Wacław Kowalski

8,2
18 622 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wacław Kowalski

W każdym filmie potrafił pokazać swój niesamowity talent aktorski, nawet epizodyczną rolę potrafił
wynieść do rangi - "ciekawy bohater zapadający w pamięć"

Fantastyczny Pawlak, dozorca z serialu "Dom", chłop z Janosika czy wojak z "Gdzie jest generał".
Lubię oglądać jego kreacje na ekranie.

Chwała mu za te i inne role! Nieśmiertelny będzie dla mnie i pewnie jeszcze wielu przyszłych
pokoleń!

madziadem

super w tych filmach/serialach grał, do dziś mam w pamięci teksty z samych swoich albo ,, koniec świata " z domu.

kinomanka_13

Bardzo dobry aktor, profesjonalista.

madziadem

Oscar dla pana Wacława,to byłoby obrażenie jego wielkiego talentu.To w tryptyku Chęcińskiego pokazał odrębność i błysnął talentem nieporównywalnym do nikogo wcześniej ani później w historii polskiego kina..Zawsze pozostaje żal,że właściwie komedia sami swoi i pozostałe są zrozumiałe tylko u nas,w naszym języku.
Godne podziwu,że stworzył tak cudowną,prawdziwą kreację...czapki z głów Bracia Mroczki,Cichopki i inne aktorskie debile...

madziadem

Nie zgodziłbym się. W. Kowalski był głównie aktorem drugoplanowym i do tego dość charakterystycznym co pewnie bolało go przez całą karierę. Doskonale spisywał się w rolach komediowych gdzie grał głównie dobrodusznych, pociesznych i rubasznych robociarzy. Pech chciał że rolą życia został Pawlak który jeszcze bardziej wcisnął go w ramkę i tak juz pozostało. Rola zresztą genialna. urodził sie do tego po prostu. Natomiast nie sprawdzał się w rolach wymagających innej charakterystyki. On rys komediowy, satyryczny mial chyba w DNA i byłby świetnym kabareciarzem. Może dlatego też tak było że widzom kojarzy się tylko jako Pawlak po prostu. A Pawlak nie może być przecież dyrektorem czy lekarzem. Zawsze będzie Pawlakiem :-)

madziadem

A Kiedros z jak rozpętałem...? przecież to w sumie 2 po pawlaku najbardziej kojarzona postać kowalskiego co widać po filmwebie chocby

dj_carlos

Właśnie. I tam jego postać jest zupełnie inna ( do tego ten śląski akcent!), a równie dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones