Ziyi Zhang 

7,8
5 456 ocen gry aktorskiej
Ziyi Zhang
Zhang Ziyi urodziła się 9. lutego 1979 roku w Pekinie. Jest córką ekonomisty (Zhang Yuanxiao) i przedszkolanki (Li Zhousheng). Ma starszego brata - Zhang Zinan. Ziyi uczyła się przez 6 lat tańca, odniosła pewne sukcesy w tej dyscyplinie - np. w 1994 roku wygrała czwarty Doroczny Narodowy Konkurs dla Młodych Tancerzy. Aktorka studiowała w Centralnej Chińskiej Uczelni Artystycznej w Pekinie. Jest znana m. in. z takich filmów jak: 'Przyczajony tygrys, ukryty smok' (2000), 'Godziny szczytu 2' (2001), 'Dom latających sztyletów' (2004) czy 'Wyznania gejszy' (2005), za który otrzymała nominację do Złotego Globa. Zhang mimo, iż grywała w filmach sztuki walki, to nigdy żadnych sztuk nie uprawiała.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lutego 1979

miejsce urodzenia: Pekin, Chiny

wzrost: 165 cm

Independent Spirit
Zdobyła Independent Spirit, inną nagrodę oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Feng Wang (od 10.05.2015), córka Xingxing (ur. 27.12.2015)
Wystąpiła w następujących reklamach:
- kosmetyków firmy Maybelline;
- wody mineralnej 2%;
- szamponu do włosów Pantene;
- napoju gazowanego Coca-Cola;
- kampanii informacyjnej dotyczącej epidemii SARS;
- zegarków firmy Tag Heuer;
- kosmetyków firmy Christian Dior;
- ekskluzywnego sklepu odzieżowego Louis Vitton.
W czasie zdjęć do filmu "2046"  była pod nieustającym wpływem alkoholu. Aktorka wyznała, iż współpraca z Kar-Waiem napawała ją tak ogromnym lękiem, że przed każdorazowym wejściem na plan wypijała butelkę sake. Nie tylko bała się reżysera, ale nie rozumiała języka kantońskiego, którym posługiwała się cała ekipa.
W 1996 roku ukończyła aktorstwo w Centralnym Instytucie Dramatycznym oraz taniec w Beijing Dance Academy w Pekinie (Chiny).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych