PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780186}

Castle Rock

7,3 19 553
oceny
7,3 10 1 19553
7,5 6
ocen krytyków
Castle Rock
powrót do forum serialu Castle Rock

Ten serial to dosłownie orgia dla osób, która czytają Kinga i znają jego adaptacje - na każdym kroku pojawiają się aktorzy, postacie, lokacje lub wydarzenia związane z prozą Kinga (lub jego ekranizacjami). No robi to wrażenie. Bardzo fajnie udało się uchwycić klimat takiego zaściankowego miasteczka w Nowej Anglii, nawet miłośnicy Lovecrafta mogą dzięki temu znaleźć tu coś dla siebie.
Cieszę się, że twórcy zdecydowali się na oryginalny scenariusz, dzięki temu ani fani, ani laicy nie znają rozwiązania zagadki, więc dzięki bogu - brak spojlerów i zawiedzionych oczekiwań w stylu: "ale w książce to było inaczej". Po tych czterech odcinkach atmosfera się zagęszcza, a akcja komplikuje, liczę, że utrzymają poziom, bo póki co oglądanie tego serialu to sama przyjemność, taka idealna propozycja na wakacyjny wieczór.
Pełna recenzja:
https://www.youtube.com/watch?v=x9hoTyII8gs

nynavee

No tak, ale w sumie od razu tez widac, że King nie napisał scenariusza. SErial bardzo klimatyczny, ale smutny, zwłaszcza po 7 odcinku. a u Kinga to była zawsze walka dobra za złem, ale taki optymizm w tym był.

ocenił(a) serial na 8
agawa1234

Jeszcze nie wiemy, co się zadzieje, ale 7 odcinek był faktycznie niesamowicie rozbrajający. Może Kingowi zebrało się na starość na melancholię, wszak ten serial to takie trochę podsumowanie jego twórczości;)
Póki co ten 7 odc., to chyba mój ulubiony, melodia Maxa Richtera On the nature of Daylight, nieważne w ilu dziełach wykorzystywana, działa za każdym razem...

ocenił(a) serial na 4
nynavee

Teraz, gdy znam całość już wiem, że to serial tylko dla jego fanów, by zbierali te wszystkie maleńkie szczególiki, a nie przejmowali się sensem tego filmu :)

ocenił(a) serial na 2
gjon

No właśnie. Nawet bym zawęził. Tylko dla fanów twórczości i to raczej hardkorowych bo jak nie chcesz szukać odniesień to właściwie nie ma co oglądać :(

ocenił(a) serial na 8
gjon

Nie jestem ani fanem Kinga ani znawcą jego twórczości ale serial naprawdę dobry w obu odsłonach (ze wskazaniem na pierwszą z uwagi na bardziej otwarte zakończenie).
A co do powyższych uwag, to zarówno sens w obu częściach serialu jak i zależność przyczynowo - skutkowa zostały zachowane. To nie jest serial do kotleta, że zerkasz w przerwie pomiędzy jednym kęsem a drugim, natomiast zwykła uważność i spostrzegawczość wystarczy żeby przewidzieć nawet dalszą fabułę. A dodatkowe smaczki w postaci nawiązań do poprzedniej części czy literatury zdecydowanym dodatkowym atutem. Natomiast fani tępych pościgówek i strzelanki nie znajdą zbyt wiele dla siebie.

ocenił(a) serial na 8
nynavee

Zapraszam na podsumowanie i omówienie wybranych wątków z Castle Rock!

https://www.youtube.com/watch?v=6b4Rq6NNgcI

Bo trzeba przyznać, że ten serial bardzo pozytywnie zaskakuje i kiedy już jest dobrze, nagle się okazuje, że serial dopiero się rozgrzewał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones