Władysław Pasikowski

7,5
5 377 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Rzadko - albo w ogóle. Praktycznie nie idzie znaleźć żadnego filmiku z rozmową z nim.

To samo zauważyłem. Często szukam z nim wywiadów, ale są tylko do jakichś gazet a przed kamerom nie widziałem z nim ani jednego.

Skromność, myślę że to jest wielka zaleta tego reżysera. Nie narzuca myślenia na temat filmów jakie robi, zostawia to widzowi. Tak mi się przynajmniej wydaje. Po za tym w dzisiejszych czasach jest taka moda na "gnojenie" ludzi którzy się wypowiadają i przedstawiają swój punkt widzenia, więc po co sobie zanieczyszczać głowę takimi pierdołkami. Władysław Pasikowski ma dosyć liczne grono przeciwników, którzy najchętniej zmieszali by go z błotem. Udzielanie się w wywiadach telewizyjnych na pewno ruszyło by taką machinę nienawiści wobec jego osoby.
Myślę też, że Władysław Pasikowski jest człowiekiem, który woli robić, działać niż gadać.

Kruchy_4

I za to Pasikowskiego uwielbiam ;)
Ale z drugiej strony posłuchałbym wywiadu z mądrą osobą.

kaka8pl

Na dvd Pokłosie jest jego komentarz dotyczący filmu. To tam pierwszy raz usłyszałem jego głos...

Savio_Dan

No właśnie nawet nie wiem jaki mój ulubiony reżyser ma głos :)

kaka8pl

Reżyser powinien mówić przede wszystkim przez swoje filmy. Wole postawę Pasikowskiego niż pokolenia reżyserów- celebrytów, którzy mają więcej do powiedzenia (w ich mniemaniu) na łamach prasy niż w swoich "dziełach".

madz20

Tu nie chodzi o skromność - już przy Krollu lub Psach (1991/92) Pasikowski stwierdził że nie będzie udzielał wywiadów a wszystko co ma do powiedzenia jest "między początkowymi a końcowymi napisami jego filmów" (cytat). A mówił to człowiek którego filmy były wówczas najgłośniejsze i najbardziej kasowe.

Trzymał się tego konsekwentnie (wiem co mówię bo szukałem wywiadów z nim), złamał się przy okazji telewizyjnej Gliny (2004) - dał jakiś wywiad prasowy, na pewno wystąpił też w dwóch czatach na stronach TVP. Widać było że to niezwykle inteligentny facet, warto czytać wszystko co mówi.

Po Glinie ze 2/3 razy udzielił wywiadów Gazecie Wyborczej, głównie o tym że odrzucają mu kolejne scenariusze m.in. Kadisz (po latach powstał jako Pokłosie). No i teraz przy Dżeku Strongu gdzieś czytałem z nim wywiad (znów Wyborcza?).

Także uwierzcie mi że w porównaniu z latami 90-tymi teraz to z niego "gaduła" (mówię to ironicznie oczywiście).

No w końcu znalazłem pierwszy wideo wywiad z Pasikowskim i to w duecie z Bogusiem :P


https://www.youtube.com/watch?v=tretNBuqzl4&t=1914s

kaka8pl

Świetny wywiad Pasikowski powiedział że Psy 2 bardziej mu się podobają niż jedynka a Reich tylko podoba się jemu i chłopakowi który zadał mu pytanie o muzykę Stanko która jest w Reichu.

DoktorLejdo

Szkoda tylko że trzeci sezon Gliny nie powstał :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones