Recenzja gry Krasnale 2 (2002)

Dzielne krasnale powracają!

"Dzielne krasnale 2" to przemiła platformówka, idealna dla dzieci, ale również dla osób starszych, które chciałby się odstresować bądź zresetować umysł. W przerwie od zabijania ludzi w świecie ...
Filmweb sp. z o.o.
"Dzielne krasnale 2" to przemiła platformówka, idealna dla dzieci, ale również dla osób starszych, które chciałby się odstresować bądź zresetować umysł. W przerwie od zabijania ludzi w świecie GTA, bądź uciekania przez potworami z Amnesii, można przenieść się w kolorowy świat krasnali i zmierzyć się z naszymi przeciwnikami.

Żeby przejść grę, musimy ukończyć 6 świetnie zaprojektowanych poziomów. Zaczniemy od najprzyjemniejszej i według mnie najbardziej relaksującej misji "Księżycowy Spacer", a zakończymy na ponurej i mrocznej misji "Zamek Zła", gdzie będzie czekał na nas boss. Z każdym poziomem gra staje się coraz to mroczniejsza i odrobinkę trudniejsza. 

Przed rozpoczęciem każdej misji mamy możliwość wyboru bohatera, jakim chcemy sterować. Do wyboru mamy mądrego czarodzieja bądź odważnego rycerza. Gra czarodziejem jest wygodniejsza albowiem posiada on broń za pomocą, której może atakować z dystansu. Siła jego pocisków nie jest duża, przez co będziemy musieli czasami oddać w kierunku naszego przeciwnika więcej strzałów. Rycerzem natomiast musimy podejść do naszego przeciwnika i zadać mu cios, jednak siła jego obrażeń jest większa niż u naszego czarodzieja. Wybór bohatera należy do nas.

Jak wygląda rozgrywka? Każdą misję rozpoczynamy przy bramie do następnego poziomu. Aby ją otworzyć, musimy zebrać wszystkie klucze, które są rozrzucone po całej mapie. W każdej misji walczyć będziemy z różnymi przeciwnikami. Każdy poziom podzielony jest piętrowo tzw aby przejść do następnej lokacji, musimy dostać się na górę, zeskoczyć w dół, bądź pójść w boki. W przemieszczaniu życie ułatwią nam platformy oraz windy. 

W każdej misji mamy rozrzucone sklepiki. Walutą w grze są zbierane dobra tzw monety oraz klejnoty. Nie robiąc zakupów, gra będzie potwornie trudna, przypominająca podróż po ciemnej lokacji z latarką, w poszukiwaniu czegoś. Naszą "latarką" będzie możliwość zakupu przedmiotów, które wskażą nam drogę np. mapa poziomu (inaczej mapa będzie się kompletowała podczas podróży), czy też kompas, który wskaże nam na mapie gdzie znajdują się klucze. Oprócz tego w sklepiku możemy kupić różne moce za pomocą, których walka będzie łatwiejsza np. astralny deszcz, który atakuje każdego przeciwnika w obszarze, w którym jesteśmy, czy też kula ognia, która zadaje dosyć spore obrażenia. W sklepiku jest też sporo innych gadżetów, które ułatwią nam podróż po mapie. Będąc w sklepie mamy możliwość zagrania w grę hazardową i jak los się do nas uśmiechnie, możemy coś wygrać.

Gra nie jest jest trudna - w końcu dla dzieci. Jej przejście zajmuje kilka godzin. Na koniec wyświetlane są statystyki, tak więc jest możliwość poprawiania wyniku bądź rywalizacji z innymi osobami, tak jak ja kiedyś robiłem to z bratem.

Mimo że grę dostałem i ogrywałem jako przedszkolak, dzisiaj równie miło mi się do niej wraca. Jest ciepła, sympatyczna, kolorowa, posiada fajną rozgrywkę i przede wszystkim fenomenalną, relaksacyjną i wpadająca w ucho muzykę, autorstwa Valerego Belozerceva. Serdecznie polecam sprawdzić.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 50% uznało tę recenzję za pomocną (4 głosy).
ElGladiator
ocenia tę grę na:
1 10 7/10 dobra