PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802280}

Brudna forsa

Dirty Money
7,5 3 028
ocen
7,5 10 1 3028
Brudna forsa
powrót do forum serialu Brudna forsa

Wszystko fajnie, gdy o danym temacie nie wie się zbyt wiele. Tak się jednak tu złożyło, że akurat pierwszy odcinek traktował o sprawie, którą trochę się interesowałem (Volkswagen i spaliny). Z jednej strony sporo pokazano kombinowania koncernu w celu ukrycia sprawy, i to jest plus - z drugiej jednak o samych "spalinach", obostrzeniach i różnych aspektach technicznych mówiono dość mało i trochę wybiórczo, nie zauważając paru aspektów niejako tłumaczących zachowania Volkswagena (i zresztą, nie łudźmy się, wielu innych koncernów). Jakby tego było mało, co-nieco wiem również o sprawie Scotta Tuckera (w końcu gość był nie byle kim w amerykańskich wyścigach długodystansowych) - i tutaj też w kilku miejscach bardzo uogólniono sprawę. Jak to było z pozostałymi? Nie wiem, bo w tych rzeczach już nie siedzę, ale obawiam się, że i tam pewne kwestie uogólniano tak, by wskaźnik przesunąć w stronę tematu...

ocenił(a) serial na 8
CyganFilip

Coś więcej na temat aspektów, który mogłyby tłumaczyć zachowania Volkswagena?
Zgadzam się, że za mało było na temat spalin i ogólnie zanieczyszczeń, ale wtedy dokument pewnie trwałby z 3h ;)

explorer85

Widzę, minęło już 3 lata, ale co tam Na przykład zbyt wyśrubowane normy nieosiągalne technologicznie wymagane w zbyt krótkim czasie. Właśnie zabieram się za obejrzenie i nie wiem czy zawarto informacje o tym, że podobne praktyki uskuteczniało wiele innych koncernów: Mercedes, BMW, Jeep, toyota, oraz podobny mechanizm działał w Samsungu dotyczący zaniżania energochłonnośi telewizorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones