PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=134084}

Chłopaki z baraków

Trailer Park Boys
8,4 41 621
ocen
8,4 10 1 41621
Chłopaki z baraków
powrót do forum serialu Chłopaki z baraków

G E N I U S Z

ocenił(a) serial na 10

Na początku nie byłam przekonana. Jest mi za to wstyd. Jest mi wstyd, że zwątpiłam pomimo zapewnień znajomych w potencjał tego...a no właśnie - czego? Otóż jest to cudo. Nie boję się użyć tego słowa, chociaż moja przygoda z serialami trwa nie od dziś i wydaje mi się, że poznałam większość serialowych klasyków i potrafię spojrzeć obiektywnym, zimnym okiem na każdą nowość. To o czym dziś piszę nie jest nowością jako taką, ale jest nowością dla mnie. Z tego miejsca chciałabym podziękować serdecznie znajomym, którzy wprowadzili mnie w ten nowy, wspaniały świat (Damianie, Kamilu, Kasiu, Jacku - dziękuje.) „Trailer Park Boys” jest perełką, do której trzeba się dokopać, ale gdy to nastąpi nic już nie będzie takie samo. Filozofie, uczeni, duchowni - ludzie od wieków próbują poznać prawdę na temat naszego bytu. Niektórzy odważnie uważają, że posiedli tą prawdę. Otóż nie. To ja znam prawdę. Prawdą jest „Trailer Park Boys”. Mogłabym w tym miejscu skończyć, nic więcej mówić nie trzeba jednak ja czuję taką potrzebę. Na pewno znacie opowieść o Twardowskim, który sprzedał duszę diabłu w zamian za wielką wiedzę i znajomość magii. Nie boje się teraz stwierdzić, że autor „Trailer Park Boys” podobnie jak Twardowski, zaprzedał duszę diabłu w zamian za scenariusz do tego CUDA. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy doceni ten czysty geniusz, tym bardziej cieszę się, że jestem w tej grupie która chłonie z zachwytem każdą sekundę, każdy dialog, każdą scenę. Jeżeli znajdziecie podobny przykład proszę zostawcie komentarz, ale ja podobną dbałość o najmniejszy szczegół zauważyłam jedynie w serialu „Mindhunter” reżyserii genialnego Davida Finchera. Przykład? Kilkunastu sekundowa scena rozmowy w samolocie - idealne zadbanie o odgłosy typowe dla samolotu w tle, które sprawiają, ze czujemy się jakbyśmy naprawdę byli tam z nimi. W przypadku „Trailer Park Boys” nie chcę podawać przykładów by nie spoilerowac, ale już po kilku odcinkach czujemy, jak bardzo szanują nas twórcy UWAGA! przy jednoczesnej całkowitej naturalności i swobodzie, która nie opuszcza nas do końca. Słysząc „paradokument o facetach którzy wychodzą z więzienia i nagrywają dokument o swoim życiu na wolności” nie spodziewamy się zbyt wiele a tu znienacka strzela nam policzkiem w twarz:
* niesamowita wyrazistość każdej postaci
* spójność fabularna
* pomysłowość wybiegająca poza wszelkie schematy
* prostota, która pozwala wypocząć od codziennych trosk
* dialogi, które mamy ochotę sobie wytatuować
* zastosowanie Deus Ex Machina w taki sposób, że kopara opada na następne kilka godzin

Moim zdaniem nie jest to serial który wymaga dużej cierpliwości odbiorczej, albo po kilku odcinkach się zakochamy albo nie. Osobiście nie poznałam nikogo, komu nie się spodobał (wiek nie gra roli, nieważne czy ktoś ma 20 lat, 40 czy 54). Rozważam naukę programowania tylko po to, żeby zhackowac Filmweb i móc dać „Trailer Park Boys” ocenę 11/10. Jeżeli doczytałeś/łaś do tego miejsca - gratuluje

ocenił(a) serial na 8
igagorniak31

Doczytałam - pełna zgoda :D Jeszcze nie obejrzałam wszystkiego, jestem na 9 sezonie, ale wiem że będę tęsknić... albo zacznę oglądać jeszcze raz ;)

igagorniak31

Zgadzam sie.
Mi zajęło to kilkanaście lat. Przy pierwszym zetknięciu się na CC mnie odrzuciło. Teraz niedawno ponownie spotkałem się z tą serią i bardzo żałuję, że nie śledziłem tego serialu od prawie jego początku, jak pierwsze sezony były kręcone. Może trzeba było dojrzeć?

ocenił(a) serial na 7
igagorniak31

:/ większość tego tekstu to woda, nieco konkretów pojawiło się dopiero na końcu. Dobre i to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones