Czterej pancerni i pies

1966
Czterej pancerni i pies
7,6 82 739
ocen
7,6 10 82739
3 523
chce zobaczyć
{"rate":7.66667,"count":3}
powrót do forum serialu Czterej pancerni i pies
  • Jak dla mnie Czterej Pancerni i Pies.

• duzybigben Czterej Pancerni i Pies.

• fender31 ocenił(a) ten serial na: 3

duzybigben Stawiam na Stawkę. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Pancerni są obciążeni wyjątkowo natrętną, nieznośną dla mnie propagandą wiecznej przyjaźni Z Sowietami. Serial przypomina do złudzenia socrealistyczne laurki, na których dzieci państw komunistycznych trzymają się za rączki, śpiewając piosnkę ku czci wujka Stalina. Nie cierpiałem tego serialu już we wczesnym dzieciństwie, wyczuwając w nim propagandowe oszustwo, przeznaczone dla dziecka - czyli dla mnie.
    Kloss - serial napisany według najlepszych wzorców hollywoodzkiego kina sensacyjnego - ideologizowania jest niemal całkowicie pozbawiony, co świadczy tylko na jego korzyść.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten serial na: 3

fender31 Trochę racji w tym jest, szczególnie zważywszy na: "W odc. 6 "Most" "Rudy" zostaje uszkodzony przez minę, a załoga musi spędzić kilka miesięcy w szpitalu. W owym czasie była to próba "wyjaśnienia", dlaczego Armia Czerwona nie pomogła powstańcom warszawskim w odbijaniu lewobrzeżnej części miasta (ofensywę wstrzymano wówczas aż do stycznia 1945 roku)." No ale Kloss to radziecki szpieg co już wielu tu napisało.

• pieszy1_filmweb ocenił(a) ten serial na: 10

fender31 GDYBY NIE TA PRZYJAŹŃ CO JĄ KRYTYKUJESZ TWOI WSTĘPNI MIELIBY "WCZASY" W AUSCHWITZ

• pablo75 ocenił(a) ten serial na: 8

duzybigben Ja wolę "Czterech pancernych...". co do postu "fendera31"...Tak samo jak "Czterej...",tak samo "Stawka..." jest o wieczystej przyjazni z Sowietami. Przecież Kloss,to sowiecki agent,współpracujący z polskim podziemiem.

• pablo75 Wolę Stawkę, bo fabuła jest w niej głębsza niż w pustych bataliach z głupimi przeciwnikiem.

PS Jak byłem młodszy też wolałem pancernych :P

• Potorecki ocenił(a) ten serial na: 10

masteroforion Ale to kompletnie inne seriale.W jednym akcja, w drugim intryga. Nie można ich porównywać, a oba są świetne

• Natasza882 ocenił(a) ten serial na: 10

duzybigben Czterej Pancerni i Pies jak dla mnie najlepszy serial.

• Natasza882 uwielbiam jedno i drugie!;)

• krzysiek_34_21 ocenił(a) ten serial na: 8

michriutka Czterej Pancerni i Pies

• Victor_Fw ocenił(a) ten serial na: 9

duzybigben Czterej Pancerni i Pies

Kloss jest świetny, ale nie aż tak poruszający dla młodego serca. ;)

• pawel_b007 ocenił(a) ten serial na: 9

Victor_Fw Czterej pancerni... zdecydowanie, chociaż Kloss też jest spoko :)

• WOLVERINE55 ocenił(a) ten serial na: 6

pawel_b007 Klos też pracował dla komuchów(bo dla kogoż innego?)
    Skoro jeździ się po Zacharskim to nie ma co odpuszczać Klosowi:D.

• Estranged ocenił(a) ten serial na: 9

duzybigben Jedno i drugie :)

• duzybigben Bez jaj, tylko STAWKA !!! W każdym odcinku inna laska kręci się przy Klossie, tego nie można przeoczyć !! Akcja przenosi się z jednego miejsca Europy w drugie, a w Pancernych ciągle tylko przez jakieś lasy do Berlina...

• stokrotka12 ocenił(a) ten serial na: 8

duzybigben jedno i drugie tak samo

• eagee ocenił(a) ten serial na: 7

duzybigben Czterej pancerni i pies, ale Stawka zaraz po tym :)

• eagee 4 Pancerni i Pies

• lkobra18 ocenił(a) ten serial na: 9

duzybigben czterej pancerni i pies

• duzybigben czterech z psem.

• helsinger Stawka. Pancerni i Janosik zawszę mnie drażnili przez ten ich humor i styl. Nie umiem tego nazwać. "Stawkę..." nie dawno obejrzałem ponownie i to wszystkie odcinki.

• duzybigben Dla dzieci lepsi "Czterej pancerni", a dla młodzieży i dorosłych "Stawka". "Pancernych" oglądałem i lubiłem mając 6-7 lat, potem z tego wyrosłem. Ze "Stawki" wyrosłem dużo później.

• Art_36 ocenił(a) ten serial na: 10

Trojden To co piszesz to akurat prawda.

• Potorecki ocenił(a) ten serial na: 10

duzybigben Dla mnie oba są genialne tylko kompletnie inne

• abigail_ ocenił(a) ten serial na: 6

duzybigben "Stawka większa niż życie".
    Oglądam ją co kilka lat (wszystkie odcinki) - wciąż wciąga.
    "Czterech pancernych i psa" widziałam raz jako dziecko i nigdy nie obejrzałam ponownie. Ta słodka przyjaźń polsko-radziecka, głupi do bólu Niemcy, wojna to wielka przygoda, itd. Niby przygodówka, ale wszystko to było jakieś takie proste i łapotologiczne.
    W "Stawce..." świetny scenariusz, reżyseria, montaż i muzyka, wciągająca akcja, intrygi, Polak-szpieg, Niemcy nie są głupkami, Rosjanie pojawiają się w tle bodajże tylko w dwóch odcinkach (pierwszym i ostatnim), akcja dzieje się w całej Europie. Kilka razy są wzmianki o współpracy z AK, rządem brytyjskim, amerykańskim. Do dziś zastanawiam się jak cenzura przepuściła zdanie "Perfidię bolszewików znamy nie od dziś". ;-)