PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35155}
7,6 86 483
oceny
7,6 10 1 86483
6,9 12
ocen krytyków
Czterej pancerni i pies
powrót do forum serialu Czterej pancerni i pies

Wiem, że propagandowy...

ocenił(a) serial na 8

Przyznaję, że jestem rusofobem, nie lubię tego narodu. W serialu główną osią jest przyjaźń polsko-radziecka, a może jeszcze coś więcej. Jestem z rocznika 1985. Może 10 lat temu miałem możliwość obejrzenia w tv niemal wszystkich odcinków. Teraz odświeżam sobie ten serial na Polsat Film. Chwycił mnie całkowicie. Serial wspaniale zrealizowany, rzeczywiście kultowy, doskonale zagrany, z ogromną porcją humoru i z ciekawą, jak dla mnie, akcją. Pozostaje tylko żal, że teraz nie potrafimy kręcić takich seriali. Marzy mi się podobnie kultowy serial dotyczący żołnierzy Armii Krajowej. Niestety już się go nie doczekam. Obym się mylił.

ocenił(a) serial na 7
slyko

Ta przyjaźń PL-RUS też mnie razi w oczy, tu nie chodzi że lubisz czy nie lubisz, po prostu tak zakrzywiało się rzeczywistość oraz tym samym poprawiało/ocieplało się swój (radziecki) wizerunek po WWII. W sumie w tamtych latach był komunizm pełną gębą, więc nie można było pokazać inaczej. Bo inaczej było by w negatywnym (prawdziwym) znaczeniu. A to już by po prostu nie przeszło, pamiętam jak za dziecka sam złapałem się na tą propagandę myśląc że faktycznie było tak super jak pokazuję serial, rzeczywistość była znacznie brutalniejsza i mroczniejsza niż by się zdawało. Mimo to serial dobrze się ogląda, szkoda że niekiedy efekty siadają np: brak ognia z luf karabinów itd:. Ale ogólnie jest OK.

ocenił(a) serial na 7
slyko

fdgfdg

ocenił(a) serial na 8
slyko

Ja jestem po 2000 urodzony, i uwielbiam ten serial. Ale ta przyjazn polsko rosyjska mnie tak razi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones