Vince Gilligan

George Vincent Gilligan Jr.

8,5
2 137 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Vince Gilligan

2 miejsce? Nic do gościa nie mam ale...

edziuniek

Oglądałeś Breaking Bad? Moim zdaniem jest jednym z najlepiej napisanych seriali, a to jego dzieło więc rozumiem tak wysoką pozycję.

Michau31

Nie oglądałem, ale jeden - choćby bardzo dobry - serial, to chyba trochę za mało...

edziuniek

W przypadku innego twórcy i innego serialu bym się zgodził, ale to jest Breaking Bad, serial, który ubóstwiam i nie jestem obiektywny :D

Michau31

A - to zupełnie co innego:-) Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję:-)

Michau31

No i po jednym dobrym serialu 2 miejsce z najlepszych scenarzystów świata ? Gdzie są tacy scenarzyści, którzy naprawdę potrafią stworzyć coś głębokiego itp. W takim razie czemu David DeCesare jest na 21 miejscu, skoro również napisał scenariusz do genialnego serialu jakim jest Rodzina Soprano lub na 93 miejscu Lynch z genialnym Miasteczkiem Twin Peaks ?. To jest niestety krótkowzroczność współczesnych użytkowników, którzy zobaczą coś dobrego i nagle aktorzy i reżyserzy odrazu wzbijają sie o 200 miejsc do góry, i oceniają kogoś po jednej produkcji ..

Kubyra

Zgadzam się, ale tylko poniekąd. Rzeczywiście nie powinno się oceniać reżysera, czy nawet aktora po jednej produkcji.... chyba, żeee...
jest to serial z masą odcinków i ciągłą zmianą akcji do końca trzymającą zakochanego już widza w napięciu.
Otóż, dlaczego można ocenić reżysera po obejrzeniu powiedzmy 8 jego filmów tej samej tematyki, a nie można po obejrzeniu jego owszem jednego serialu, ale z np. 30 odcinkami?
Moim zdaniem można, a nawet powinno się ze względu na to, jak pięknie i cudownie zrobiony jest BB.
Pozdrawiam

arthur8o

To ja mam pytanko do fanów BB :)
Obejrzałem 2 odcinki, zacząłem trzeci, no ni cholery nie dałem rady. Serial mnie nużył. Też irytuje mnie postać tego młodego kolesia, który pomaga głównemu bohaterowi. Poddałem się. A pytanie do Was jest takie: co w tym serialu jest, że warto go oglądać? Zachęćcie mnie, a nóż się wciągnę.
I zgodzę się z Kubyrą, choć jestem zdania, że serial się znudzi to i Gilligan spadnie. Nie będę jednak tego pana hejtować bo widzę że ma talent do seriali, skoro to już jego drugi, no można by powiedzieć epokowy twór :)

PS. Lynch za Twin Peaks zdecydowanie powinien być wyżej :)

sir.arturo

Dwa odcinki to za mało, nie odpuszczaj sobie tak genialnego serialu :) Co jest w nim ciekawego ? Wszystko ! Postacie (poczekaj aż pojawi się Saul, Gus czy Mike), muzyka, a przede wszystkim fabuła, która cały czas zaskakuje. Choćbyś się starał, nie odgadniesz co scenarzyści przyszykowali w kolejnych odcinkach ;) Serial z każdym sezonem jest coraz lepszy, a to nie zdarza się często....Oglądaj dalej ;)

Rena39

Dzięki, ale najpierw skończę Dextera ;)

sir.arturo

Sama nie oglądałam Dextera, ale wiele osób było zawiedzionych finałem. Z końcówki Breaking Bad można być w pełni zadowolonym, bo serial utrzymywał poziom przez wszystkie serie ;)

sir.arturo

Och, też pamiętam jak zaczynałem BB, przez pierwszy sezon przedzierałem się chyba z trzy miechy :D Jest dosyć nudny, ale potem jest tylko lepiej, a mistrzostwem świata jest końcówka IV sezonu. Dłuuuugo zbierałem szczękę z podłogi ;) Polecam.

sir.arturo

Lynch przede wszystkim oprócz "Twin Peaks" ma na koncie wiele innych świetnych scenariuszy.

arthur8o

Bo jeden serial to wciąż jeden serial. Te same postacie, ta sama tematyka, ten sam świat. I jaka masa odcinków, około 60, więc raczej standard (akurat to na plus, bo nie lubię tasiemców z 15 sezonami).
Taki Lynch stworzył rewolucyjny dla telewizji "Twin Peaks", ale poza tym ma wiele innych wielkich filmów na koncie.
Jest wielu genialnych scenarzystów, których nikt nie zna. Choćby Aaron Sorkin.
A z seriali, to twórca "Rodziny Soprano" zasługuje na większe uznanie. Już nie oceniając, który z tych tytułów jest lepszy, to Breaking Bad wyraźnie inspiruje się Rodziną Soprano. Podobne postacie, podobna koncepcja.

NickError

Soprano jest na mojej liście od dawna więc spokojnie :)
Podobnie jak filmy Lyncha, zwłaszcza klasyki: Mulholland Drive, Dzikość serca czy Lost highway. Wszystko w swoim czasie :)

edziuniek

bo ten gosc jest jak Tarantino tylko, że w swiecie seriali... serialu, bo w sumie jeden stworzyl, ale za to tak, ze inni mogą mu buty czyścić :)

edziuniek

Bardzo proste, stworzyl najlepszy serial jaki kiedykolwiek telewizja widziala.

edziuniek

Scenarzysta najpopularniejszego serialu tego roku - i wszystko jasne

katedra

Tego roku? Serial skończył się w 2013 roku.

Oprócz tego napisał znakomite odcinki X-Files.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones