322 odcinki
5,0 9 898
ocen
5,0 10 9898
278
chce zobaczyć
{"rate":4.5,"count":2}
{"type":"film","id":204768,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/%C5%9Awi%C4%99ta+wojna-1999-204768/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Święta wojna
 • Wydmin ocenił(a) ten serial na: 7

  Rozwiązałem słynną zagadkę Murzina! Owym nieustannym źródłem lęku Bercika, Murzinem, jest Zbyszek, bo prawdziwą parę stanowią Andzia i Zbyszek, a funkcję ich dziecka - choćby podprogowo - pełni Bercik.
  Co prawda, jak to w typowej rodzinie, co jakiś czas "Tata" sprzymierza się z dzieckiem przeciw prozaicznej "Mamie" i widzimy zamiast pilnującego Bercika Zbyszka, jego brata lub kumpla. Jednak występuje w Berciku wspomniana zazdrość o "Matkę" skierowana podświadomie do Zbyszka, "Taty", o "Murzina". Listonosz zaś, straszony giwerą, jest uosobieniem nieakceptowanego przez Bercika porządku społecznego (posiada mundur, symbol niepodważalnych reguł). Piwo pite regularnie u Alojza stanowi wymarzoną zastępczą krew, płynącą w żyłach, która gdyby wyparła krew prawdziwą, genetyczną, pozwoliłaby się związać bez przeszkód z Andzią "odmatczynioną", już nie żoną-opiekunką, lecz żoną-przedłużaczem gatunku, respektującą piwo od Alojza w żyłach kiedyś dziecka, dziś męża.

 • SebastianNiestudent ocenił(a) ten serial na: 10

  Wydmin No a co z Sosnowcem ??

 • Wydmin ocenił(a) ten serial na: 7

  SebastianNiestudent Sosnowiec to podstawione w podświadomości Bercika miasto, zastępujące znienawidzone podświadomie miasto Zbyszka-Murzina, Warszawę. Bercik nie może wprost znienawidzić stolicy kraju, bo by przyznał na poziomie świadomości, że jego rywalem jest Zbyszek.

 • SebastianNiestudent ocenił(a) ten serial na: 10

  Wydmin I podobnie jest ze szwagrem , którego nienawidzi za jego sukcesy finansowe.

 • Wydmin ocenił(a) ten serial na: 7

  SebastianNiestudent Moglibyśmy napisać pracę doktorską na temat "Fasadowość psychiki Bercika w aspekcie psychoanalizy Sigmunda Freuda" (po śląsku: "Bercik jako galan {kawaler} w psychohaźlu Frujda")

 • GTA1 ocenił(a) ten serial na: 10

  Wydmin Prosze nagrywać odcinki ŚW Które lecą obecnie na TVS żeby wrzucić później ich na youtube, brakujących odcinków

 • Wydmin ocenił(a) ten serial na: 7

  GTA1 Nie mam TVS, a nawet i nagrywarki filmów, czyli jestem "cofnięty jeśli chodzi o postęp".

 • 0909 ocenił(a) ten serial na: 7

  Wydmin Zloto! Szanuję tę koncepcję

 • Wydmin ocenił(a) ten serial na: 7

  0909 Mam rodzoną siostrę psychiatrę o specjalizacji 2.stopnia. Skopiuję jej te dialogi, niech oceni, ale jest pewna możliwość, że nie pochwali... wróć, pochwali, ale każe mi się położyć w gościnie u niej, a dopiero potem gdy troskliwie okryje mnie kocem, powie mi prawdę, że leżę na... leżance...okryty kaftanem z długimi rękawami już zawiazanymi i że to ja jestem pacjentem. Bo wg wielu psychiatrów każdy jest Bercikiem pokopalnianym, tylko że niezdiagnozowanym!

 • fortepianistka ocenił(a) ten serial na: 8

  Wydmin Przeczytałam ten komentarz pół żartem - pół serio jakiś tydzień temu, obejrzałam w tym czasie ze 20 odcinków i... właściwie trudno się z tym nie zgodzić - Bercik jako śmieszny dodatek do związku Andzia-Zbyszek. Andzia pewnie się podkochuje w Zbyszku, może z wzajemnością...? Bercik jest bardzo zazdrosny o Andzię, a nigdy ta zazdrość nie występuje w kierunku Zbyszka.