Vasili Vasylyk

7,6
2 614 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vasili Vasylyk

Zagrał w antyukraińskim filmie, szacun.

xall

zależy jak go pokaże Wojtek czy jako morderce i oprawce czy jako bohatera ratującego Zosię. Jesli jako oprawcę to na UA ma przesrane a jesli jako bohatera to ma mniej przesrane.

xall

Ten film nie jest anty-ukraiński.

smaluu

To samo pomyslałam

smaluu

Zgadzam się.

AmiliAnge

Dokładnie. Takie sformułowania niepotrzebnie wywołują napięcia.

smaluu

a jaki ? antypolski ?

parszywykutafon

Anty-Polski również nie.

xall

A skąd wiesz, że to film antyukraiński? Czyżbyś jakimś cudem zdołała go obejrzeć na wiele miesięcy przed premierą? Inna sprawa, że skoro film dotyczy wydarzeń na Wołyniu w latach wojny to faktycznie na Ukrainie, przynajmniej na zachodzie z automatu zostanie uznany za antyukraiński.

Reinmar07

Ukraińcy odbiorą ten film jako antyukraiński. Na pewno! Zobaczcie, jak bardzo się pieklą z powodu uchwały o ludobójstwie wołyńskim. Nie mogą tego zdzierżyć i sami zaczęli jakieś uchwały o rzekomym polskim ludobójstwie tworzyć. Film "Wołyń" będzie ością, która stanie w ukraińskich gardłach. Nie mam wątpliwości i mam taką nadzieję, choć wątpię, żeby zrozumieli, iż ich bohaterowie narodowi wyrządzili tyle zła.

donCorpseone

Byłem w te wakacje w Żółkwi. Całe ściany budynku Rady Miejskiej przyozdabiają wymalowane portery Stepana Bandery i Jewhena Konowalca. Więc faktycznie, szanse na to że zrozumieją są bliskie zera.

Reinmar07

Ta miejscowość została założona przez naszego hetmana, Stanisława Żółkiewskiego, i to jego portrety powinny wisieć a miejscowość powinna należeć do Polski.

Reinmar07

Przed chwilą wróciłam z seansu. Film w duzej mierze podejmuje problem skrajnego nacjonalizmu w tamtych czasach. Ukraińcy zostali przestawieni jako oprawcy, jednak Smarzowski zaprezentował rowniez Polaków od drugiej strony- jako tych, którzy po wydarzeniach wołyńskich mścili sie na rodzinach banderowców. Żadna ze strony nie została przedstawiona jako święta, kazda ponosi winę

BassiaO

Winę ponoszą tylko i wyłącznie barbarzyńcy z oun upa i ci, którzy im pomagali...

Lwow

??? Przecież ona tylko opisał jak byli przedstawieni Polacy i Ukraińcy w filmie.

Lwow

Wypowiadałam sie na temat filmu FABULARNEGO (bo takim jest "Wołyń" Smarzowskiego), a nie dokumentalnego czy wydarzeń rzeczywistych ;)

BassiaO

Niby tak. Rozumiem też, ze Ukraińcy byli zbulwersowani tym jak ich traktują Polacy i chcieli się zemścić, ale to co robili jest niewyobrażalne. Tego nawet nie można nazwać zabijaniem. W głowie się nie mieści, ze można coś takiego zrobić drugiemu człowiekowi. Natomiast to co robili Polacy Ukraińcom też było straszne, ale w odwecie każdy chyba postąpił by podobnie.

Moniia

Czyli krótko mówiąc: Jak wypatroszyć Kalego, to rzeźnicy, ale jak Kali wypatroszyć, to samoobrona.

Moniia

Moniia - szkoda, że tak myślisz. bardzo smutne.

Moniia

Przeraża mnie bezsensowność waszych wypowiedzi.

Moniia

Tylko, że odwety Polaków to były bardzo, ale to bardzo rzadkie przypadki, tego nie można zrównać w żadnym razie. Polaków zginęło tam od 100 tys. do nawet 200. Ukraińców od 2 do 3 tysięcy.

xall

To nie antyukraiński film, tylko film pokazujący prawdę o Wołyniu w 1943 r. Przecież nie wszyscy banderowcy to Ukraińcy. Poza tym banderowcy mordowali również Ukraińców, którzy pomagali Polakom, a także mieszane rodziny polsko-ukraińskie.

Starigniter

Sęk w tym, że Smarzowski rozpoczyna akcję od roku 1939. Gdyby rozpoczął ją od roku 1926, to zaraz zacząłby się szum, że to film antypolski (kolonizacja polskiej strefy wpływów jako efekt pazerności na czarnoziemy wołyńskie, wynaradawianie, rugowanie, katolicyzowanie siłą) i drugie Pokłosie. A tak mamy tylko pojedyncze odzywki Bohdana i Szumy na weselu przy wódce o imperialistycznych zakusach Piłsudskiego i one umykają uwadze większości widzów. Pewnie mało kto też zapamięta jak ksiądz Józef judzi i podżega w kościele zaraz na początku filmu na ślubie Heli Głowackiej, ale to, że wyłowiono go ze stawu to zapamiętają wszyscy. Smarzowski jak by nie patrzeć, to jednak podszedł do tematu dość asekurancko, w końcu jest Polakiem.

Pawcio_filmaniak

Nie wygląda na Słowianina.

Pawcio_filmaniak

Nawet jakby wszystko co wspominasz o Polakach było prawdą, to to ma usprawiedliwiać zachowanie band UPA? Zastanów się co Ty piszesz, bo bredzisz jak potłuczony.

xall

Z której strony ten film jest antyukraiński? To tak jakby nakręcić film o jednej ze zbrodni popełnionej przez NSZ i nazwać go antypolskim. Owszem, dupa boli nacjonalistów, ale to ich problem.

xall

O i to są właśnie nacjonalistyczne uprzedzenia. Takie dosadne sądy na pół roku przed premierą.

xall

W którym miejscu "Wołyń" jest antyukraiński?

xall

Ten film nie jest antyukraiński.

xall

od kiedy prawdziwe wydarzenia są anty jakiemuś narodowi? film o SSmanach byłby wtedy antyniemiecki? żelazna logika leminga ..........

xall

Niby nie jest antyukraiński, ale jednak Ukraińcy tak to odbierają. Wystarczy poczytać. Zresztą... Sami aktorzy zostali, delikatnie pisząc, skarceni za swój występ w "Wołyniu": http://lvivexpres.com/news/2016/10/27/74107-hruni-ne-aktory.

xall

Ten film nie tylko nie jest antyukraiński, ale wręcz łagodnie zostali potraktowani w nim Ukraińcy.

Alex303

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones