Ziyi Zhang 

7,8
5 741 ocen gry aktorskiej
Ziyi Zhang
Zhang Ziyi urodziła się 9. lutego 1979 roku w Pekinie. Jest córką ekonomisty (Zhang Yuanxiao) i przedszkolanki (Li Zhousheng). Ma starszego brata - Zhang Zinan. Ziyi uczyła się przez 6 lat tańca, odniosła pewne sukcesy w tej dyscyplinie - np. w 1994 roku wygrała czwarty Doroczny Narodowy Konkurs dla Młodych Tancerzy. Aktorka studiowała w Centralnej Chińskiej Uczelni Artystycznej w Pekinie. Jest znana m. in. z takich filmów jak: 'Przyczajony tygrys, ukryty smok' (2000), 'Godziny szczytu 2' (2001), 'Dom latających sztyletów' (2004) czy 'Wyznania gejszy' (2005), za który otrzymała nominację do Złotego Globa. Zhang mimo, iż grywała w filmach sztuki walki, to nigdy żadnych sztuk nie uprawiała.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lutego 1979

miejsce urodzenia: Pekin, Chiny

wzrost: 165 cm

Independent Spirit
Zdobyła Independent Spirit, inną nagrodę oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Feng Wang (od 10.05.2015), córka Xingxing (ur. 27.12.2015)
Wystąpiła w następujących reklamach:
- kosmetyków firmy Maybelline;
- wody mineralnej 2%;
- szamponu do włosów Pantene;
- napoju gazowanego Coca-Cola;
- kampanii informacyjnej dotyczącej epidemii SARS;
- zegarków firmy Tag Heuer;
- kosmetyków firmy Christian Dior;
- ekskluzywnego sklepu odzieżowego Louis Vitton.
W czasie zdjęć do filmu "2046"  była pod nieustającym wpływem alkoholu. Aktorka wyznała, iż współpraca z Kar-Waiem napawała ją tak ogromnym lękiem, że przed każdorazowym wejściem na plan wypijała butelkę sake. Nie tylko bała się reżysera, ale nie rozumiała języka kantońskiego, którym posługiwała się cała ekipa.
W 1996 roku ukończyła aktorstwo w Centralnym Instytucie Dramatycznym oraz taniec w Beijing Dance Academy w Pekinie (Chiny).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

wszystkie "hollyłódzkie" aktorki mogą co najwyżej jej buty wyczyścić i parzyć kawe

Mam wrażenie że z wiekiem straciła charyzmę i ten „pazur” które wyróżniał Ją na początku kariery. W „Godzilli II” i Paradoksie Cloverfield” aktorstwo poniżej oczekiwań.

Uważam że filmie Wyznania gejszy poradziła sobie znakomicie. Brak choćby samej nominacji to totalna amatorszczyzna ze strony Akademii..

Oczy

użytkownik usunięty

Oczy ma naprawdę piękne:)

Wygląda na całkowicie bezbronn i słodk kobiete a zazwyczaj gra role wojowniczek i kobiet o silnej osobowości. Tak czy owak to piękna kobieta, podziwiam jej urode.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones