[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/69537/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/69537/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}}]
6,0
1 ocena scenariuszy
Reżyser i scenarzysta urodził się 1 maja 1928 roku we wsi Mazanowo, w okręgu Amurskim. W 1952 r. ukończył wydział reżyserii na WGIKu. Początkowo realizował filmy popularno-naukowe w leningradzkiej wytwórni, sfilmował około 15 wyróżnionych wieloma nagrodami prac. Od 1963 r. pracował w wytwórni „Lenfilm" - był drugim reżyserem, potem reżyserem, a od 1989 r. kierownikiem artystycznym studia filmowego „Gołos". Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród.
[Filmoteka Narodowa]
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 maja 1928

miejsce urodzenia: Mazanovo, ZSRR , (obecnie Rosja)

W 1952 roku ukończył studia reżyserskie we Wszechzwiązkowym Państwowym Instytucie Kinematografii w Moskwie (ZSRR, obecnie Rosja).
Przyznano mu następujące honorowe tytuły:
- 1977 r. - Zasłużony Działacz Sztuki RFSRR;
- 1987 r. - Artysta Ludowy RFSRR.

forum osoby Vitali Melnikov

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum