PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 921
ocen
7,7 10 1 33921
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Eeee tam

ocenił(a) serial na 6

Bardzo dobrze zrealizowany, zagrany, sfilmowany z ciekawą scenografią. Niestety scenariusz typu
Alien u boku Han Solo zwalcza z pomocą Elisabeth Shaw grupę Predatorów, którzy jednak
przeprogramowali Terminatory , które wyruszyły na Antarktydę, żeby przewieźć Coś, więc walka
będzie zacięta.
Szkoda bo fajna epoka, znane wszystkim historie ale zestawienie wszystkiego ze wszystkim nie
wyszło serialowi na dobrze. Nawet jeśli scenariusz jest poprawnie napisany i nie zawiera luk i
nieścisłości. Dziwadełko.

ocenił(a) serial na 9
Borys_17

Napiszę krótko: chrzanisz.

ocenił(a) serial na 6
Woooo

Przyznaję, że kolejne serie bardziej mi sie spodobały.

ocenił(a) serial na 6
Borys_17

Warto przemęczyć pierwszy sezon i oglądać dalej? Póki co widziałem 5 odcinków i oglądanie tego serialu zaczyna mi sprawiać ból bo wlecze się niemiłosiernie. Planowałem dokończyć sezon nr 1 i zapomnieć, ale może dać mu jeszcze szansę?

ocenił(a) serial na 6
JamarDracken

Ale po co? Jesli męczy cię oglądanie jakiegokolwiek filmu czy serialu to wyłącz to. Jest tyle rzeczy do zobaczenia.
Wydaje mi się, że w jakimś tam momencie do wszystkiego idzie przywyknąć. Wciagasz sie w klimat, historię i wizję reżysera. Tylko znów pytanie - po co? Jeśli po sezonie nie czujesz filmu to zostaw. Ja tak miałem np. z The Walking Dead. Po prostu nie dałem rady. Istnieje jakiś limit kiczu i taniochy, którego przekroczyć nie dałem rady :) Mimo najszczerszych chęci.

ocenił(a) serial na 6
Borys_17

A choćby po to żeby obejrzeć z narzeczoną bo jej się podoba :) Chociaż i ona chyba zaczyna się irytować po początkowym zauroczeniu serialem. Spytałem bo napisałeś że kolejne serie bardziej Ci się spodobały więc może warto przecierpieć pierwszy sezon :)

ocenił(a) serial na 6
JamarDracken

Tak jak pisałem - jakoś przyzwczaiłem się do aktorów, konwencji. Trudno mi powiedzieć czy seria staje się czekawasza czy to tylko efekt tego co napisałem wcześniej. Jakby na to nie spojrzeć to mimo wszystko serial jest przyzwoicie zagrany, dobrze sfilmowany z jakiegos tam poziomu nie schodzi. Jesli narzeczonej się podobało to chyba warto dać mu szansę bo potem atmosfera gęstnieje a sprawy sercowe też dają o sobie dać :)

użytkownik usunięty
JamarDracken

Ja bym sobie odpuścił raczej, bo drugi sezon raczej na podobnym poziomie. Mi się osobiście podobał, chociaż miał zdecydowanie za dużo dialogów i są lepsze seriale.

Borys_17

Daj nam znac gdy ty nakrecisz jakies ciekawe produkcje. Slucham takich znawcow jak ty to wymiotuje tecza...

ocenił(a) serial na 6
Mr_Everec

O rany. Chyba trafilismy na fana serialu bo aż dwa razy dodał komentarz. Ewentualnie nuda koronawirusowej izolacji...
Z komentarza wynika, że autor ma problemy gastryczne. Dziekuję, za podzielenie się tą osobistą informacją.
Dwie rzeczy. Nie bedę się angażować w żadną produkcję, bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Argumentacja "nie podoba ci się to zrób lepiej" jest dziecinna. Mam prawo oceniać serial tak jak mi się podoba. Wystawiłem szóstkę bo jak napisałem realizacja stoi na bardzo wysokim poziomie i nie uważam, żeby to była niska ocena.
Kończąc - w odróżnieniu od Ciebie szanuję to, że serial Tobie czy komukolwiek innemu się podoba więc nie znajduję podstawy do wykłócania się kto ma rację.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
Mr_Everec

Masz w sobie okropną złość. Nie wiem o co chodzi ale... dobrze ci z tym?

ocenił(a) serial na 3
JamarDracken

Mam podobnie, dosłownie przy 5 odcinku rozpocząłem przewijanie co dłuższych dłużyzn i pseudo filozoficznych doktryn. Faktycznie, należy sobie odpuścić.

ocenił(a) serial na 7
typisb

Właśnie właśnie. Te przemądrzałe, dekadenckie i coraz mniej trzymające poziom dialogi zaczęły mnie po prostu nużyć. Serial jest ciekawy, bez dwóch zdań, ale ma momenty tak słabe, że nachodzi mnie chęć przewinięcia dalej. To jest najlepszy miernik. Jeśli czujesz, że masz dość, to znaczy, że coś jest nie do końca tak. Mimo wszystko, Eva Green jest zniewalająca. Ma w sobie ten magnetyzm, we wzroku, w oczach. Kobieta, której chciałoby się zaimponować czymkolwiek, byle wzbudzić jej zainteresowanie, chociażby małe. W sumie, to właśnie tak sobie wyobrażałem kobietę życia. :D

JamarDracken

Warto przestać oglądać seriale aby żyć.

ocenił(a) serial na 7
Borys_17

Dobre podsumowanie. Dokładnie oddaje moje odczucia- piekne zdjecia, niezłe aktorstwo(momentami rewelacyjne- Pipper jest wszedzie swietna,jak wiekszsosc ang. aktorów;-) nawet do dialogów nie co sie przyczepić , choc zwykle to mi nei pasuje. Do tej pory takie postmodernistyczne misz-masze mi sie podobały- a tu.... jakies totalne rozczarowanie. Wszystkie historie znam i kocham, widziałam juz je w dziesiatkach ekranizacji, wiekszosc tez czytałam jakko książki- powinnam byc zachwycona. Tyle,ze nei jestem;-( ogladam to i ogladam odcinek za odcinkiem , jak za kare. I przewijam dłużyzny, których coraz więcej sie zdarza- jak mi sie wydaje i coraz mniej mnie obchodza , wydumane problemy postaci, z których lubie tylko te graną przez Pipper, ale to tez chyba tylko przez aktorkę, bo jak sobie wyobrażę,ze gra ją kto inny, to tez zycze jej tylko rychłej smierci na te galopujące suchoty ;-( przebrne przez 1 sezon i zobacze poczatek 2go,zeby stwierdzic, czy nei zacznie byc ciekawiej,ale na razie to wszystko jest jakies takie straszliwie nijakie!

Borys_17

Brawo za streszczenie - lepiej bym nie zrobił!

ocenił(a) serial na 5
Borys_17

masz niestety rację - gdyby jeszcze te historie pokazano jakoś inaczej - np oddzielnie to miałoby ręce i nogi a tak wyszło jak stwierdziłeś dziwadełko

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones