0 odcinków
798
chce zobaczyć
{"type":"film","id":842984,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Dune%3A+The+Sisterhood-2022-842984/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Dune: The Sisterhood
 • O czym ma być ten serial. Przecież nie bazuje na żadnej książce. Powstało to między 1 i 2 częścią filmu, i do tego jest preqelem. Ale ja czekam. Po filmie chyba stałem się fanem i przygotowuję się do przeczytania książek.

 • tokat https://pl.wikipedia.org/wiki/Zgromadzenie_%C5%BBe%C5%84skie...

 • arturmik_2 Aaaaaa... To an podstawie tej książki będzie serial. Dzięki

 • tokat Książek z cyklu Diuna jest 20. Sześć jest napisanych przez Franka Herberta, resztę napisał jego syn, który głównie zajmował się rozbudowaniem uniwersum Diuny. A owe uniwersum jest co najmniej tak bogate (jeśli nie bardziej!) jak świat Tolkiena, J. K. Rowling albo Star Warsów. Dlatego potencjał filmowy jest ogromny i jeśli wszystko zrobią dobrze, to spokojnie mogą stworzyć kolejne po MCU i DC uniwersum filmowe.

 • Hayes Ja właśnie czekam na kolejne części nowej filmowej sagi... tylko, że jest pewien problem. Denis Villeneuve powiedział, że najprawdopodobniej skończy ekranizować na Mesjaszu Diuny, bo następne części są nie do przeniesienia na ekran. No ale cóż poczekamy - zobaczymy.

 • tokat https://www.filmweb.pl/news/Denis+Villeneuve+chce+nakr%C4%99... także jeszcze chciałby nakręcić Mesjasza Diuny i Dzieci Diuny.

  " następne części są nie do przeniesienia na ekran"

  Nie no, wszystko się da przenieść na ekran, tylko musisz odpowiednio podejść do tematu i wprowadzić dużo filmowych zabiegów. Problem w tym że Villeneuve prawie w ogóle tego nie zrobił i kręcił praktycznie kropka w kropkę, co jest w książce (pomijając kilka rozdziałów z powodu ograniczeń metrazu kinowego). A jak będzie szedł tym tropem dalej, to zderzy się ze ścianą, bo ekstremalnie ciężka do ekranizacji jest już druga część książkowej Diuny, gdzie wprowadzane są masakrycznie duże elementy, zmieniające postrzeganie uniwersum, jak Agonia Przyprawowa i występują spore przeskoki w czasie.

 • Hayes Nie nie, tylko do Mesjasza. Part 2 filmu to będzie kontynuacja pierwszego tomu.