PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812539}

Chyłka

7,4 30 909
ocen
7,4 10 1 30909
5,0 4
oceny krytyków
Chyłka
powrót do forum serialu Chyłka

Gdy czytałam cykl z Chyłka R Mroza, to zastanawiałam się kto by mógł zagrać Chylkę gdyby doszło do ekranizacji.. Oczywiście natychmiast nasuwa się M Ciele ka...ale to taki strasznie oczywisty wybór, nie kogoś innego pasującego do roli Chylki ale nie tak obranego?? Jeśli tak jest to wychodzi, że nasz rynek aktorski jest bardzo ubogi w zakresie tego rodzaju emploi..

ocenił(a) serial na 6
Magga1234

Nie wiem czemu ale dla mnie, jak usłyszałem o ekranizacji, to najbardziej pasowałaby Anna Dereszowska.

użytkownik usunięty
lothian_2

Też obstawiałam Dereszowską lub Anitę Sokołowską. A w roli Zordona najlepiej sprawdziłby się Marcin Korcz. :) Za każdym razem, jak sięgam po serię z Chyłką właśnie te twarze mam przed oczami.
Niestety obsadzili inaczej, co nie zmienia faktu, że serial chętnie obejrzę.

Korcz, to człowiek po 30, a Zordon, to 24-25-latek

użytkownik usunięty
pasix94

W licznych filmach i serialach aktorzy po 30 nie raz wcielali się w role dwudziestoparolatków, a nawet młodszych. Poza tym Korcz, jak dla mnie, wygląda na młodszego niż ma w rzeczywistości. :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 3
pasix94

a Cielecka ma 46 lat
no Chyłka raczej też tyle nie miała ;-)

A ja widzę Nikodema Rozbickiego, jeśli chodzi o Cielecka to wypadła moim zdaniem świetnie

ocenił(a) serial na 3

rety!! tak! Korcz to idealny Zordon!
cielecka jest zupełnie nietrafiona
po niej aż widać wysiłek, jaki wkłada, żeby stać się Chyłką i tym bardziej jej nie wychodzi, ale Sokołowskiej ani Dereszowskiej też bym nie wybrała
cały czas się zastanawiam, kto by na nią pasował i jak na razie nikt mi nie przychodzi do głowy
ale Korcz! o chryste, jak bardzo TAK!

użytkownik usunięty
frotka_w_ultraviolecie

Cieszę się, że ktoś ma podobne zdanie :D. Za każdym razem, kiedy widzę Korcza w "O mnie się nie martw", cały czas nasuwa mi się myśl, że to idealny Zordon :)
Nawiązując jeszcze do serialu, z każdym kolejnym odcinkiem odczuwam lekki niedosyt i rozczarowanie. Mam wrażenie, że scenariusz był pisany na tzw. kolanie, a odcinki nakręcone na szybko i od niechcenia.
A obsadzenie Gierszała (mimo całej sympatii do tego aktora) w roli psychopatycznego mordercy i zręcznego manipulatora trzęsącego półświatkiem, to lekki żart.
Pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) serial na 3

tak
też mam wrażenie, że z odcinka na odcinek jest gorzej
i że film zrobiono nie dla filmu, dla widza, a po prostu po to, żeby wykorzystać popularność książki
i nikt tego do końca nie przemyślał
Gierszała zupełnie nie widzę w tej roli
pasowałby natomiast taki stereotypowy mięśniak, kark z blokowiska niemal

ocenił(a) serial na 7

No, Marcin Korcz w roli Zordona moze byłby rzeczywiscie lepszy. Ten aktor który zagrał jakiś taki niewyraźny i ta jego gra taka szkolna. Co do Chyłki: ja widzę tylko Cielecką.

lothian_2

Magdalena Boczarska.

Magga1234

Magdalena Cielecka byłaby idealna do roli Chyłki, gdyby ten serial kręcili po jej roli w Bez tajemnic kilka lat wstecz, gdzie też grała prawniczkę. Teraz ta pani kojarzy mi się z matką Jerzego z Najlepszego.

MikeParcero

Poza tym Cielecka jest trochę chyba za stara do tej roli, ma już prawie 50 lat, a Chyłka jednak młodsza, zważywszy, że była w ciąży rzez pewien czas...

Magga1234

No właśnie o to mi chodziło, Bez tajemnic w którym grała tak chyba z 5 lat temu(bo już nie pamiętam, który to był sezon) to byłoby 46 bo tyle ma-powiedzmy 5=41 i ten wiek Joanny mi się podoba.
Przez pierwsze książki Chyłka mi się bardzo podobała(wtedy jeszcze mnie nie wkurzały jej dywagacje) i nie powiem, że wyobrażałem sobie Cielecką, ale ten typ już tak.
Poza tym książek jest już 8-jest z czego wybierać i jeśli za rok czy dwa będą chcieli nakręcić coś jeszcze to wiek będzie się rzucał w oczy jeszcze bardziej.

MikeParcero

A ja uwielbiam bezkrytycznie to wymądrzanie się Chyłki:)). Aczkolwiek muszę przyznać, że wszystkie książki Mroza wysłuchuję na audiobookach w wykonaniu genialnego Gosztyły, który wartość tych książek znaaacznie podbija.. I w jego interpretacji to co i jak mówi Chyłka jest bardzo fajne. Nie wiem, czy równie entuzjastycznie podchodziłabym do papierowej wersji tych książek... Gosztyła jednak potrafi przeczytać (a właściwie lepsze słowo - zinterpretować) największego gniota książkowego tak, że wydaje się on całkiem przyzwoitą pozycją literacką..

Magga1234

Dokładnie prośba o oznaczenie jako spoiler. Zrozumiałe że serial przyciągnie fanów prozy Mroza. Obecnie czytam i nie dotarłam jeszcze do tego fragmentu i teraz co? :)

ocenił(a) serial na 6
Magga1234

Jak wielbię Gosztyłę, tak akurat w tym przypadku nie podoba mi się jego interpretacja książek z Chyłką, przynajmniej w ostatnich częściach. Chyłka w jego "wykonaniu" brzmi na wiecznie wkurzoną (chociażby na Zordona, a przecież ich relacje wyglądały nieco inaczej), jakby jej zupełnie nic nie pasowało. W moim odczuciu Chyłka miała po prostu specyficzne poczucie humoru i dystans do siebie i świata, u Gosztyły brzmi na przewrażliwioną choleryczkę.

Magga1234

Dzięki za spojler. Wypadałoby albo zaznaczyć albo pomyśleć...

olamagon

A gdzież to ja jakikolwiek spoiler dałam:))?

olamagon

Przecież nawet filmu nie było jeszcze, więc trudno go spoilerować, nie uczestniczyłam w jego produkcji:)) To jest forum dotyczące filmów - często luźno tylko powiązanych z pierwowzorem książkowym...

Magga1234

Rozumiem, ze informacja o ciąży dotyczy Cieleckiej?

olamagon

Ojej...
Informacja dotyczy bohaterki książki, nie filmu, któż to wie co będzie w filmie, ja nie wiem, więc nie jestem w stanie spoilerować... Powtarzam, forum w mojej opinii dotyczy filmów:)

Magga1234

Ale niektórzy czytają książkę. I nie chcieli się dowiedzieć z postu dotyczącego tego, czy Cielecka to dobry wybór, fabuły książki. O to mi chodzi. O serialu możemy wyłącznie dywagować, bo go jeszcze nie ma.

ocenił(a) serial na 7
Magga1234

Jezu, jak można być tak głupim?! Spoiler jest i to oczywisty, sugerowanie, że serialu jeszcze nie ma, więc nie jest to spoiler, jest dość naiwne. Ewentualnie złośliwe.

Magga1234

Tym bardziej, że Cielecka nie nadaje się. Chyłka jest inteligentna,

krisp555

No ja to tak M. Cieleckiej nie znam osobiście by wyrokować o stanie jej inteligencji, niemniej jest dobrą aktorką to będzie umiała zagrać, gdyby była taka potrzeba, osobę inteligentniejszą od siebie:))

Magga1234

Załóżmy, że umie zagrać (?). U mnie należy do aktorów typu serialowego (czyli nisko).
A propos -ja bym żadnej książki Mroza nie kupił, Ale Chyłkę słucham również w mistrzowskiej interpretacji Gosztyły. 8 godzin jazdy mija jak z bicza strzelił. Do następnych podróży, to chyba po prostu poszukam książki czytanej przez tego fenomenalnego lektora. Słuchałem również Forsta - ale ostatnie tomy Mróz napisał w kompromitująco słabo. Może ktoś zna coś co jest czytane przez Gosztyłę i nadaje się do długich podróży?

krisp555

Ja Cielecką widziałam w teatrze parę razy... Kto zobaczy jej kunszt sceniczny na deskach teatru ten jej nie zakwalifikuje jako słabej aktorki serialowej..
Audiobooków w interpretacji Gosztyły (mój nr 1 wśród lektorów) jest sporo. Całe Millenium (tu go pierwszy raz słyszałam i się zachwyciłam), seria Severskiego, Okruchy dnia K. Ishiguro, a także Mroza historyczna powieść - niezła (!) W cieniu prawa. Świetnie czyta też M. Stuhr 3 powieści R. Galbraitha - Jedwabnik, żniwa zła, wołanie kukułki, w jednym z tomów - nie pamiętam, w którym niestety, jest taki taki monolog głównego bohatera Cormorana Strika, który Stuhr genialnie wręcz zinterpretował... Do tej pory mam to w pamięci.. Tak więc gorąco poza Gosztyłą polecam te 3 książki w interpretacji Stuhra do długich podróży samochodem!!! Nie mogę się doczekać 4 tomu - Zabójcza biel, też oczywiście czekam na audiobook w wykonaniu Macieja Stuhra.

ocenił(a) serial na 8
Magga1234

O tak, też widziałam na deskach teatru. Cielecka jest bardzo dobrą aktorką. Nie wiem w ogóle po czym ktoś wnosi, że jest słaba? Bo gra w serialach TVP i TVN? No z czegoś trzeba opłacać rachunki niestety i odkładać na stare lata. Chyba nie znam dobrego aktora, który nie grywa w słabych serialach dla mas...

ocenił(a) serial na 6
Magga1234

Ja czytając/słuchając cykl z Chyłką wyobrażałam sobie w tej roli Olszówkę, ale chyba wygląda już na trochę więcej lat niż nasza bohaterka...

użytkownik usunięty
Magga1234

Chętnie widziałbym w tej roli panią Popławską.

Jakoś nie kojarzę tej osoby

użytkownik usunięty
Magga1234

Pod tym adresem jest kilka informacji -> https://www.filmweb.pl/person/Aleksandra+Pop%C5%82awska-174043
Zachwyciła swoją grą w „Watasze”.
Pozdrawiam :)

Może ciebie zachwyciła Popławska w 'Watasze'. Do Cieleckiej nie ma startu i twarz zbyt surowa do takiej roli.

Magga1234

Cielecka jest dobra w tej roku, ale gdybym miała wskazać inne kandydatki.. Julia Kijowska! Ma coś fajnego w oczach i sam głos.. jakby delikatnie wulgarny?

ocenił(a) serial na 7
Magga1234

A jak dla mnie to nie ma w kraju aktorki, która mogła zagrać Chyłkę. Cielecką jako aktorkę lubię, ale wypadła troszkę zbyt grzecznie. Swoją drogą Chyłka *spoiler* wypowiada się pochlebnie o Żelaznej Damie, wydaje się być konserwatywna. Ciekawe jak Cielecką sobie z tym poradzi.

Jaune93

Dla mnie Chyłka też za grzeczna, ale autor - R. Mróz wyznał, że pisząc o Chyłce nie wyobrażał sobie w ewentualnej ekranizacji nikogo innego niż Cielecka.

ocenił(a) serial na 7
Magga1234

Ja zdecydowanie wolałbym w ekranizacji kogoś z castingu. Każda polska aktorka ma chyba łatkę beznadziejnej aktorki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones