PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724735}

Człowiek z Wysokiego Zamku

The Man in the High Castle
7,5 15 134
oceny
7,5 10 1 15134
Człowiek z Wysokiego Zamku
powrót do forum serialu Człowiek z Wysokiego Zamku

Nie wiem jak wy ale ja uważam, że drugi sezon zdecydowanie lepszy- rozwinięto wątki tych osób , które przykuwały uwage juz w pierwszej części a trochę wyciszono nudziarzy ( Frink). Ja zdecydowanie " kibicowałam" tym "dobrym" Japończykom Niemcom - natomiast w ruchu oporu same irytujące dupki i psychopaci.
No i oczywiście - nie ukrywajmy osobą na którą się czeka w każdym odcinku jest John Smith. Majstersztyk Panie Sewell !!

kargulowa555

Gdzie kolego można 2 sezon zobaczyć??

ocenił(a) serial na 9
Radek84

internet jest pełen niespodzianek :) kto szuka ten znajduje - tylko jest trochę roboty z wklejaniem napisow :) Mam nadzieję , że juz sobie znalazłeś? aha i jestem koleżanką :)

kargulowa555

Dziękuję.
Przepraszam za pomyłkę .
Może mi jeszcze powiesz czy warto sięgnąć po książkę po obejrzeniu obu sezonów?
Pozdrawiam miłej niedzieli.
Radek

ocenił(a) serial na 9
Radek84

nie wiem czy warto , bo książki nie czytałam - i nie zamierzam zreszta, bo z tego co tu ludzie piszą to jednak znacznie odbiega treść książki od filmu a mi się film podoba więc nie będe mieszać. Może kiedyś jak nie będzie tak na świeżo to zajrzę :).
Podrawiam

użytkownik usunięty
Radek84

Warto. To w końcu mistrz Dick. Czytałem "Człowieka..." całe wieki temu (chyba pierwsze polskie wydanie). Oglądając serial niewiele z książki pamiętałem. To dobrze. Teraz po drugim sezonie wróciłem do lektury.

Radek84

Nie ma to najmniejszego znaczenia - serial to zupełnie inna historia, w której wykorzystano sam pomysł i kilka postaci z "książki" i to w zasadzie w początkowych odcinkach pierwszego sezonu. Owa "książka" to w zasadzie dłuższe opowiadanie.

ocenił(a) serial na 7
Radek84

do obejrzenia na Amazon Prime

ocenił(a) serial na 10
kargulowa555

Tak, drugi sezon jeszcze lepszy, a finałowy odcinek sezonu majstersztyk. Apetyt na 3. sezon, który powstanie!!! Rzeczywiście wolta z zamianą ról nazistów z błyskawicami na kołnierzach i funkcjonariuszy Kempeitai w tych "lepszych" (bo w tym świecie jedyni "dobrzy" to Juliana Craig i Minister Handlu) mistrzowska. John Smith razem z Komisarzem są paliwem rakietowymopowieści. Chciałbym doczekać, kiedy "Człowiek" pojawi się w Polsce na DVD. Pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) serial na 8
kargulowa555

Owszem, drugi sezon znacznie lepszy. Pierwszy oglądałem głównie dla klimatu, drugi już zdecydowanie dla akcji. John Smith owszem, ale wątek Nobusuke Tagomi był dla mnie najciekawszy, niesamowicie emocjonalny. Coś pięknego. Już finał pierwszej serii zapowiadał, że to będzie główna i ważna postać, ale że aż tak, to się nie spodziewałem.

Po pierwszej serii dawałem 8, teraz daję 9+. Chyba najlepszy serial jaki oglądałem ostatnio, a być może w ogóle.... (brytyjskich komedii nie liczę bo to jednak inny gabaryt).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones