PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716233}
7,9 12 385
ocen
7,9 10 1 12385
Czas honoru Powstanie
powrót do forum serialu Czas honoru - Powstanie

w Powstaniu.Wielkie,wspaniałe,odważne cudowne.Cześć i chwała Bohaterkom.

Radek1980

Tylko w tym roku ukazały się trzy książki poświęcone kobietom w powstaniu: "Dziewczyny z powstania" A. Herbich, "Bohaterki powstańczej Warszawy" B. Wachowicz i wznowienie "Kobiet" St. Kuszelewskiej. W zeszłym roku wyszły "Sierpniowe dziewczęta" P. Bukalskiej i "Miłość w powstaniu" S. Kopra.

ocenił(a) serial na 10
Arya_2

Dziękuje bardzo za podpowiedz.Wprawdzie nie jestem molem książkowym zawsze cięzko mi szło czytanie ale te książki postaram się przeczytać.Pozdrowienia.

ocenił(a) serial na 5
Radek1980

Nie jesteś molem książkowym, zawsze ci ciężko szło czytanie, ale jednocześnie rzucasz tekstem że mało się pisze ???

Grubo :D

ocenił(a) serial na 10
andre_

Mało sie mowi i mało sie pisze.Zrozum sens tej wypowiedzi nim ponownie coś napiszesz.

ocenił(a) serial na 5
Radek1980

Tu nie ma czego rozumieć. Sens twoich wypowiedzi jest wewnętrznie sprzeczny. Bo pisze i mówi się sporo, ale ty, jak sam się przyznałeś, nie czytasz.
Na jakiej więc podstawie w ogóle się na ten temat wypowiadasz ?
To mniej więcej tak jakby ktoś głuchy jak pień narzekał na mały wybór w sklepie muzycznym.




ocenił(a) serial na 10
andre_

A co to ma do całości sprawy człowieku?Moja rada dla ciebie,zamiast tutaj wypisywać głupoty idź wyciskać pryszcze i spakuj książki na jutro rano do szkoły.

ocenił(a) serial na 5
Radek1980

Mało czytasz - mało rozumiesz. Taka zależność.
Nie rozumiesz nawet śmieszności tego co sam piszesz. :D

ocenił(a) serial na 10
andre_

Człowieku co ty się tak uwziąłeś tutaj na to moje czytanie.Skomentuj postawę kobiet podczas Powstania Warszawskiego bo taki miał sens zamieszczenie z mojej strony tego postu tutaj.Chyba że nie masz nic ciekawego to napisanie na powyższy temat to po prostu zamilcz pryszczaty gówniarzu.

ocenił(a) serial na 5
Radek1980

Nie mam siły ... zgłoś się jak przeczytasz choć jedną książkę. Najlepiej którąś z tych w/w.

andre_

przecież to blond feministka z gimnazjum - nie oczekuje zbyt wiele - i do tego w konspiracji jako radek lol

ocenił(a) serial na 5
ctx666

Nie wiem, nie znam, piszę jak do człowieka ;)

ocenił(a) serial na 10
ctx666

Po pierwsze analfabeto zdanie zawsze zaczynamy z wielkiej litery po drugie ja tutaj podałem swoje imię i nazwisko a ty piszesz gamoniu jako anonim.

Radek1980

ta ta i zawsze czułaś się kobieta .....hahahaha......tzn dziwczynom (pisownia oryginalna z tytułu).......aleś ty głupia kur.a......

Arya_2

przerywając kłótnie - niedługo będą wydane "Dziewczyny wyklęte", polecam też "Dziewczyny wojenne"

Radek1980

Nikogo nie obchodzą ich czyny podczas wojny. Były słabsze, także przypadła im rola sanitariuszek, łączniczek itd. Gdyby nie angażowało się kobiet, mężczyźni przejęliby te role. Także one niczym się nie zasłużyły, bo nawet pies mógłby wypełnić ich role.

ocenił(a) serial na 7
MedzikDeLow

nie obrażaj kretynie wielu tysięcy kobiet, które brały czynny udział w Powstaniu, Chwała Im za Ich Chart Ducha.

maciekd_filmweb

Jak obserwuje ten użytkownik to pożyteczny idiota który hejtuje Czas Honoru ch*j wie czemu. Nie podoba mu się,to niech nie ogląda. Takim jak on malowali buty na biało.

ocenił(a) serial na 7
awesomeone1

Tylko wiesz kolego jak ktoś pluje na Polki które walczył oto aby Polska dziś byłą wolnym krajem, to mi się aż nóż otwiera w kieszeni. Nienawidzę takich egzemplarzy, jak nasz przedmówca. Na innym forum miał wypowiedź że absurdem 7 sezonu jest to że Apacz się golił.

maciekd_filmweb

The bill,niech spada do niemiec albo rosji tam miejsce folksdojczów

ocenił(a) serial na 7
awesomeone1

Mam alergie na takie ścierwa które plują na Powstanie Warszawskie, siedzą teraz przed kompem i mądrzą się na temat decyzji o wybuchu Powstania. Niestety takich domorosłych historyków jest wielu, poczytaj sobie wypowiedzi tego pana http://www.filmweb.pl/user/Rittner/posts

ocenił(a) serial na 10
maciekd_filmweb

Piszą zawsze anonimowo ,nawet nie mają odwagi podać swojego imiona i nazwiska tutaj ale do obrażania i poniżania oczywiście pierwsi.

ocenił(a) serial na 7
Radek1980

Niestety plucie na idee Powstania są dziś w modzie, a Ci Wielcy ludzie w Powstaniu walczyli o wolność dla swojego pokolenia i naszego.

ocenił(a) serial na 7
maciekd_filmweb

Więc po co komentować wypowiedzi takich osób? One się tylko podniecają jak czytają wasze oburzone odpowiedzi i nakręcają do dalszego wypisywania bzdur. Zauważyłam też, że pod tematami takich osób są setki odpowiedzi (z reguły bezsensowne przepychanki), zaś o merytoryczną rozmowę na temat serialu/filmu tutaj coraz trudniej. Trzeba olewać i tyle :)

ocenił(a) serial na 7
PsychopatycznoOdwetowa

Może i trochę masz racji, ale ile można patrzeć jak tacy ludzie plują na bohaterstwo naszych przodków.

maciekd_filmweb

Jak obserwuje ten użytkownik to pożyteczny idiota który hejtuje Czas Honoru ch*j wie czemu. Nie podoba mu się,to niech nie ogląda. Takim jak on malowali buty na biało.

ocenił(a) serial na 5
maciekd_filmweb

Chart powiadasz ?

użytkownik usunięty
andre_

:D

MedzikDeLow

obejrzyj sobie serial "Kolumbowie", poczytaj dodatkowo o kobietach, które zajmowały się wyrabianiem materiałów wybuchowych i powiedz mi, że żadna nic nie zrobiła

Malvy87

Nie napisałem, że żadna nic nie robiła, tylko podważyłem tezę, która jest w dzisiejszych czasach bardzo często powielana, a mianowicie, że "kobiety odgrywały bardzo ważną rolę w powstaniu i gdyby nie one to blablaba" a prawda jest taka (jak sam napisałeś), że wyrabianiem materiałów mogli zająć się też mężczyźni i niczym by się to nie różniło. Nie było podczas wojny takiej czynności w której nie dało się zastąpić kobiety, także mówienie "gdyby nie kobieta" jest idiotyczne.

MedzikDeLow

po pierwsze - JA jestem kobietą, po drugie - nie chodzi o to, że "gdyby nie kobiety", ALE o "gdyby RÓWNIEŻ nie kobiety" - niby drobna różnica, a jednak; nikt nie twierdzi, że wyrabianiem materiałów mężczyźni nie mogliby się zajmować, chodzi o to, że nie było tylu męskich rąk by tylko mężczyźni mogli się tym zająć; właśnie tak się zaczęły współczesne wojny, zmieniła to już pierwsza wojna światowa, że chcąc nie chcą kobiety TEŻ w jakimś sensie brały w niej czynny udział, chociażby właśnie pomagając przy wyrobie broni - szkoda że tego nie dostrzegasz, a tylko spinasz się przy różnicy płci i tym, że 'faceci przecież sami sobie mogliby poradzić' (gdyby tak było to dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej, a kobiety nadal nie miałyby prawa głosu, za to siedziałyby sobie z dzieciakami, przy kuchni)

Malvy87

Jesteś kobietą i na tym zakończmy tę dyskusję.

MedzikDeLow

no faktycznie, jak masz takie podejście, to nie ma co z tobą rozmawiać

ocenił(a) serial na 7
MedzikDeLow

Moja prababcia była strzelcem wyborowym ;) Nie doceniasz kobiet, nie przeczę że większość z nich zajmowała się rzeczami takimi, jakie wymieniłeś, czyli robotą która jest mniej wyeksponowana ale także bardzo ważna oraz wymagająca wielkiej odwagi i hartu ducha. Poza tym idiotyzmem jest mówienie, że nie trzeba do tego nic umieć, wręcz przeciwnie.

ocenił(a) serial na 7
ErienTulcawende

"Nawet pies mógłby wypełnić ich role" - chyba za dużo 4 Pancernych się naoglądałeś :P

ocenił(a) serial na 10
MedzikDeLow

A słabi mężczyźni też byli sanitariuszami?

Radek1980

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones