PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802433}

Skandal w angielskim stylu

A Very English Scandal
7,2 4 451
ocen
7,2 10 1 4451
7,0 6
ocen krytyków
Skandal w angielskim stylu
powrót do forum serialu Skandal w angielskim stylu

Za jednym z portali: "Serial jest ekranizacją książki Johna Prestona opowiadającej o aferze, która wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną w latach 70. Dotyczyła ona Jeremy'ego Thorpe'a (w tej roli Hugh Grant), lidera Partii Liberalnej oskarżonego o zlecenie zabójstwa swojego byłego kochanka - Normana Scotta (Ben Whishaw). Miał to zrobić po tym, jak Scott zagroził ujawnieniem ich związku niedługo po tym, jak homoseksualizm przestał być w Anglii karany.
Proces Thorpe'a na zawsze zmienił brytyjskie społeczeństwo, wywlekając na światło dzienne najmroczniejsze sekrety elit władzy i rujnując błyskotliwie rozwijającą się karierę młodego polityka. Serial wyreżyserował Stephen Frears ("Królowa", "Boska Florence") ze scenariuszem Russella T. Daviesa ("Doktor Who").
Oprócz Granta i Whishawa w obsadzie znajdują się m.in. Alex Jennings ("The Crown"), Monica Dolan ("Strike"), Adrian Scarborough ("Crashing"), Jason Watkins ("Tabu"), Eve Myles ("Broadchurch"), Patricia Hodge ("Miranda"), Blake Harrison ("Trust Me"), David Bamber ("Trust") i Jonathan Hyde ("The Strain")."

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Obaj panowie znakomici w swoich rolach, majstersztyk!

titi

Nie mogę się doczekać obu panów, więc wielce mnie cieszy Twoja opinia ;)

pogodno_2

29 czerwca startuje na Amazon.

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Właśnie skończyłam tłumaczenie I części.
A Granta serdecznie nie znosiłam – aż do tej roli właśnie. Z wiekiem stał się po prostu świetny.

titi

Tym bardziej przebieram kopytkami ;) Ale obawiam się, że serial wpadnie do sieci dopiero po premierze na Amazonie.

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Już jest. Jutro powinna się pojawić ostatnia część.

pogodno_2

Wiecie gdzie można obejrzeć z napisami?

Aron_4_x

Ja, niestety, nie. Szukam, ale bez sukcesu. Napisy są zrobione, bo ekipa z Haven wrzuciła już ostatnią, trzecią turę.

pogodno_2

Dzisiaj pojawił się na torkach

Gasza1910

Własnie dopadłam, więc baaaardzo męski wieczór przede mną ;)

pogodno_2

Ja mam teraz jeden wielki serial. A nazywa się Mundial ;)

Gasza1910

Ha, ha, ha.....tym bardziej cieszę się z męskiego wieczoru. Chyba to jedyna wersja męskiego towarzystwa aż do finału Mundialu, więc niech żyje Hugh Grant i jego boyfriend ;)

Gasza1910

Będzie kontynuacja!!! Producent Dominic Treadwell-Collins powiedział, że druga seria będzie dotyczyła skandalu seksualnego z 1963 roku z udziałem księżnej Margaret Campbell.

pogodno_2

Super :) Podobał mi się ten serial.

Dzięki za informację :)

Gasza1910

Nie ma sprawy ;)

ocenił(a) serial na 8
pogodno_2

Na HBO Go już jest :)

terpentynka

Widziałam cały, świetny!

pogodno_2

Jest już wszędzie z lektorem.

perun_6

Tak, ja już po i bardzo mi się podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones