10 najlepszych scen golenia w historii kina

Żel, pianka, maszynka, brzytwa, czy gorące ręczniki - kombinacja, która stanowi jeden z najbardziej satysfakcjonujących i codziennych rytuałów mężczyzny. Rytuał ten towarzyszy mężczyznom od lat, niezależnie od tego, czy mają wąsy, brodę, czy golą się na gładko. Przedstawiamy 10 najbardziej ikonicznych scen męskiego golenia w historii kina – wybierz 1 z 10 scen.

Liczba oddanych głosów: 1844 głosy

Czas trwania: 03 kwietnia 2016

1
"Intouchables" - wyjątkowa i poruszająca scena golenia, która wzbudza wiele emocji w każdym z nas. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej komicznych momentów w całym filmie. Dris goli sparaliżowanego Philippe, upodobniając go do różnych znanych postaci. Scena na tyle wyjątkowa, że stała się jedną z ulubionych dla większości widzów.
36%
2
"Kevin Sam w Domu" - pierwsze golenie to niezwykły moment w życiu każdego mężczyzny, nawet tego… siedmioletniego! Nieważne, czy robisz, to brzytwą, maszynką, czy tak jak Kevin tylko i wyłącznie poprzez nałożenie pianki na twarz. Zapamiętasz to na zawsze! Również dzięki goleniu Kevin czuje się prawdziwym mężczyznom, gotowym do walki ze złodziejami, którzy próbują okraść jego rodzinny dom.
21%
3
"Sweeney Todd" - Sweeney to jedyny w swoim rodzaju golibroda, który nie zawsze pozostawiał swoich klientów żywych… Dzięki połączeniu dwóch wyśmienitych i wybitnych aktorów - Alana Rickmana oraz Johnego Deepa, scena jest niezwykła, nawet dla tych, którzy nie przepadają za musicalami. Bohaterzy wspólni wyśpiewują piosenkę „Pretty Women”, podczas której Sweeney goli sędziego Turpina. Widzowie do końca w napięciu czekają, czy główny bohater rozprawi się z sędzią.
17%
4
"Skyfall" - w Skyfall golenie się Bonda ma metaforyczne znaczenie. Naaomi Harris’ pomaga Bondowi wrócić do formy. Goli mu zarost, dzięki czemu 007 odzyskuje swoją moc i pewność siebie. Scena utrzymana w bardzo ciekawym, zmysłowym, budującym napięcie klimacie.
8%
5
"The Untouchables" - pamiętna scena z Robertem De Niro w roli Al Capone. Widzowie z napięciem czekają, co się stanie, kiedy Capone zostanie draśnięty brzytwą. Powściągliwa reakcja bohatera jest dobrym zwiastunem, tego co czai się pod jego powierzchownością biznesmena.
6%
6
"Dyktator" - jedna z najbardziej ikonicznych ról Chaplina. Wciela się on w postać żydowskiego fryzjera, a także absolutnego władcy Henkela. W scenie golenia gołym okiem widać geniusz Chaplina. Połączenie jego ruchu, tempa oraz rytmu sceny daje nam jedną z niezapomnianych chwil w historii kina! W scenie pojawia się także wyśmienita muzyka Hungarian Dance No. 5, w rytm której idealnie porusza się Chaplin.
5%
7
"Vabank 2" - w zestawieniu nie mogło zabraknąć również wybitnego polskiego filmu z rewelacyjną sceną golenia. Bohater przygotowuje się do ciężkiej misji – musi wymierzyć sprawiedliwość i odbić swoją córkę. Napięcie przed podróżą i jego przygotowania obrazuje doskonała scena golenia. Scenę dodatkowo buduje genialna muzyka, w rytm której bohater goli się brzytwą.
3%
8
"Krokodyl Dundee" - uprawia zapasy z krokodylami, walczy z kangurem I zabija węże. Ale nadal Krokodyl Dundee goli się maszynką, aby wyglądać i czuć się świeżo. Oczywiście tylko do czasu, aż pojawia się Linda Kozłowska, bo wtedy nasz bohater podmienia golarkę na ogromny nóż, żeby zaimponować pięknej kobiecie.
2%
9
"Tootsie" - cudowna i spektakularna rola Dustina Hoffmana, który wciela się w postać kobiety – aktor przebiera się, aby otrzymać wymarzoną rolę damską. Bohater demonstruje swoje oddanie goląc nie tylko twarz, ale także całe ciało. Przechodzi pełną metamorfozę i staje się filmową Dorothy Michaels.
2%
10
"Mississippi w ogniu" - kiedy Brad Dourif przychodzi do Barber shopu, nic nie zwiastuje nadchodzących wydarzeń. Gene Hackman z brzytwą w ręku rozprawia się z filmowym Clintonem. Scenę idealnie oddają słowa wypowiedziane przez Hackmana: "This is tricky".
1%
Od najnowszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych