagle zostaje reżyserem wartej setki milionów dolarów produkcji? Nie mówię, że to źle, ale po prostu jak to jest możliwe?

1992kamil

Bo jest tani. A Deadpool miał dosyć niski budżet jak na produkcję superbohaterską.

1992kamil

Trzeba tylko mieć takie CV

Visual effects (6 credits)
2011 Star Wars: The Old Republic (Video Game) (visual effects producer)
2010 Scott Pilgrim kontra świat (creative supervisor: Blur Studio)
2010 Mass Effect 2 (Video Game) (visual effects producer)
2007 Hellgate: London (Video Game) (visual effects: cinematics)
2003 Rockfish (Short) (animation supervisor)
1995 Kryjówka diabla (visual effects)

Second Unit Director or Assistant Director (1 credit)
2013 Thor: Mroczny swiat (second unit director: opening sequence)

1992kamil

No i za jedną z tych animacji był nominowany do Oscara, to już coś. :)

DarthDream

W tym filmiku (Gopher broke) był 'tylko' producentem. Reżyserował kto inny. No więc danie mu fuchy reżyserowania DP to wciąż był ryzykowny pomysł.

1992kamil

Film od fanów dla fanów.
Miller był tani i być może mało kto wierzył w sukces "Deadpoola" bo dobra kino z humorem trzeba umieć zrobić.

1992kamil

Napewno kontakty tez robia swoje.Mial znajomosci a i CV nie takie zle wiec wkoncu po podobno 10 latach udalo mu sie zrobic film ;)

1992kamil

Zrobił najpierw krótkometrażówkę z Deadpoolem dla studia, w którym zarysował jak film by mniej więcej wyglądał, a ona się przyjęła

1992kamil

On i Ryan Reynolds pitch'owali ten film od lat. W końcu własnymi środkami zrobili teaser, który przypadkiem, hu hu, wyciekł i bęc...

1992kamil

Znajomości

katedra

"Żadne znajomości. Ten koleś jest założycielem kultowego Blur Studio. Robi filmy, produkuje i reżyseruje.
Zarządza ludzmi i pieniędzmi od lat i do tego ma bardzo dobre wyczucie artystyczne.
Każdy w branży to wie. Dziwie się że dopiero po tylu latach go dopuścili."

starczy ci taka odpowiedź polaku biedaku robaku?

Expendable91

Raczej niewielkie, bo ktoś na górze podał listę krótkometrażówek i efektów specjalnych do gier. Raczej nie ma w tym biurze nic kultowego, bo powstało w 95 roku i robiło efekty i to niewielką część do np. Avatara czy KOTORa.

Też umiem korzystać z googli, cebulaczku

katedra

Co ty gadasz czlowieku. Ja pracuje z ludzmi ktorzy znaja Tima Millera i pracowali w Blur Studio.
Doslownie siedza za moimi plecami. Zaufaj mi, Blur to studio malo ale kultowe.
Ludzie marza zeby tam pracowac. Tim Miller wyglada jakby byl kolesiem z nikad, ale on ma bardzo duze powazanie w branzy. Jezeli nie zrobil wczesniej filmu to dlatego ze nie chcial lub dlatego ze nie mial czasu. Widocznie czekal na okazje kiedy bedzie mogl zrobic taki film jaki chce.

Taka ciekawostka, scene na autostradzie z Deadpoola, krecili 20 min na piecho od mojego studia.

Pozdro a Pan google wszystkiego Ci nie powie.

TazioW

Uwielbiam słuchać ludzi doświadczonych przez życie!

katedra

Nie jestem doswiadczony przez zycie. Po prostu to jest moja branza. Jezeli nie wierzysz zrodlom z pierwszej reki i zadowala Cie google, to Twoj wybor. Tyle w temacie.
Pozdrawiam

TazioW

Muszę to skontaktować ze znajomym, wtedy dowiem się czy to prawda

TazioW

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Stalking,2757352 poczytaj też się uśmiejesz :)

TazioW

albo wejdź na newsy ekranizacji komiksów (xmen, avengers, batman - obojętnie)

katedra

Mass Effect 2 i SW:TOR to megaprodukcje jak na branże gier komputerowych więc nie chrzań. Hellgate London to był crap, faktycznie, ale nie przesadzajmy, że to jakiś amator.

Expendable91

Biedaku Polaku? Sie troche w leb puknij bo buractwo to Ty tutaj uprawiasz.

1992kamil

Żadne znajomości. Ten koleś jest założycielem kultowego Blur Studio. Robi filmy, produkuje i reżyseruje.
Zarządza ludzmi i pieniędzmi od lat i do tego ma bardzo dobre wyczucie artystyczne.
Każdy w branży to wie. Dziwie się że dopiero po tylu latach go dopuścili.

TazioW

nie słuchaj katedry. jeżeli on twierdzi że jakiś film jest zły to znaczy że jest genialny. on stawiał że deadpool nie zarobi nawet 100mln. tak samo było przy nowych star warsach lub mrocznym rycerzu. gostek ma coś z głową

Expendable91

Nieprawda, nigdy nie obstawiam wyników finansowych, bo mnie one nie interesują. O SW i Mrocznym Rycerzu nawet nie wspominałem. Raczej ty masz coś z głową, bo jestem twoim jedynym powodem istnienia na tym portalu

katedra

moze sobie obciagnijcie to sie polubicie

1992kamil

a co mówił deadpool na początku filmu ? (cytuje z pamięci) : "pewnie się zastanawiacie komu musiałem obciągnąć, żeby zrobili ten film... powiem tylko, że jego imię rymuje się z poolverine " czyli z tą sprawą związany jest Jackman

artialpha

XDDDDDDDDDDDDD

1992kamil

Pewnie czci Baphometa i jest illuminatem albo masonem lub jednym i drugim jednocześnie. Przecież to oczywiste.

1992kamil

Albo robi doskonale minety zonom zydowskich producentow filmowych albo robi swietne lody ich mezom ;-)

punisher822_filmweb

Jeżeli nawet to mało mnie to obchodzi, ważne że na takiego Deadpoola czekałem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones