Szybkie numerki z Pixarem

Jeszcze niedawno rozanielałem się nad kulinarnym <b>"<a href="http://ratatuj.filmweb.pl/" class="n">Ratatujem</a>"</b>, a tymczasem Imperial zafundował prawdziwą gratkę miłośnikom Pixara: płytę
Jeszcze niedawno rozanielałem się nad kulinarnym "Ratatujem", a tymczasem Imperial zafundował prawdziwą gratkę miłośnikom Pixara: płytę DVD z krótkometrażowymi animacjami studia. Jedenaście filmów jak jedenaście strzałów z rewolweru - zwykle trafiają prosto w serce. Większość z tych cudeniek mogliśmy zobaczyć w kinach przed seansami pełnometrażowych produkcji Pixara, jak na przykład "Nie przeszkadzać" (historia kursu porywania Ziemian przez kosmitów) bądź "Ptasie sprawki" (wygrało z "Katedrą" Tomka Bagińskiego w oscarowym wyścigu). Mój prywatny faworyt to "Knick Knack" - pesymistyczna opowieść o próbie odmiany losu, której bohaterem jest... bałwanek ze szklanej kuli. Każdy kolejny film przynosi zauważalny progres - animacja prezentuje się coraz doskonalej, a humor robi się bardziej wyrafinowany. Twórcy z wielką wprawą łączą zgrywę i refleksję. Czasami nie wiadomo czy to jeszcze bajeczka dla dzieciaków czy zamyślenie nad losem artysty ("Człowiek-Orkiestra"). "Gra w szachy" przynosi nam przerażający przykład rozdwojenia jaźni starczego umysłu. Uważajcie! Obcowanie z Pixarem to niebezpieczna zabawa... Wśród zamieszczonych na płycie dodatków znajdziemy dokument opowiadający historię studia. Możemy dowiedzieć się z niego, jak wyglądały skromne początki dzisiejszego giganta animacji. Przed kamerą wypowiada się m.in. ikona Pixara - John Lasseter. Najmłodsi widzowie znajdą również trwające kilkanaście sekund filmiki z małą lampką - logo Pixara. Do tego zwiastuny innych obrazów wytwórni Disneya. Wszystkie krótkometrażówki możemy obejrzeć z komentarzami twórców. Każda została opatrzona polskimi napisami.